Fotoaparáty sa stali súčasťou vybavenia každého človeka. Nie je človeka alebo rodiny, ktorá by nemala aspoň jeden malý a výkonný fotoaparát, vďaka ktorému si môžu členovia spraviť pekné fotky a zachovať si tak svoje spomienky navždy. Všetko však ide dopredu, každá technológia sa nejako vyvíja a rovnako na tom sú aj fotoaparáty. Z klasických, väčších a ťažších kompaktov sa stali malé a ľahké fotoaparáty do ruky, na ktorých si jednoducho môžete prezrieť úplne každú fotku, ktorú ste spravili. Už netreba nakupovať klasické filmy a neskôr ich dávať vyvolávať. Dnes si môžete každú svoju fotografiu pozrieť kdekoľvek a kedykoľvek sa vám zapáči.

Pri tomto vývoji však nastala situácia, kedy na trhu nájdeme nespočetné množstvo fotoaparátov rôznych tvarov, farieb či výkonov. Práve preto sa mnohokrát stáva, že ľudia jednoducho nevedia, ktorý fotoaparát by si mali vybrať, a na ktorý staviť. V tomto prípade by ste si mali vždy nájsť nejaké základné parametre, ktoré chcete, aby fotoaparát spĺňal a podľa toho hľadať. Rovnako však môžete staviť aj na svoju obľúbenú značku alebo na recenzie, v ktorých nájdete nielen plusy, ale takisto aj mínusy výrobku. Ak ste si stále nevybrali, možno vám poradíme dnešným výrobkom, ktorý patrí medzi tie najlepšie vo svojej kategórií.

Značka Canon patrí medzi popredných výrobcov fotoaparátov na svete. Je len málo ľudí, ktorí túto značku nepoznajú. Zákazníkov na po celom svete a tí, ktorí na ňu stavili, si nevedia vynachváliť to všetko, čo užívateľovi ponúka. Kvalitné výrobky, perfektné spracovanie, krásne výsledky a mnoho ďalšieho. Na Slovensko sa táto značka dostala už veľmi dávno, a preto má spokojných užívateľov aj tu. Ak uvažujete nad dobrý fotoaparátom, ktorý nesklame, stavte na výrobok od značky Canon – Digitálny fotoaparát Canon EOS M10, ktorý ponúka naozaj perfektné funkcie a to nielen pre začiatočníkov, ale aj pre pokročilých.

Hľadáte nejakú zlatú stredú cestu, medzi klasickým digitálnym fotoaparátom a zrkadlovkou, ktorá by vám vyhovovala? Presne v tomto momente prichádza na rad digitálny fotoaparát Canon EOS M10, ktorý ponúka malé telo ako klasický kompakt, no výsledky, ako tá najlepšia zrkadlovka! Bez toho, aby ste museli poľavovať zo svojich nárokov tak získate perfektné snímky za každých okolností. Charakteristickým znakom tohto digitálneho fotoaparátu je kombinácia výkonu digitálnej zrkadlovky s jednoduchým prenášaním kompaktu. Prvotriedne vybavenie či výrazná podpora kreativity sú len ďalšími z mnohých funkcií, ktoré digitálny fotoaparát Canon EOS M10 ponúka. Ste pripravení na jeden z najlepších digitálnych fotoaparátov od značky Canon?

Začnime základnou vecou, ktorá je pre mnohých dôležitá, a tou je dizajn. Síce sa mnohokrát hovorí “nesúď knihu podľa obalu”, mnohí to tak robia a veľakrát zaváži aj dizajn v tom, či si danú vec zákazník kúpi alebo nie. Práve na toto značka Canon myslí vždy, keď vytvára nový výrobok. Rovnako na tom je aj digitálny fotoaparát Canon EOS M10, ktorý má minimalistický a nadčasový dizajn, vďaka čomu si môžete byť istí, že aj po rokoch používania bude vyzerať stále ako nový. Jednoduché čierne prevedenie vyzerá elegantne a zároveň klasicky, vďaka čomu po ňom môžu siahnuť nielen ženy, ale takisto aj muži. Rovnako do neho môžete kúpiť aj ďalšie náhradné objektívy v rovnakej farbe, čo vám zaisťuje, že nebudete mať na fotoaparáte príliš veľký farebný skok.

Cena je takisto pri kúpe fotoaparátu veľmi dôležitá. Pri digitálnom fotoaparáte Canon EOS M10 ostávate stále v klasickej cenovej relácií, vďaka čomu si budete môcť k nemu dokúpiť aj zaujímavé objektívy alebo len jednoducho ušetriť nejaké financie. Snímač, ktorý ponúka digitálny fotoaparát Canon EOS M10 je naozaj perfektný a spravíte s ním fotografie plné ostrých detailov, farieb a atmosféry, ktorá mnohokrát pri nesprávnych fotoaparátoch fotkám chýba. Kvalitný CMOS snímač vám ponúka 18MPx veľkosti 22,3 x 14,9 mm a procesor DIGIC 6, vďaka ktorému digitálny fotoaparát značky Canon stíha fotografovať úplne všetko. Už po prvých dňoch od kúpy zistíte, aký poklad doma máte.

Rozlíšenie zaujíma snáď každého. Vďaka nemu totižto získate perfektné fotky bez toho, aby ste sa nejako zbytočne usilovali. Snímky disponujú maximálnym rozlíšením 5184 x 3456 bodov a miera citlivosti ISO sa pohybuje v rozmedzí 100 až 12 800 s možnosťou rozšírenia na neuveriteľných 25 600. Toto všetko a omnoho viac vám ponúka jeden malý digitálny fotoaparát od spoločnosti Canon.

Mnohí ľudia milujú vytvárať zaujímavé fotografie v tme alebo za zlého osvetlenia. Vašu tvorbu zlé osvetlenie určite neohrozí a digitálny fotoaparát Canon EOS M10 si poradí naozaj so všetkým. O automatické zaostrovanie sa vám postará systém s názvom Hybrid CMOS AF II, ktorý vám otvára cestu k zachytávaniu spontánnych okamihov. Mnohokrát práve nečakané zábery rôznych okamihov spravia tie najkrajšie výsledky.

Ďalším parametrom, ktorý musí byť dobrý a spĺňať nejaké tie kritériá je displej. Digitálny fotoaparát Canon EOS M10 ponúka multifunkčný LCD displej, na ktorom si môžete priebežne pri fotení kontrolovať snímky a takisto aj meniť nastavenia. Dotykové prevedenie je len výhodou, ktorú určite mnohí ocenia. Uhlopriečka, ktorá sa rovná 7,6 cm a vysokému rozlíšeniu 1 040 000 pixelov vám ponúka to najlepšie zo sveta digitálnej fotografie. Výhodou displeja je nielen to, že je dotykový, ale takisto aj to, že ho môžete rôzne otáčať a vyklápať. Vaše selfie tak nemusíte už robiť len na mobile prednou kamerou, ktorá nie je príliš kvalitná, ale môžete si spraviť dokonalé snímky aj týmto perfektným digitálnym fotoaparátom značky Canon. Nesmieme zabudnúť však ani na to, že si môžete nastaviť a vybrať až z 5 úrovní jasu, vďaka čomu uvidíte vždy všetko a veľmi rýchlo.

Možno sa pýtate, aké objektívy sú do tohto digitálneho fotoaparátu najlepšie. Digitálny fotoaparát Canon EOS M10 je vyrobený tak, aby ste si do neho mohli zakúpiť objektívy typu EF-M. Nemusíte sa však báť z malého výberu, pretože sa do neho hodia aj objektívy typov EF a EF-S. Pri týchto objektívoch však musíte používať adaptér EF-ESO M. Vďaka tomuto máte na výber naozaj široké spektrum objektívov, ktoré sú kvalitné a zaujímavé.

Stabilizácia obrazu pri týchto fotoaparátoch takisto nechýba. Máte tu k dispozícií optickú IS stabilizáciu, ktorá sa postará o tie najlepšie snímky. Stabilizáciu si však môžete zakázať alebo znovu povoliť, je to len na vás.

Pýtate sa, či fotoaparát zvládne nakrúcanie filmových záznamov? Samozrejme, že áno! Filmy sa ukladajú vo formáte MP4a takisto aj v kvalitne Full HD (1920 x 1080 bodov) pri frekvencií 30 snímok za sekundu.

Digitálny fotoaparát Canon EOS M10 je vhodný nielen pre začiatočníkov, ale aj pre pokročilých. Disponuje totižto automatickým ale aj plne manuálnym režimom, vďaka čomu máte veľmi bohaté možnosti individuálneho nastavenia. Ak teda chcete mať všetko vo vlastných rukách a vo vlastnej réžií, nastavíte si jednoducho manuálny režim, pri ktorom si zaostrujete a robíte ďalšie veci úplne sami. Vytvárajte tak scény s rozmazaným pozadím pomocou nastavenia veľkej clony alebo zmeňte rýchlosť uzávierky. Všetko je to len na vás.

Zaujímavosťou je aj funkcia s názvom “kreatívny asistent”. Je to vychytávka, ktorú má iba značka Canon. Prostredníctvom dotykovej obrazovky vám pomáha experimentovať s nastavením a ponúkne vám bohatú ponuku zaujímavých režimov či služieb, ktoré vždy oceníte. Môžete si tak vybrať zo scén ako napríklad autoportrét, krajina, detail, šport, rybie oko, olejová maľba, akvarel, miniatúra či mnohé ďalšie. Zaujímavé scény sú napríklad režim nočná scéna z ruky, ktorá zvládne vytvárať krásne fotografie aj v horšom svetle či prostredí, režim HDR, ktorý zachytáva širší rozsah tónov vo vysoko kontrastných scénach či funkcia Pict Bridge, ktorá okamžite odosiela fotografie do tlačiarní Canon Compact Photo a PIXMA cez USB alebo bezdrôtovú sieť.

Medzi najnovšie funkcie, ktoré majú najnovšie fotoaparáty patrí aj rozhranie siete Wi-Fi či technológia NFC pre jednoduché zdieľanie obsahu so smartfónmi, tabletmi, iPadmi a podobne. Môžete tak všetky svoje fotografie či videá, ktoré nakrútite, poslať okamžite do druhého zariadenia bez toho, aby ste sa obávali straty.

Digitálny fotoaparát Canon EOS M10 pracuje s pamäťovými kartami formátu SD, SDHC a SDXC. Takisto podporuje prepojenie s počítačmi prostredníctvom Hi-Speed USB. V digitálnom fotoaparáte takisto nájdete aj HDMI výstup. S Lithium-ionovou batériou zvládnete na jedno nabitie spraviť viac ako 255 snímok. Vďaka tomuto digitálnemu fotoaparátu jednoducho vkročíte do kreatívneho sveta tých najlepších fotoaparátov!