Fotoaparáty sú dnes súčasťou každej jednej rodiny. Všetci milujú fotenie a radi zvečňujú svoje spomienky na papier, kde si môžu potom jednotlivé zážitky pozrieť niekoľkokrát odznova. Mnohí ľudia sa fotografovaním aj živia a je to nielen ich práca, ale takisto aj hobby. Takíto ľudia potrebujú kvalitné fotoaparáty, ktoré budú pri nich neustále a budú im ponúkať aj špeciálne funkcie, vďaka ktorým sa nikdy nestratia a vždy budú môcť svoje fotografie používať. Vo všetkých podmienkach a úplne vždy, kedy budú potrebovať. Mnohí ľudia však fotografujú len preto, aby si spravili pekné fotografie a aby jednoducho mali pekné spomienky na nejaké dni, ktoré prežili so svojimi priateľmi alebo blízkymi. Práve v takomto prípade by ste mali aj vy staviť na kvalitný digitálny fotoaparát, ktorý je omnoho cenovo prijateľnejší a jednoduchšie sa s ním pracuje. To, že fotografovanie nie je príliš lacný koníček a lacné hobby vie asi úplne každý, no nie všetci si uvedomujú, aké fotoaparáty by si mali kúpiť. Ak sa fotografovaniu nevenujete príliš dlho, určite vám bude na začiatok stačiť aj základný fotoaparát, ktorý má naozaj skvelé funkcie a popri profesionálnych fotoaparátoch vám poskytujú zlatú strednú cestu.

Svet fotografie je pre mnohých známym miestom, na ktoré radi “zavítajú”. Cítia sa tam ako doma, čo je dôvod, prečo radi fotografujú. Ľudia, ktorí majú nejaký vzťah k fotografovaniu si užívajú každú jednu minútu v prítomnosti svojho fotoaparátu. Práve ľudia, ktorí milujú fotografie hľadajú kvalitné fotoaparáty, ktoré im splnia úplne všetko, čo potrebujú. Mnohokrát je však veľmi ťažké nájsť kvalitný fotoaparát pre človeka, ktorý príliš nefotí, no má to rád alebo len potrebuje fotoaparát do rodiny, kde by spravil fotografie z rodinných výletov alebo dovoleniek. Na trhu nájdete rovno niekoľko zaujímavých kúskov, z ktorých sme sa rozhodli jeden vybrať a predstaviť vám ho v dnešnej recenzií.

Dizajn

Aj keď dizajn by nemal patriť medzi prvé parametre, podľa ktorých si vyberáme zrkadlovky, spomenieme ho ako prvý. Dizajn je totižto to, čo si na zrkadlovke všimnete hneď, ako sa na ňu pozriete a pocítite hneď, ako ju uchytíte. Vďaka skvelému uchopeniu je zrkadlovka Canon EOS 80D vhodná pre zachytenie rôznych činností. Môžete ňou fotiť krajinky či portréty ľudí, no nezaostáva ani pri fotografovaní v teréne. Jej hmotnosť nie je príliš vysoká, a preto si ju môžete vziať kamkoľvek pôjdete.

Zrkadlovka značky Canon je však vhodná pre úplne všetky snímky aj vďaka tomu, že poskytuje veľmi široký výber režimu pre fotografovanie. To znamená, že pri každej príležitosti si môžete vybrať režim, ktorý vám sedí najviac.

Svetlo je základ

Ako iste viete, na to, aby ste zhotovili nejakú snímku, potrebujete určité svetlo, ktoré sa dostane cez snímač. Problém však nastáva vtedy, keď zrkadlovka dostatok svetla nemá. Čo vtedy? V takýchto prípadoch často prichádza problém, no zrkadlovka Canon EOS 80D si s tým vie hravo poradiť. Dokáže vytvoriť kvalitné snímky aj počas slabého osvetlenia. Citlivosť ISO sa pohybuje od 100 do 16 000. Nemusíte sa tak báť, ak pôjdete fotografovať fotky počas večera alebo tmy.

Funkcie a režimy

Ako sme už vyššie spomenuli, zrkadlovku si môžete so sebou vziať úplne všade. Má totižto niekoľko režimov, z ktorých si môžete vybrať presne podľa svojej potreby. Nechýba tak režim automatický, inteligentný, scénický, šport, detail, portrét, krajina, HDR, jedlo, deti, sviečky alebo SCN.

Výhodou je mnoho kreatívnych filtrov, vďaka ktorým môžete upraviť snímku ešte v zrkadlovke. Sú to malé drobnosti, ktoré sa dajú veľmi jednoducho upraviť aj pomocou filtrov, ktoré vám zrkadlovka poskytuje.

Vďaka funkcií kontinuálneho snímania vám pri tejto zrkadlovke neujde ani jeden pohyb či detail. Za sekundu vám dokáže zrkadlovka Canon EOS 80D spraviť až sedem snímok, vďaka čomu vždy nájdete aspoň jeden záber, ktorý bude perfektný. Tento režim je vhodný napríklad pri výlete s deťmi, pri zvieratách alebo športoch, kde jednoducho dobrú snímku potrebujete.

Výklopný displej

Väčšina zrkadloviek dnes poskytuje veľký komfort a to aj pomocou výklopného displeja. Zrkadlovka Canon EOS 80D nie je na tom inak. Poskytuje dostatočne veľký LCD displej, ktorý si môže používateľ podľa potreby otočiť presne tak, aby sa mohol pozerať na to, čo práve fotí alebo nahráva.

Uhlopriečka displeja je sedem a pol centimetra, čo ponúka užívateľovi komfort. Na displeji je dostatočne dobre vidieť všetky detaily spravenej snímky či videa. Displej je taktiež dobre viditeľný aj počas priameho slnečného žiarenia.

Špičková kvalita, rýchlosť a výbava

Spoločnosť Canon len prednedávnom predstavila špičkový fotoaparát, ktorý ponúka všetkým nadšencom fotografie nekompromisnú výbavu, kvalitu a takisto rýchlosť. Tento precízne spracovaný prístroj spája to najlepšie z kompaktných fotoaparátov a digitálnych zrkadloviek do jedného. Toto ideálne spojenie je tak najlepšie pre ľudí, ktorí sú začiatočníci, no potrebujú kvalitnú zrkadlovku na fotografovanie okolitého sveta, prírody či ľudí. Zabudnite na fotografovanie mobilom a dodajte vašim fotografiám potrebnú úroveň.

Ako sa hovorí, cena zodpovedá kvalite a to v mnohých smeroch. Zrkadlovka značky Canon síce patrí medzi drahšie modely, no jej cena stále nesiaha do príliš vysokých úrovní. Môžu si ju dovoliť ako amatéri, tak aj pokročilí a všetci, ktorí od fotografie očakávajú niečo viac.

Video

Samozrejmosťou každej kvalitnej zrkadlovky je nielen schopnosť fotografovať, ale takisto nakrúcať videá. Práve zrkadlovka Canon EOS 80D vie zaznamenať Full HD video. Pohybujúce sa objekty budú tak vždy perfektne ostré. Všetko je to najmä vďaka inovatívnemu systému automatického ostrenia CMOSAF s duálnymi pixelmi, ktorý poskytuje stabilizáciu v piatich osách. Záznam môžete takisto obohatiť kreatívnymi filtrami.

O značke

A na koniec by sme si mohli povedať niečo o samotnej značke Canon. Značka Canon je rokmi overená značka, ktorá má mnohých priaznivcov. Všetci zákazníci sú spokojní s výberom, pretože ani jedného z nich nesklamal výsledok. Jej meno pozná takmer každý, kto sa aspoň trochu orientuje vo svete fotografie či videa. Ak túžite po krásnych záberoch a videách, no patríte len k začiatočníkom, ktorí nechcú investovať príliš veľké čiastky do svojej novej kamery, mali by ste staviť práve na výrobky od značky Canon, ktoré patria medzi tie najlepšie kamery a fotoaparáty na trhu a radia sa medzi výrobky, ktoré sú vhodné pre začiatočníkov či pokročilých. Značka Canon má totižto naozaj veľmi veľa fanúšikov, ktorí nie sú len profesionáli, ale takisto aj amatéri, ktorí potrebujú spraviť kvalitné snímky a nahrávky, a ukázať ich svetu napríklad na sociálnych sieťach. Nádherné zábery sa tak potom tešia veľkej obľube. Práve výrobky od značky Canon sa u vás udomácnia, zamilujete si ich a po iných už túžiť ani nebudete.