Fotoaparáty sú dnes súčasťou každej jednej rodiny. Všetci milujú fotenie a radi zvečňujú svoje spomienky na papier, kde si môžu potom jednotlivé zážitky pozrieť niekoľkokrát odznova. Mnohí ľudia sa fotografovaním aj živia a je to nielen ich práca, ale takisto aj hobby. Takíto ľudia potrebujú kvalitné fotoaparáty, ktoré budú pri nich neustále a budú im ponúkať aj špeciálne funkcie, vďaka ktorým sa nikdy nestratia a vždy budú môcť svoje fotografie používať. Vo všetkých podmienkach a úplne vždy, kedy budú potrebovať. Mnohí ľudia však fotografujú len preto, aby si spravili pekné fotografie a aby jednoducho mali pekné spomienky na nejaké dni, ktoré prežili so svojimi priateľmi alebo blízkymi. Práve v takomto prípade by ste mali aj vy staviť na kvalitný digitálny fotoaparát, ktorý je omnoho cenovo prijateľnejší a jednoduchšie sa s ním pracuje. To, že fotografovanie nie je príliš lacný koníček a lacné hobby vie asi úplne každý, no nie všetci si uvedomujú, aké fotoaparáty by si mali kúpiť. Ak sa fotografovaniu nevenujete príliš dlho, určite vám bude na začiatok stačiť aj základný fotoaparát, ktorý má naozaj skvelé funkcie a popri profesionálnych fotoaparátoch vám poskytujú zlatú strednú cestu.

Svet fotografie je pre mnohých známym miestom, na ktoré radi “zavítajú”. Cítia sa tam ako doma, čo je dôvod, prečo radi fotografujú. Ľudia, ktorí majú nejaký vzťah k fotografovaniu si užívajú každú jednu minútu v prítomnosti svojho fotoaparátu. Práve ľudia, ktorí milujú fotografie hľadajú kvalitné fotoaparáty, ktoré im splnia úplne všetko, čo potrebujú. Mnohokrát je však veľmi ťažké nájsť kvalitný fotoaparát pre človeka, ktorý príliš nefotí, no má to rád alebo len potrebuje fotoaparát do rodiny, kde by spravil fotografie z rodinných výletov alebo dovoleniek. Na trhu nájdete rovno niekoľko zaujímavých kúskov, z ktorých sme sa rozhodli jeden vybrať a predstaviť vám ho v dnešnej recenzií.

Špičková kvalita, rýchlosť a výbava

Spoločnosť Canon len prednedávnom predstavila špičkový fotoaparát, ktorý ponúka všetkým nadšencom fotografie nekompromisnú výbavu, kvalitu a takisto rýchlosť. Tento precízne spracovaný prístroj spája to najlepšie z kompaktných fotoaparátov a digitálnych zrkadloviek do jedného. Toto ideálne spojenie je tak najlepšie pre ľudí, ktorí sú začiatočníci, no potrebujú kvalitnú zrkadlovku na fotografovanie okolitého sveta, prírody či ľudí. Zabudnite na fotografovanie mobilom a dodajte vašim fotografiám potrebnú úroveň.

Srdcom zrkadlovky je procesor

To, čo tvorí celú zrkadlovku je jej obrazový procesor. Práve srdce zrkadlovky Canon EOS 77D tvorí obrazový procesor DIGIC 7, ktorá dokáže z každého pixelu získať omnoho viac veľmi dôležitého svetla. Výsledný obraz tak disponuje nižším šumom a vynikajúcim dynamickým obsahom. Snímač CMOS s veľkosťou 22,4 x 14,9 mm a rozlíšením neuveriteľných 24,2 miliónov pixelov vám umožňuje zachytiť naozaj každý jeden detail.

Klasický a moderný dizajn

Ak ste zvyknutí na klasický tvar a dizajn zrkadloviek, tento fotoaparát vás rozhodne nesklame. Klasický, moderný, štýlový. Aj tak by sme mohli popísať to, ako zrkadlovka vyzerá. Na tele nájdete všetky potrebné tlačidlá, ktoré vám pomôžu zhotoviť tú najlepšiu fotografiu a takisto displej, ktorý je dostatočne veľký na to, aby ste na ňom videli všetky dôležité detaily. Práca s digitálnym fotoaparátom Canon EOS 77D je jednoduchá, rýchla a nemusíte sa báť, že by ste na ňom pracovať nevedeli.

Systém a funkcie

Zaujímavosťou je takisto to, že zrkadlovka Canon EOS 77D je vybavená systémom Dual Pixel CMOSAF, ktorý vytvára dvojicu snímok z dvoch mierne odlišných uhlov pohľadu. TO umožňuje upraviť rovinu zaostrenia a eliminovať odlesky. Vďaka rýchlemu procesoru DIGIC 8 je tento fotoaparát predurčený k akčným fotografiám, ktoré si zamiluje každý. Pohotovo reagujúci systém AF so 45 krížovými bodmi, ktorý poskytuje vysokú presnosť a umožňuje súvisle fotografovať rýchlosťou 6 snímok za sekundu vám poskytne istotu, že všetko stihnete veľmi rýchlo.

Bezdrôtové služby sú tie najôležitejšie a zrkadlovka značky Canon vám ich poskytuje. Kombinácia technológií Wi-Fi, NFC a Bluetooth vám umožní diaľkové ovládanie fotoaparátu pomocou smartfónu či tabletu. Pripojenie je kompatibilné so zariadeniami s operačnými systémami Android a iOS. Zdieľajte vaše snímky s priateľmi na sociálnych sieťach alebo si ich uložte na cloud.
Nemusíte mať tak zbytočne veľa káblov či iných pomôcok, ktorými by ste svoju zrkadlovku museli pripájať k iným zariadeniam. Všetky dokumenty, či už fotky alebo videá, si jednoducho prenesiete pomocou bezdrôtových technológií.

Video

Samozrejmosťou každej kvalitnej zrkadlovky je nielen schopnosť fotografovať, ale takisto nakrúcať videá. Práve zrkadlovka Canon EOS 77D vie zaznamenať Full HD video. Pohybujúce sa objekty budú tak vždy perfektne ostré. Všetko je to najmä vďaka inovatívnemu systému automatického ostrenia CMOSAF s duálnymi pixelmi, ktorý poskytuje stabilizáciu v piatich osách. Záznam môžete takisto obohatiť kreatívnymi filtrami.

Výklopný LCD displej

Veľkou výhodou je aj výklopný 7,7 cm veľký LCD displej, ktorý vám poskytuje živý náhľad a dotykové ovládanie. Disponuje takisto najrýchlejším AF systémom ostrenia a to za 0,03 sekundy. Nastavené hodnoty si pohodlne skontrolujete na hornom LCD displeji.

Objektívy

K tomuto perfektnému fotoaparátu si môžete zakúpiť rovno niekoľko objektívov. Jeden z nich, ktorý je veľmi univerzálny, je aj objektív EF-S 18-55 mm f/4.0-5.6 IS STM s ekvivalentom ohniskovej vzdialenosti pre 35 mm film. Má plynulý a tichý autofokus vďaka STM motoru. Je preto ideálny pre fotenie nielen statických snímok, ale takisto aj na nakrúcanie videa. Nemusíte sa tak obávať rušivého zvuku vo videu. K skvelej obrazovej kvalite zas významne prispievajú tri asférické šošovky a povrchová úprava Super Spectra, ktoré sa spoločne postarajú o vysokú ostrosť a kontrast, rovnako ako o potlačenie zábleskov a tieňov. Súčasťou tohto objektívu je takisto optický stabilizátor v rozsahu 4 EV.

O značke

A na koniec by sme si mohli povedať niečo o samotnej značke Canon. Značka Canon je rokmi overená značka, ktorá má mnohých priaznivcov. Jej meno pozná takmer každý, kto sa aspoň trochu orientuje vo svete fotografie či videa. Ak túžite po krásnych záberoch a videách, no patríte len k začiatočníkom, ktorí nechcú investovať príliš veľké čiastky do svojej novej kamery, mali by ste staviť práve na ňu. Okrem fotoaparátov má však v ponuke aj ďalšie výrobky ako napríklad tlačiarne. Vyskúšajte ich ešte dnes.