Fotoaparáty sú dnes súčasťou každej jednej rodiny. Všetci milujú fotenie a radi zvečňujú svoje spomienky na papier, kde si môžu potom jednotlivé zážitky pozrieť niekoľkokrát odznova. Mnohí ľudia sa fotografovaním aj živia a je to nielen ich práca, ale takisto aj hobby. Takíto ľudia potrebujú kvalitné fotoaparáty, ktoré budú pri nich neustále a budú im ponúkať aj špeciálne funkcie, vďaka ktorým sa nikdy nestratia a vždy budú môcť svoje fotografie používať. Vo všetkých podmienkach a úplne vždy, kedy budú potrebovať. Mnohí ľudia však fotografujú len preto, aby si spravili pekné fotografie a aby jednoducho mali pekné spomienky na nejaké dni, ktoré prežili so svojimi priateľmi alebo blízkymi. Práve v takomto prípade by ste mali aj vy staviť na kvalitný digitálny fotoaparát, ktorý je omnoho cenovo prijateľnejší a jednoduchšie sa s ním pracuje. To, že fotografovanie nie je príliš lacný koníček a lacné hobby vie asi úplne každý, no nie všetci si uvedomujú, aké fotoaparáty by si mali kúpiť. Ak sa fotografovaniu nevenujete príliš dlho, určite vám bude na začiatok stačiť aj základný fotoaparát, ktorý má naozaj skvelé funkcie a popri profesionálnych fotoaparátoch vám poskytujú zlatú strednú cestu.

Svet fotografie je pre mnohých známym miestom, na ktoré radi “zavítajú”. Cítia sa tam ako doma, čo je dôvod, prečo radi fotografujú. Ľudia, ktorí majú nejaký vzťah k fotografovaniu si užívajú každú jednu minútu v prítomnosti svojho fotoaparátu. Práve ľudia, ktorí milujú fotografie hľadajú kvalitné fotoaparáty, ktoré im splnia úplne všetko, čo potrebujú. Mnohokrát je však veľmi ťažké nájsť kvalitný fotoaparát pre človeka, ktorý príliš nefotí, no má to rád alebo len potrebuje fotoaparát do rodiny, kde by spravil fotografie z rodinných výletov alebo dovoleniek. Na trhu nájdete rovno niekoľko zaujímavých kúskov, z ktorých sme sa rozhodli jeden vybrať a predstaviť vám ho v dnešnej recenzií.

Kvalitný fotoaparát

Fotoaparát Canon EOS 6D Mark II patrí medzi plnoformátové fotoaparáty. Je to výrobok, ktorý si vzal ako vzor svojho predchodcu, veľmi obľúbený fotoaparát Canon EOS 6D. Všetky obľúbené funkcie z tohto modelu nájdete aj v modeli 6D Mark II, ktorý vám však ponúka rovno viac vlastností, ako napríklad rozlíšenie 26,2 Mpx CMOS snímača a takisto obrazový procesor DIGIC 7. Rovnako dokáže fotografovať omnoho rýchlejšie a to už 6,5 snímok za sekundu. Oproti svojmu predchodcovi má aj viac bodov AF, a to 45, a takisto ponúka ostriacu technológiu CMOS AF s duálnymi pixelmi alebo možnosť nastavenia hodnoty ISO až na 40 000.

Všetky výhody, ktoré prechádzajúci model mal, však ostávajú. Fotoaparát Canon EOS 6D Mark II je veľmi ľahký a prenosný a jeho telo má vysokú odolnosť. Nechýba ani skvelé tesnenie. Nesmieme zabudnúť ani na veľký hľadáčik a vylepšenia sa dočkaj aj displej. Ten je tentokrát dotykový, výklopný a dokonca aj otočný, takže sa vám maximálne prispôsobí.

Technológie a funkcie

Technológie sú dôležité v každom jednom prípade. Práve zrkadlovka Canon EOS 6D Mark II vám ponúka Wi-Fi, NFC a Bluetooth. Vďaka týmto technológiám si veľmi jednoducho môžete prenášať fotografie bez otravných drôtov a vaše smartfóny či tablety môžu byť použité aj ako ovládače zrkadlovky. Všetko je tak jednoduché!
Medzi technológie nechýba ani GPS, vďaka ktorému môžete aj bez mobilu zaznamenať polohu pri fotografiách, ktoré práve odfotíte.

Výber objektívov je už na vás. Základným a veľmi dobrým objektívom je napríklad objektív 24-105mm f/3,5-5,6 IS STM, ktorý vyniká svojou univerzálnosťou a hodí sa ako na portréty, tak aj na fotografie krajiny. Je výbornou voľbou predovšetkým vtedy, ak so sebou chcete vziať iba jeden objektív. A samozrejmosťou je aj tiché automatické ostrenie a ľahké telo. Jednoducho objektív ako stvorený pre vás.

Ak ste zvyknutí na klasický tvar a dizajn zrkadloviek, tento fotoaparát vás rozhodne nesklame. Klasický, moderný, štýlový. Aj tak by sme mohli popísať to, ako zrkadlovka vyzerá. Na tele nájdete všetky potrebné tlačidlá, ktoré vám pomôžu zhotoviť tú najlepšiu fotografiu a takisto displej, ktorý je dostatočne veľký na to, aby ste na ňom videli všetky dôležité detaily. Práca s digitálnym fotoaparátom Canon EOS 6D Mark II je jednoduchá, rýchla a nemusíte sa báť, že by ste na ňom pracovať nevedeli.

O značke

A na koniec by sme si mohli povedať niečo o samotnej značke Canon. Značka Canon je rokmi overená značka, ktorá má mnohých priaznivcov. Jej meno pozná takmer každý, kto sa aspoň trochu orientuje vo svete fotografie či videa. Ak túžite po krásnych záberoch a videách, no patríte len k začiatočníkom, ktorí nechcú investovať príliš veľké čiastky do svojej novej kamery, mali by ste staviť práve na ňu. Okrem fotoaparátov má však v ponuke aj ďalšie výrobky ako napríklad tlačiarne. Vyskúšajte ich ešte dnes.