Hľadáte kvalitnú zrkadlovku, ktorá vám vydrží roky, no nebudete do nej musieť investovať tisícky eur? Pri výbere fotoaparátov je cena dôležitým faktorom, ovplyvňujúcim celú kúpu. Nie je však jediným. Okrem cenového rozpätia sa zamerajte aj na dizajn, rozmery či kvalitu záznamu.

Výber zrkadlovky nie je najjednoduchšia vec. Okrem toho, že musíte zvážiť veľké množstvo parametrov, musíte sledovať aj cenovú kategóriu či dokonca značku. Existujú fotografi, ktorí fotia len fotoaparátmi od značky Nikon či Canon. V mnohých prípadoch je však dôležité pozerať na to, čo vám jednotlivé modely vedia poskytnúť.

Niektoré sú určené na fotografovanie, iné majú skvelé funkcie aj v rámci nakrúcania videozáznamov. Výber je na vás. Ak si však neviete dať rady, máme pre vás recenziu na jednu kvalitnú a veľmi dobrú zrkadlovku, ktorú si zamilujete hneď na prvé použitie.

Rýchly náhľad

Zrkadlovka Canon EOS 4000D patrí k bežným zrkadlovkám vhodným pre začiatočníkov a pokročilých. Poskytuje totižto široké spektrum funkcií za veľmi príjemnú cenu. Okrem rýchleho zaostrenia a kvalitného snímača CMOS má taktiež dostatočne veľký a prehľadný displej.

Kým niektoré profesionálne zrkadlovky stoja niekoľko tisíc eur, za zrkadlovku Canon EOS 4000D nedáte viac ako 500 €. Do tejto ceny vám vie poskytnúť ten najlepší výkon, ktorý často dosahuje výkon profesionálnych prístrojov, a príjemný dizajn. Nehovoriac o výkonnom obrazovom procesore DIGIC 4+ a snímači CMOS.

Zaujala vás zrkadlovka Canon EOS 4000D? V tom prípade čítajte recenziu ďalej.

Dizajn 

Zrkadlovku budete pri používaní neustále držať v ruke. Na to, aby sa vám s ňou dobre pracovalo, musí aj dobre vyzerať. Výhodou je, že zrkadlovky značky Canon majú všetky podobný, veľmi pekný dizajn. Líšia sa od seba najčastejšie rozmermi. Ako vyzerá zrkadlovka Canon EOS 4000D?

Zrkadlovka Canon EOS 4000D má štýlový čierny dizajn. Telo je vytvorené z odolného plastu, vďaka čomu je ľahké, no pritom vie skvelo odolať nárazom alebo škrabancom.

Dizajn zrkadlovky je veľmi podobný ako dizajn ostatných modelov iných značiek. Skvelo sa drží, pretože má ergonomický úchop a je veľmi ľahká. Foťte a zaostrujte len jednou rukou.

Najväčšou výhodou Canon EOS 4000D je najmä to, že je kompaktná. Zmestí sa vám aj do menšej tašky. Fotoaparát tak môžete mať neustále pri sebe. Kedykoľvek ho vytiahnite a zaznamenajte všetky spomienky a momentky.

Ak by vás zaujímali presné rozmery zrkadlovky Canon EOS 4000D, sú takéto:

  • šírka: 10,2 cm
  • výška: 12,9 cm
  • hĺbka: 7,7 cm
  • hmotnosť: 0,4 kg

Zrkadlovka je hlavne ľahká, vďaka čomu vám v rukách neoťažie. Nehovoriac o tom, že keď na ňu dáte objektív, nebude mať váhu ani cez dva kilogramy.

Kvalita obrazu 

Snáď najdôležitejším parametrom pri zrkadlovkách je kvalita obrazu. Tú sledujte vždy ako prvú. Podľa nej totižto zistíte, aké fotografie alebo videozáznamy budete môcť pomocou zakúpeného modelu robiť.

Zrkadlovka Canon EOS 4000D vám vie vytvoriť zábery v rozlíšení krásnych 18 Mpx. Áno, mnohé iné modely poskytujú vyššie rozlíšenie, no pre začiatočníka je to viac ako dobré. Každá fotografia bude ostrá a plná farieb.

Pomocou zrkadlovky môžete nakrúcať aj videozáznamy v rozlíšení Full HD. Model neposkytuje 4K.

Funkcie 

Základom každej kvalitnej a dobrej zrkadlovky je ponuka niekoľkých funkcií. Niektoré ich majú viac, iné menej. Všetko sa spravidla odvíja od cenovej kategórie. Hneď po kvalite obrazu sledujte funkcie. Môžu vám pomôcť vytvoriť najlepšie fotografie alebo videozáznamy.

Zrkadlovka Canon EOS 4000D má automatické zaostrovanie, ktoré si zamiluje každý začínajúci fotograf. Nemusíte nič robiť, stači jedným dotykom scenériu zaostriť a následne už len stlačiť spúšť.

Ak by ste však chceli zaostrovať manuálne, nebude to problém. Stačí si v nastavení jednoducho prepnúť možnosť na manuálny režim.

Kompozíciu snímok si môžete nastaviť aj optickým hľadáčikom s 9 bodovým automatickým zaostrovaním. Všetko je jednoduché a rýchle.

Canon EOS 4000D ponúka taktiež desať rôznych užívateľských funkcií, vrátane programu AE či priority clony.

Model má zaujímavú funkciu s názvom Automatický inteligentný scénický režim. Tento režim vám vie vytvoriť skvelé podmienky pre dokonalú snímku nehľadiac na svetelnosť.

To, čo sa vám bude určite páčiť, je vysoká kompatibilita. Zrkadlovka disponuje bezdrôtovou technológiou Wi-Fi, pomocou ktorej môžete rovno z nej uverejňovať fotografie na sociálne siete.

Alebo stavte na aplikáciu Canon Camera Connect. Pomocou tej zas pripojíte fotoaparát k svojmu smartfónu a jednoducho prenesiete všetky súbory. Zbavte sa zdlhavého prenášania z kamery do počítača a následne do mobilu.

Displej 

Dôležitou súčasťou zrkadloviek je displej. Na tom môžete v reálnom čase sledovať, čo fotíte alebo nakrúcate. Poprípade túto možnosť vypnete a na displeji sa objaví len výsledný záznam. Výber je na vás. Displej je však dôležitý aj pri vyberaní jednotlivých nastavení.

Displej zrkadlovky Canon EOS 4000D má veľkosť 2,7”. Je prehľadný a jednoduchý. Uvidíte na ňom každú drobnosť.

Pri fotení nechýba ani živý náhľad. Pomocou neho môžete fotografie fotiť a v reálnom čase ich na displeji sledovať.

CMOS snímač

Okrem displeja je dôležité spomenúť aj CMOS snímač. Ten sa dnes nachádza v každej kvalitnej zrkadlovke. Pomáha totižto dosiahnuť tú najvyššiu kvalitu a skvelé vykreslenie detialov. 

CMOS snímač má dynamický rozsah a nízku hladinu šumu. Vďaka tomu zrkadlovke pomáha vytvoriť tie najkrajšie zábery. 

Zrkadlovka Canon EOS 4000D nie je výnimkou a môže sa taktiež CMOS snímačom pochváliť.

Ovládanie 

Ovládanie zrkadloviek by malo byť jednoduché a intuitívne. Len vďaka tomu sa vám s nimi bude pracovať dobre. Mnohé nové modely poskytujú dotykové displeje alebo zopár fyzických tlačidiel. Pomocou nich si vyberiete všetko nastavenie. 

Ovládanie zrkadlovky Canon EOS 4000D je jednoduché. Všetko si vyberáte pomocou fyzických tlačidiel, ktoré sa nachádzajú na zadnej strane. Poprípade stavte na ovládač. Ten si môžete zakúpiť samostatne v obchodoch s elektronikou.

O značke

Canon je rokmi overená značka, ktorá má mnohých priaznivcov. Jej meno pozná takmer každý, kto sa aspoň trochu orientuje vo svete fotografie či videa. Ak túžite po krásnych záberoch a videách, no patríte len k začiatočníkom, ktorí nechcú investovať príliš veľké čiastky do svojej novej kamery, mali by ste staviť práve na ňu. Okrem fotoaparátov má však v ponuke aj ďalšie výrobky ako napríklad tlačiarne. Vyskúšajte ich ešte dnes.