Medzi jedny z nových výrobkov, ktoré zahltili trh, sa počítajú aj smart hodinky, inak povedané múdre hodinky, ktoré vyrábajú značky jedny za druhými, aby sa dokázali preskočiť a ponúknuť spotrebiteľovi to najlepšie, čo môže mať. Múdre hodinky či náramky, ktoré sa dnes predávajú po celom svete, spravili naozaj veľký ošiaľ a niet sa ani čomu čudovať. Dokážu vám pomôcť pri každodenných činnostiach, vďaka čomu pri sebe nemusíte mať žiadny mobilný telefón. Ak pracujete a mobil stále používate, hodinky vás zbavia povinnosti mať neustále pri sebe väčší mobil, ktorý by vám mohol zavadzať napríklad pri športe alebo pri práci. Cez mnohé hodinky sa dá totižto už aj volať alebo posielať správy, čo je ďalšou výhodou. Dnes mobily nie sú len jediným zariadením, na ktoré sa môžete spoľahnúť, keď potrebujete ísť niekam ďalej a mať pri sebe stále výrobok, ktorý vás spojí so svetom, s vašimi priateľmi alebo rodinou. Tieto hodinky sú vhodné najmä pre ľudí, ktorí radi športujú a pracujú nonstop. 24 hodín denne, 7 dní v týždni máte pri sebe všetko, čo potrebujete. SMS správy, sociálne siete, pripojenie na internet, telefónne čísla, poznámky, pripomienky a mnoho iného. Všetko, čo sme vám však spomenuli je len začiatkom. Poďte sa spolu s nami pozrieť na všetky možnosti, ktoré ponúkajú múdre hodinky, bez ktorých by ste už ani len nemali byť.

Múdre hodinky sa vyznačujú najmä tým, že vyzerajú na ruke veľmi zaujímavo. Sú úplne odlišné od klasických hodiniek a ponúkajú vám naozaj veľký komfort. Pomôžu vám pri každodenných činnostiach a sú skvelým trénerom pri rôznych cvikoch či aktivitách, ktoré vykonávate. Z jedného uhla pohľadu je to aj tréner na vašom zápästí, ktorý vás neustále posúva dopredu, stále vás nabáda, aby ste niečo robili a posúvali sa ďalej. Mnohí ľudia si ich zamilovali už len z toho dôvodu, že im monitorujú všetky základné veci od srdcového tepu po spánok. Nechýbajú ani iné základné funkcie, ktoré by hodinkám nemali chýbať. Práve múdre hodinky sú výrobkom, ktorý by nemal chýbať ani vo vašom vybavení, ak radi cvičíte alebo často pracujete práve za pomoci mobilu. Práve s mobilným telefónom môžete svoje zariadenie jednoducho spárovať a používať denno denne bez nejakého obmedzenia. Vďaka menším rozmerom vám hodinky nebudú zavadzať, ale pritom vždy skvelo poslúžia a pomôžu pri každom jednom probléme. Otázkou však je, ako si takéto hodinky vybrať? Niekedy je to totižto omnoho ťažšie, ako sa na prvý pohľad môže zdať. Pre niekoho je dôležitým parametrom značka, pre iných veľkosť a pre tých ďalších celkový dizajn, ktorý hodinky ponúkajú. Mali by ste však pozerať aj dovnútra výrobku a zistiť tak, ktoré hodinky sú najvýkonnejšie, a ktoré sa vám budú s istotou hodiť. Dizajn vám totižto veľa pri rôznych aktivitách nepomôže.

O značke

Značka Fitbit patrí medzi výrobcov fitness náramkov a smart hodiniek, ktorí sú tí najlepší z najlepších. Na trhu prezentujú niekoľko druhov svojich výrobkov, ktoré sú kvalitné a bez chyby sa dokážu vyrovnať aj inteligentným hodinkám, ktoré by ste si inak mohli zakúpiť namiesto náramku. Spoločnosť Fitbit nie je na trhu príliš dlho, a preto sa na Slovensko dostala len nedávno. Jej výrobky však ohromili mnohých a vďaka tomu sa tu aj usadila a milujú ju tisícky zákazníkov, ktorí by na inú značku ani nestavili. Kvalitné výrobky, ako napríklad náramky, osobné váhy či smart hodinky vám tak dokonalo pomôžu pri každej jednej aktivite, ktorú chcete urobiť a uľahčia vám každý jeden deň bez toho, aby ste si museli zakupovať nejaký drahý výrobok. Fitbit výrobky nájdete vo viacerých veľkostiach, farbách a prevedeniach, vďaka čomu si môžete byť istí, že vždy, keď budete potrebovať, si môžete vybrať taký, aký chcete len vy. A tá najväčšia výhoda? Ich ceny sú naozaj veľmi príjemné! Dnes tu máme pre vás recenziu na smart hodinky Fitbit Versa (NFC), ktoré sa vám budú určite hodiť na každú jednu aktivitu, ktorú robíte.

Všetko v jednom

Viete, po akých výrobkoch je dnes najväčší dopyt? Presne po takých, ktoré fungujú na princípe 2v1, no namiesto dvoch vecí v nich máte rovno tri alebo štyri ďalšie, veľmi zaujímavé výrobky, ktoré oceníte. Zákazníci takto šetria peniaze a najmä miesto a čas. Čas je dnes totižto “vecou”, ktorá sa berie ako zlato. Presne takýto výrobok sú aj smart hodinky Fitbit Versa (NFC), v ktorých sa nachádza sporttester, hudobný prehrávač, lokalizátor, osobný tréner, výškomer, teplomer a takisto aj blízky spolupracovník vášho mobilného telefónu. Hodinky môžete totižto pomocou bluetooth technológie spojiť s mobilným telefónom a pracovať tak aj “zo zápästia”. Príde vám toto malé zariadenie príliš malé na to, aby toto všetko stíhalo a spravilo? Nemusíte sa báť, je to pravda. Všetko toto a omnoho viac vám ponúkajú tieto smart hodinky, ktoré vám veľmi radi predstavíme.

Fungujú nonstop

Hodinky Fitbit Versa (NFC) sú prispôsobené presne na to, aby fungovali nonstop. A keď povieme nonstop, myslíme tým naozaj celý deň aj noc. Ľahká konštrukcia hodiniek vám zaisťuje ležérne a hlavne pohodlné nosenie a to aj behom spánku, kedy inak bežné hodinky často prekážajú. Tento náramok vám však prekážať nebude, toho sa báť nemusíte. Najväčšiu zásluhu má na tom najmä špeciálny pružný materiál, ktorý je veľmi často pri týchto druhoch hodiniek a náramkov využívaný. Nízku hmotnosť a príjemné nosenie zaručujú aj malé rozmery, no toho, že by bol displej malý, sa báť nemusíte. Veľmi príjemne spracovaný a dostatočne veľký dotykový displej vám ponúka naozaj jednoduché dotykové ovládanie.

Funkcie a programy

Pozrime sa však na to, čo všetko tento perfektný pomocník s názvom Fitbit Versa (NFC) dokáže. Okrem základnej výbavy, ktorá zahŕňa akcelometer, optický monitor srdcovej frekvencie, výškomer, snímač okolného svetla, vibračný motor, Wi-Fi modil a NFC technológiu, vám takisto ponúka aj rôzne aplikácie, ktoré určite využijete. K dispozícií máte takisto 15 režimov rôznych cvičení, takže nech robíte čokoľvek, môžete si byť istí, že hodinky vždy zistia či vykonávate nejakú aktivitu. Dokonca aj v prípade jogy.

Hodinky si však môžete bez väčších problémov kúpiť aj vtedy, ak sa nezaoberáte športom a športujete len raz za čas. Fitbit Versa (NFC) vám s prehľadom meria vzdialenosť či množstvo spálených kalórií. Pomocou tohto prístroja sa môžete naučiť správne dýchať s ohľadom na vlastnú srdcovú frekvenciu. Rovnako sa toto zariadenie jednoducho synchronizuje s počítačom či telefónmi, ktoré majú systém iOS, Android, Mac OS či Windows.

Bonus navyše

Jednou z najlepších vecí je aj to, že vám hodinky Fitbit Versa (NFC) ponúkajú inteligentné notifikácie s bonusmi. Zvoní vám mobil alebo vám prišla SMS počas tréningu? Nemusíte sa báť, že by ste niečo zmeškali alebo hovor nemohli vypnúť, pretože informácie o prichádzajúcom hovore, textových správach či udalostiach vám prídu ako na mobil, tak aj na hodinky. Pomocou bluetooth modulu môžete k hodinkám pripojiť aj bezdrôtové slúchadlá a počúvať tak hudbu kedykoľvek chcete aj bez mobilu. Ku koncu máme skvelú správu aj pre plavcov. Hodinky Fitbit Versa (NFC) sú vodeodolné do hĺbky až 50 metrov, čo vám nekladie žiadne prekážky ani pri plávaní. Výhodou je aj dlhá výdrž batérie a to až štyri dni.