Smart watches, alebo presnejšie povedané chytré hodinky, sú dnes už veľkou súčasťou života mnohých ľudí, ktorí milujú novinky a všetky technologické pokroky. Možno aj vás prekvapí, že aj keď sú novinkou na trhu, niektoré sú za skvelé ceny, ktoré by ste od nich vôbec neočakávali. Skvelé funkcie, zaujímavé vymoženosti a krásny dizajn vás jednoducho nenechajú chladnými a o pár dní možno aj vy budete chodiť s tými najnovšími a najštýlovejšími hodinkami, aké možete mať!

Smart watches sú hodinky, ktoré sú obohatené o niekoľko iných funkcií, ktoré ostatné, klasické hodinky nemajú. Niektoré sa dokonca dokážu vyrovnať aj mobilom a smartfónom. Práve smart hodinky za vyššie ceny sú omnoho kvalitnejšie ako tie, ktoré nájdete za 100 či 200 eur. Ak plánujete a zvažujete kúpu takejto novej technológie do domácnosti, určite si svoj výber poriadne premyslite, aby ste dopredu nekúpili niečo, čo by ste potom nevyužili.

Medzi jednými z prvých smart hodiniek, ktoré prišli na trh sa počítajú hodinky od značky Apple, ktoré majú názov Apple Watch. Tieto hodinky spravili na trhu veľký ošiaľ, pretože skoro každý výrobok od Applu má veľkú odozvu od mnohých. Či už sú to zákazníci, ktorí sú tejto značke verní, alebo sú to len fanúšikovia či ľudia, ktorí ju poznajú, určite sa o ňu mnohí z nich zaujímajú. Len prednedávnom vyšla ďalšia edícia týchto krásnych hodiniek s názvom Apple Watch Series 2. Tieto hodinky sa predávajú za veľmi vysokú cenu, za ktorú si môžete pokojne kúpiť aj nový iPhone. Aj keď sú ceny vysoké, značka si dáva záležať na presnosti, kvalite a funkciách, ktoré hodinky ponúkajú. Práve preto ich mnohí kupujú a tešia sa z každej novej edície. Stavte aj vy na najnovšie smart hodinky od značky Apple a uvidíte, že nespravíte krok vedľa.

Medzi jedny z najzákladnejších funkcií týchto hodiniek patrí napríklad vodeodolnosť a to až do neuveriteľných 50 metrov! Vďaka tomu ich nemusíte dávať dolu, keď si idete zaplávať a pri plávaní vám bude dokonca aj počítať spálené kalórie, odplávané metre či kilometre a celkovo aktivitu, ktorú robíte. Rovnako sa s nimi môžete aj kúpať či sprchovať, no na rôzne kozmetické prípravky ako je sprchový gél, pena do kúpeľa či šampón si radšej dávajte pozor. Nikdy totižto neviete, čo by sa hodinkám mohlo stať.

Apple Watch Series 2 majú zabudovanú GPS, ktorá vám vždy ukáže, kde sa nachádzate a nikdy sa tak nestratíte z dohľadu vašich priateľov, ktorí môžu sledovať vašu polohu (samozrejme len v tom prípade, ak to povolíte) alebo si jednoducho na mape nájdete bod, kam chcete a ísť a dostanete sa tam. Rýchly dvojjadrový procesor zas zaisťuje rýchlosť a presnosť, ktoré sú v dnešnej dobe veľmi dôležitým prvkom nielen v mobiloch či notebookoch a počítačoch, ale aj pri smart hodinkách.

Dvakrát jasnejší displej vám môže signalizovať v hlave, že výdrž baterky bude o niečo nižšia, no nie je sa čoho báť. Baterka dokáže zniesť aj túto funkciu a vy môžete byť spokojní. Počítanie aktivít, krokov a spálených kalórií vás len udrží v tempe a v tom, aby ste sa stále posúvali ďalej.

Pri chôdzi, behaní alebo jazde na bicykli máte istotu, že vám GPS bude merať vzdialenosť, rýchlosť a dokonca aj tempo. Nepotrebujete žiadny mobil v ruke, ktorý by vám len zavadzal. Po tréningu si veľmi jednoducho spárujete mobil s Apple Watch Series 2 a môžete si tak v aplikácií prezrieť, ako ste na tom boli.

Výber tréningov je široký a môžete si vyberať až z 12 ponúknutých tréningov, medzi ktoré patrí napríklad jazda na bicykli, behanie či cvičenie na eliptickom trenažéri. Môžete si sami určiť cieľ a začať trénovať. Ak cvičíte a nič ste si nezadali, Apple Watch Series 2 jednoducho zistí, že sa pohybujete, cvičíte a máte vyšší tep. Prispôsobí tak tomu jeden zo základných tréningov a všetko budete vidieť v aplikácií.

Smart hodinky Apple Watch Series 2 však nie sú len pre športovo aktívnych ľudí. Samozrejme, práve pre ľudí, ktorí milujú šport a rôzne aktivity sú tieto hodinky ako stvorené, pretože si na nich môžu merať základné fitness prvky a nemusia všade so sebou ťahať mobil, no ak sa vám nechce neustále vyťahovať mobil z kabelky a ste veľmi vyťažení, stačí, ak si spárujete prostredníctvom bluetooth technológie mobil s hodinkami a všetky aktivity ako odosielanie a prijímanie správ či prijímanie hovorov a volanie, môžete uskutočňovať pomocou malej vecičky, ktorú máte upevnenú na ruke.

Okrem tohto všetkého sú Apple Watch Series 2 malých rozmerov a dobre sa nosia na ruke, takže vám nebudú nikdy zavadzať. Rovnako to je aj so štýlovosťou hodiniek. Môžete si vybrať hneď z niekoľkých farebných variant, ktoré vyzerajú na ruke veľmi dobre. V ponuke nájdete ako mužské tak aj ženské farby, ktoré skombinujete s každým jedným outfitom.