Chladnička by nemala chýbať v žiadnej domácnosti. Je to základný spotrebič starajúci sa o všetky naše potraviny. Niektoré poskytujú len miestno na chladenie, iné aj miesto na mrazenie. Je jedno, či si kúpite klasický typ alebo zvolíte rôzne kombinácie. Dôležité je, aby ste vyberali podľa základných parametrov. Tie vám dopredu povedia, či je výrobok kvalitný alebo by ste mali hľadať ďalej.

Na trhu sa dnes stretnete s dvomi základnými typmi chladničiek. Tým prvým sú klasické. Sú spravidla menšie a vhodné do stredne veľkých rodín. Druhým typom sú americké chladničky. Tento typ je väčší, poskytuje veľké množstvo priestoru a je vhodný najmä do veľkých domácností. Výber je čisto na vás. 

V dnešnej recenzii vám prinášame tip na jednu klasickú chladničku od značky Zanussi, ktorá patrí medzi veľmi obľúbené. 

Rýchly náhľad

Chladnička Zanussi ZRA40100WA je úplne klasickou chladničkou, ktorá je odetá do bieleho minimalistického dizajnu. Hodí sa do každej jednej domácnosti. Výhodou je aj jej energetická úspornosť a príjemné rozmery.

V prípade, že hľadáte jednoduchú a klasickú chladničku, model Zanussi ZRA40100WA je pre vás ako stvorený. Poskytuje zopár funkcií, praktické rozdelenie interiéru a je za príjemnú cenu. Chcete si o tomto modeli prečítať niečo viac? Stavte na našu recenziu.

Dizajn 

Dizajn spotrebičov, ktoré sa nachádzajú na očiach vo frekventovaných miestnostiach, musí byť štýlový. Jedným z takýcho spotrebičov je aj chladnička. Tú si všimne každý hneď po tom, ako vojde do kuchyne. Ide totižto o dominantný prvok. Práve preto musí spolu s ostatným zariadením ladiť. Nemala by byť v inom štýle či farebnom prevedení.

Ako sme už vyššie načrtli, Zanussi ZRA40100WA je úplne bežnou chladničkou v klasickom, bielom prefarbení. Vďaka tomu sa hodí do každej jednej domácnosti nehľadiac na doplnky či štýl zariadenia.

Biela farba je však takou staršou klasikou. Môže vyzerať mierne zastaralo, a preto sa nemusí úplne každému páčiť.

Pri dizajne spomenieme aj rozmery. Tie sú dôležité na to, aby ste vedeli, či sa vám chladnička do kuchyne zmestí. Ako je na tom Zanussi ZRA40100WA? 

  • šírka: 59,5 cm
  • výška: 185,0 cm
  • hĺbka: 65,8 cm
  • hmotnosť: 54 kg

Z rozmerov si môžete všimnúť, že nejde o príliš veľký spotrebič. Práve naopak. Je kompaktný, zmestí sa aj do menších priestorov a vhodný je pre menšie rodiny.

Spotreba 

Spotreba je dôležitým parametrom, ktorý by ste pri nakupovaní mali sledovať ako prvý. Dopredu vám napovie, na aké výdavky sa musíte pripraviť. To, akú má výrobok spotrebu, najlepšie zistíte podľa energetickej triedy. Tá sa označuje písmenom a znakom plus. Najlepšou triedou je A+++. Spotrebič, ktorý má triedu nižšiu ako A by ste kupovať nemali.

Chladnička Zanussi ZRA40100WA patrí do energetickej triedy A+. Na to, za akú cenu sa predáva a funkcie, ktoré poskytuje, je to skvelá trieda. Pomôže vám ušetriť desiatky eur.

Ak by vás zaujímali presné čísla, odhadované náklady chladenia na 1 rok sú 33 €, na 5 rokov 164 € a na 10 rokov 328 €.

Objem chladničky 

Podľa objemu chladničky viete veľmi jednoducho zistiť, či je pre vás dostatočne veľká alebo by ste mali hľadať ďalej. Tento parameter sa uvádza v litroch.

Ako sme už spomenuli, chladnička Zanussi ZRA40100WA nepatrí medzi príliš veľké modely. Hodí sa skôr do menších rodín s maximálne štyrmi alebo piatimi členmi.

Objem chladničky Zanussi ZRA40100WA je 395 litrov. Interiér je dobre rozdelený. Jednoducho do nej uložíte všetky potraviny. Pri ich vyberaní nemusíte dlho dovnútra pozerať. Jedlo nájdete veľmi rýchlo

Týmto spôsobom chladničke aj vo veľkom pomáhate. Keď nie je príliš dlho otvorená, nemusí dlho vyrovnávať teplotu vo vnútri. Tým nezvyšuje svoju spotrebu a potraviny vydržia dlhšie čerstvé.

Funkcie 

Funkcie chladničiek sa menia model od modelu. Niektoré ich majú viac, iné menej. Čím viac ich však chladnička má, tým lepšie. Dokáže vám totižto poskytnúť vyšší komfort. Ako je na tom model Zanussi ZRA40100WA?

Zanussi ZRA40100WA má No Frost technológiu, vďaka ktorej nenamŕza. Vám odpadá práca neustále ju čistiť a chladnička kvôli ľadu nezvyšuje spotrebu.

V dolnej časti nájdete oddelený box pre skladovanie ovocia a zeleniny. Je vybavený tak, aby do neho prúdil chladnejší vzduch a čerstvosť ovocia a zeleniny udržoval dlhšie.

V dvierkach zas nájdete 5 políc vrátane zásobníka na vajcia a špeciálnych priehradok na fľaše. Pokojne do nich ukladajte minerálky, nápoje, víno alebo poháre.

Chladničke nechýba kvalitné LED osvetlenie. To osvetlí úplne každý kút v interiéri. Na žiadne jedlo nikdy nezabudnete.

Zaujímavosťou je Space+. Ide o veľký priestor v chladničke. Ten vám umožňuje nakupovať veľké množstvo potravín bez toho, aby ste sa báli, kam ich uložíte.

Viacúčelový skladovací box Easy Store sa dokonalo hodí k rýchlemu prístupu a uchovávaniu všetkých vašich malých potravín, ktoré by sa inak mohli v chladničke stratiť.

Ovládanie chladničky Zanussi ZRA40100WA nie je vôbec náročné. Stačí ju len zapojiť, vybrať si teplotu a následne nechať pracovať.

Hlučnosť 

Hlučnosť spotrebiča nachádzajúceho sa vo vnútri by mala byť nízka. Nemala by vám vadiť pri pozeraní televízie, počúvaní hudby alebo pri bežnej konverzácií. 

Chladnička Zanussi ZRA40100WA je známa svojím tichým chodom. Ten nepresahuje hladinu 39 dB a stará sa o to, aby vo vašej domácnosti bolo ticho.

O značke

Značka Zanussi vznikla v roku 1916, keď mladý podnikateľ Antonio Zanussi, začal vyrábať sporáky. Neskôr sa zameral aj na ďalšie spotrebiče. Počas niekoľkých desiatok rokov si značka vyslúžila popredné miesto na trhu vďaka svojej inovatívnosti, modernosti a kvalite.