Keď si kupujete chladničku, pravdepodobne hľadáte model, ktorý vám vydrží roky a nebudete ho musieť meniť už za krátku dobu. Ide o drahšie kúsky, ktoré chceme aby s nami vydržali aspoň 5 – 10 rokov. Pri výbere je preto potrebné zohľadniť desiatky parametrov, jednotlivé modely medzi sebou porovnávať a čítať si recenzie. Len tak môžete nájsť tie najlepšie kúsky, ktoré stoja za kúpu. Okrem toho je potrebné, aby ste si sami nastavili podmienky, ktoré chcete, aby chladnička spĺňala. Pri výbere vám vedia pomôcť recenzie, ako napríklad tá naša.

Chladničky sú spotrebiče, ktoré patria medzi staršie vynálezy techniky. Dokážu vám totižto skvelo zachladiť nápoje vo veľmi teplom počasí. Rovnako vám ponúkajú aj skladovanie potravín. Asi len málokto si vie predstaviť život bez nich.

Pri výbere chladničky je dôležité sledovať, do akej energetickej triedy sa zaraďuje. Správnym výberom viete ušetriť niekoľko desiatok eur. Na začiatku treba do chladničky možno trochu investovať, no po čase sa vám financie rozhodne vrátia. Poďme si dnes povedať niečo o kvalitnom a výkonnom modeli od značky Samsung.

Rýchly náhľad

Kvalitná, štýlová a veľká chladnička? Presne tieto tri vlastnosti označujú chladničku Samsung RS67N8211S9/EF, ktorá patrí medzi tie najlepšie na trhu. Okrem toho, že poskytuje dostatok miesta na potraviny aj pre veľké rodiny, má skvelý výkon a nízku spotrebu. Je to jednoducho chladnička do každej jednej domácnosti.

Keďže jej objem je spolu až 609 litrov, vhodná je najmä do veľkých domácností, kde je viac členov. Poskytne totižto dostatok miesta pre úplne všetky potraviny aj po veľkom nákupe.

Dizajn

Mohli by sme povedať, že dizajn nie je tak dôležitý parameter. Nijako totižto neovplyvňuje to ako daný spotrebič funguje a pracuje. Na druhej strane, ide o veľmi dôležitý parameter, ktorý vo veľkej miere ovplyvňuje to, či si daný spotrebič kúpime alebo nie. Preto je úplne na mieste povedať niečo o dizajne tohto modelu chladničky. 

Samsung RFG23UERS1 vyzerá veľmi moderne, minimalisticky a štýlovo. Hneď na prvý pohľad je možné všimnúť si, že tento model je moderný a hodí sa do každej jednej kuchyne. Či už preferujete minimalistický štýl alebo ste skôr milovníkom rustikálneho, v tomto prípade si prídete určite na svoje.

Čisté a jednoduché línie sú niečo, čo charakterizuje model Samsung RS67N8211S9/EF. Ide o americkú chladničku. To znamená, že chladnička je rozmerná, veľká a masívna. Najlepšie zapadne do veľkej kuchyne, kde si nájde určite miesto. Má dvoje dvere, čo je pri mnohých amerických chladničkách úplne bežné.

Nerezové prevedenie je nadčasové a klasické. Vyzerá veľmi štýlovo, skvelo. Dôležité je podotknúť, že nerez je síce veľmi háklivý na špinu a nečistoty, no v tomto prípade to tak nie je. Chladnička je potiahnutá vrstvou, ktorá zabraňuje odtlačkom prstov. Dizajn je tak zachovaný a chladnička Samsung RFG23UERS1 vyzerá stále skvelo. 

Mraziaca časť

Chladnička Samsung RS67N8211S9/EF poskytuje ako chladiacu, tak aj mraziacu časť. Chladiaca časť poskytuje 407 litrov a mraziaca 202 l. Mrazničku nájdete na pravej strane. Je to výhoda najmä pre byty, ktoré už neposkytujú miesto na samotnú mrazničku.

Vďaka vysokému výkonu vie mraznička zamraziť až 10 kg potravín za iba 24 hodín. Pokojne tak nakupujte aj vyšší počet potravín. Mraznička s tým nebude mať problém. 

V prípade výpadku elektrického prúdu zvládne mraznička udržať až 12 hodín optimálnu teplotu na uskladnenie potravín. Nemusíte sa tak báť, že by sa vám jedlo hneď pokazilo.

Objem chladničky

Objem chladničky je príjemných 520 litrov, vďaka čomu sa hodí najmä do väčších rodín, ktoré majú viac rodinných príslušníkov. Aj pri väčšom nákupe budete mať dostatok priestoru pre úplne všetko. 

Spotreba

Chladnička Samsung RS67N8211S9/EF spadá do energetickej kategórie A++, čo znamená, že je veľmi úsporná. Na začiatku do nej síce budete musieť investovať vyššie čiastky, no rozhodne sa vám to oplatí.

Funkcie

Chladnička značky Samsung sa môže pochváliť veľkým množstvom rôznych funkcií. Poďme si o nich niečo povedať.

Prvá je technológa tenkých stien, ktorá vám poskytuje až o 100 litrov väčší objem pri zachovaní rovnakých rozmerov. Pri tenkých stenách sa však nemusíte obávať zlej alebo nedobrej izolácie. Použité moderné a nové materiály poskytujú tenké steny, no pritom sú dostatočne kvalitné, aby neprepustili žiadny chlad.

Systém Twin Cooling vám zaručuje, že je oddelená cirkulácia vzduchu chladničky a mrazničky. Vďaka tomu vzduch prúdiaci do chladničky nestráca vlhkosť a potraviny zostávajú čerstvé, zatiaľ čo vzduch v mrazničke zostáva suchý a bez zápachu. Samotná distribúcia vzduchu je tiež vyriešená veľmi šikovne, chladný vzduch nie je do chladničky privádzaný v jednom mieste, ale sa rovnomerne rozvádza do všetkých políc. Vďaka tomu je teplota vo všetkých častiach rovnaká a dochádza k rýchlejšiemu vyrovnaniu teplôt po otvorení dverí.

Či už je vonku teplo alebo zima, v chladničke značky Samsung majú všetky potraviny vždy tú správnu teplotu. Teplota vo vnútri sa drží presne v stanovenej hodnote a to dokonca v každom kúte. Jej udržanie zaisťuje nezávislé chladenie v jednotlivých častiach, pokročilá izolácia a technológie digitálneho invertora. Vaše jedlo vydrží dlhšie čerstvé a chutné.

Ďalšou veľmi dobrou funkciou je výdajník chladenej vody, ktorý sa nachádza priamo na dvierkach. Rovnako tu nájdete aj výdajník ľadu, ktorý sa vám postará o dostatok ľadu počas horúcich dní. Táto funkcia je takou bežnou klasikou, ktorá sa nachádza v takmer každej americkej chladničke, no rozhodne poteší. Výdajníky sa ovládajú veľmi jednoducho prostredníctvom prehľadného ovládacieho panelu. Na ňom sa taktiež ukazuje momentálne nastavenie teploty v chladiacej a mraziacej časti chladničky.

A nesmieme zabudnúť LED osvetlenie v chladničke značky Samsung je lepšie ako v ktorejkoľvek inej chladničke. Je to najmä kvôli tomu, že dosahuje do každého rohu spotrebiča. Nikdy sa tak nestane, že by ste na nejaké jedlo zabudli, aj keď ide o veľkú chladničku. Okrem toho toto osvetlenie má nižšiu energetickú spotrebu, ako bežné osvetlenie v chladničkách. Vďaka tomuto faktu má aj dlhšiu dobu životnosti.

Hlučnosť

Veľkou výhodou chladničky Samsung RS67N8211S9/EF je najmä jej tichý chod, ktorý vás nebude rušiť pri spánku, sledovaní televízie či konverzácií s priateľmi. Dokonca vám nebude vadiť ani vtedy, keď sa budete nachádzať v kuchyni a pripravovať jedlo. 

Jej hlučnosť je len 39 dB. To znamená, že ju takmer nepočuť. Nikdy vám nebude robiť problémy alebo vadiť.

O značke

Značka Samsung patrí medzi popredných výrobcov elektro spotrebičov, ktorí si svoje miesto na trhu neustále držia a výrobky zdokonaľujú. Mnohí zákazníci poznajú značku Samsung najmä podľa štýlových a kvalitných mobilných telefónov. Značka sa však zaoberá aj inými spotrebičmi a elektronikou, ako sú napríklad chladničky, monitory alebo televízory. Všetky tieto výrobky sú precízne spracované, jednoducho ovládateľné a kvalitné, takže vám vydržia desiatky rokov.