Chladničky sú dôležitým spotrebičom, ktorý by vám nemal chýbať vo vašej domácnosti. Hľadáte kvalitnú chladničku, ktorá vám bude perfektne vyhovovať? Kvalitná chladnička sa dneska na trhu hľadá veľmi ťažko. Každý model vám ponúka rôzne funkcie, no nie každý je presne to, čo by ste potrebovali. Sami si musíte nastaviť podmienky, ktoér chcete aby spotrebič splnil.Okrem tohto všetkého, vám musí chladnička sedieť do domácnosti svojim štýlom a mala by spĺňať mnohé kritériá. Pomocou našej receznie sa vám však budeme snažiť výber najnovšieho modelu zjednodušiť.

Chladničky sú spotrebiče, ktoré patria medzi staršie vynálezy techniky. Dokážu vám totižto skvelo zachladiť nápoje vo veľmi teplom počasí. Rovnako vám ponúkajú aj skladovanie potravín. Asi len málokto si vie predstaviť život bez nich.

Pri výbere chladničky je dôležité sledovať, do akej energetickej triedy sa zaraďuje. Správnym výberom viete ušetriť niekoľko desiatok eur. Na začiatku treba do chladničky možno trochu investovať, no po čase sa vám financie rozhodne vrátia. Poďme si dnes povedať niečo o kvalitnom a výkonnom modeli od značky Samsung.

Rýchly náhľad

Hľadáte kvalitnú chladničku, ktorá by spĺňala všetky vaše podmienky a bola by vhodná aj pre väčšie rodiny? V tom prípade by ste mali staviť na model Samsung RFG23UERS1, ktorý patrí medzi tie najlepšie, ktoré dnes nájdete na trhu.

Táto elegantná kombinovaná chladnička s mrazničkou umiestnenou dole vás iste zaujme. A zaujme vás nielen svojím rozdelením, ale taktiež svojím štýlovým dizajnom, vysokým výkonom a príjemnou spotrebou. Je totižto veľmi úsporná.

Dizajn

Mohli by sme povedať, že dizajn nie je tak dôležitý parameter. Nijako totižto neovplyvňuje to ako daný spotrebič funguje a pracuje. Na druhej strane, ide o veľmi dôležitý parameter, ktorý vo veľkej miere ovplyvňuje to, či si daný spotrebič kúpime alebo nie. Preto je úplne na mieste povedať niečo o dizajne tohto modelu chladničky. 

Samsung RFG23UERS1 vyzerá veľmi moderne, minimalisticky a štýlovo. Hneď na prvý pohľad je možné všimnúť si, že tento model je moderný a hodí sa do každej jednej kuchyne. Či už preferujete minimalistický štýl alebo ste skôr milovníkom rustikálneho, v tomto prípade si prídete určite na svoje.

Čisté a jednoduché línie sú niečo, čo charakterizuje model Samsung RFG23UERS1. Ide o americkú chladničku. To znamená, že chladnička je rozmerná, veľká a masívna. Najlepšie zapadne do veľkej kuchyne, kde si nájde určite miesto. Má tri dvere, čo je pri mnohých amerických chladničkách nezvyčajné, pretože väčšina z nich sa pýši len dvomi dverami. 

Nerezové prevedenie je nadčasové a klasické. Vyzerá veľmi štýlovo, skvelo. Dôležité je podotknúť, že nerez je síce veľmi háklivý na špinu a nečistoty, no v tomto prípade to tak nie je. Chladnička je potiahnutá vrstvou, ktorá zabraňuje odtlačkom prstov. Dizajn je tak zachovaný a chladnička Samsung RFG23UERS1 vyzerá stále skvelo. 

Mraziaca časť

Chladnička Samsung RFG23UERS1 poskytuje ako chladiacu, tak aj mraziacu časť. Chladiaca časť poskytuje 396 litrov a mraziaca 124 l. Mrazničku nájdete v spodnej časti. Je to výhoda najmä pre byty, ktoré už neposkytujú miesto na samotnú mrazničku. V jednom veľkom spotrebiči nájdete všetko.

Vďaka vysokému výkonu vie mraznička zamraziť až 10 kg potravín za iba 24 hodín. Pokojne tak nakupujte aj vyšší počet potravín. Mraznička s tým nebude mať problém. 

V prípade výpadku elektrického prúdu zvládne mraznička udržať až 12 hodín optimálnu teplotu na uskladnenie potravín. Nemusíte sa tak báť, že by sa vám jedlo hneď pokazilo.

Objem chladničky

Objem chladničky je príjemných 520 litrov, vďaka čomu sa hodí najmä do väčších rodín, ktoré majú viac rodinných príslušníkov. Aj pri väčšom nákupe budete mať dostatok priestoru pre úplne všetko.

Spotreba

Chladnička Samsung RFG23UERS1 spadá do energetickej kategórie A+, čo znamená, že je veľmi úsporná. Na začiatku do nej síce budete musieť investovať vyššie čiastky, no rozhodne sa vám to oplatí.

Funkcie

Chladnička značky Samsung sa môže pochváliť veľkým množstvom rôznych funkcií. Poďme si o nich niečo povedať.

Prvá je technológa tenkých stien, ktorá vám poskytuje až o 16 % väčší objem pri zachovaní rovnakých rozmerov. Pri tenkých stenách sa však nemusíte obávať zlej alebo nedobrej izolácie. Použité moderné a nové materiály poskytujú tenké steny, no pritom sú dostatočne kvalitné, aby neprepustili žiadny chlad.

Systém Twin Cooling vám zaručuje, že je oddelená cirkulácia vzduchu chladničky a mrazničky. Vďaka tomu vzduch prúdiaci do chladničky nestráca vlhkosť a potraviny zostávajú čerstvé, zatiaľ čo vzduch v mrazničke zostáva suchý a bez zápachu. Samotná distribúcia vzduchu je tiež vyriešená veľmi šikovne, chladný vzduch nie je do chladničky privádzaný v jednom mieste, ale sa rovnomerne rozvádza do všetkých políc. Vďaka tomu je teplota vo všetkých častiach rovnaká a dochádza k rýchlejšiemu vyrovnaniu teplôt po otvorení dverí.

Automatické otváranie zásuviek poteší úplne každého, hlavne vtedy, keď máte plné ruky. Túto funkciu vám poskytuje veľká zásuvka, ktorá je oddelená pohyblivým oddeľovačom. Zásuvka sa vám takto automaticky vysunie hneď po otvorení hlavných dvierok. Táto funkcia taktiež umožňuje šikovne oddeliť rôzne typy potravín a zároveň vám umožňuje aj jednoduché vyhľadávanie potravín hneď po otvorení.

Cool Safe Lock je skvelá a inovatívna funkcia, ktorá bola špeciálne vytvorená na to, aby sa docielilo maximálne tepelné utesnenie vnútorných priestorov chladničky. Po zatvorení tak dôjde k vzduchotesnému priľnutiu tesnenia k okrajom chladničky. Máte tak zaistenú maximálnu izoláciu.

Máte nejaké lahôdkové jedlá, ktoré majú svoju typickú arómu? V tom prípade využijete Cool Select Pantry zásuvku. Do tej môžete ukladať priamo lahôdkové jedlá, ktoré sú určené na okamžitú konzumáciu. V tejto zásuvke si môžete sami nastaviť teplotu, ktorá bude iná ako teplota v ostatných častiach.

LED osvetlenie v chladničke značky Samsung je lepšie ako v ktorejkoľvek inej chladničke. Je to najmä kvôli tomu, že dosahuje do každého rohu spotrebiča. Nikdy sa tak nestane, že by ste na nejaké jedlo zabudli, aj keď ide o veľkú chladničku. Okrem toho toto osvetlenie má nižšiu energetickú spotrebu, ako bežné osvetlenie v chladničkách. Vďaka tomuto faktu má aj dlhšiu dobu životnosti.

Ďalšou veľmi dobrou funkciou je výdajník chladenej vody, ktorý sa nachádza priamo na dvierkach. Rovnako tu nájdete aj výdajník ľadu, ktorý sa vám postará o dostatok ľadu počas horúcich dní. Táto funkcia je takou bežnou klasikou, ktorá sa nachádza v takmer každej americkej chladničke, no rozhodne poteší. Výdajníky sa ovládajú veľmi jednoducho prostredníctvom prehľadného ovládacieho panelu. Na ňom sa taktiež ukazuje momentálne nastavenie teploty v chladiacej a mraziacej časti chladničky.

Určite si taktiež užijete funkciu Multi Flow, ktorá sa stará o to, aby v chladničke bola vždy optimálna cirkulácia vzduchu. Do všetkých častí sa tak rýchlo dostane chladný vzduch a obnoví sa po tom, čo sa dvierka na chladničke zatvoria.

Hlučnosť

Veľkou výhodou chladničky Samsung RFG23UERS1 je najmä jej tichý chod, ktorý vás nebude rušiť pri spánku, sledovaní televízie či konverzácií s priateľmi. Dokonca vám nebude vadiť ani vtedy, keď sa budete nachádzať v kuchyni a pripravovať jedlo. 

Jej hlučnosť je len 44 dB. To znamená, že ju takmer nepočuť. Nikdy vám nebude robiť problémy alebo vadiť.

O značke

Značka Samsung patrí medzi popredných výrobcov elektro spotrebičov, ktorí si svoje miesto na trhu neustále držia a výrobky zdokonaľujú. Mnohí zákazníci poznajú značku Samsung najmä podľa štýlových a kvalitných mobilných telefónov. Značka sa však zaoberá aj inými spotrebičmi a elektronikou, ako sú napríklad chladničky, monitory alebo televízory. Všetky tieto výrobky sú precízne spracované, jednoducho ovládateľné a kvalitné, takže vám vydržia desiatky rokov.