Chladničky sú dôležitým spotrebičom, ktorý by vám nemal chýbať vo vašej domácnosti. Hľadáte kvalitnú chladničku, ktorá vám bude perfektne vyhovovať? Niekedy je to omnoho komplikovanejšie, ako si myslíte. Každá z nich vám ponúka nejaké funkcie, no nie každá je presne to, čo by ste očakávali a chceli. Sami si musíte nastaviť podmienky, ktoré chcete, aby model spĺňal. Okrem toho, že vám musí chladnička sedieť do domácnosti svojim štýlom, mala by aj spĺňať mnohé kritériá, ktoré sa od klasických chladničiek vyžadujú. Stačí sa pozrieť na trh a zistíte, že výber nebude až taký jednoduchý. Pomocou viacerých recenzií sa to však dá veľmi jednoducho a rýchlejšie, ako si myslíte. 

Chladničky sú spotrebiče, ktoré patria medzi staršie vynálezy techniky. Dokážu vám totižto skvelo zachladiť nápoje vo veľmi teplom počasí. Rovnako vám ponúkajú aj skladovanie potravín. Asi len málokto si vie predstaviť život bez nich.

Pri výbere chladničky je dôležité sledovať, do akej energetickej triedy sa zaraďuje. Správnym výberom viete ušetriť niekoľko desiatok eur. Na začiatku treba do chladničky možno trochu investovať, no po čase sa vám financie rozhodne vrátia. Poďme si dnes povedať niečo o kvalitnom a výkonnom modeli od značky LG.

Rýchly náhľad

Hľadáte kvalitnú americkú chladničku? Práve ste ju našli. Je ňou chladnička LG GSL960PZVZ, ktorá vás dostane nielen svojím štýlovým dizajnom, ale taktiež skvelými funkciami a vysokým výkonom. Tento kvalitný model sa nachádza v energetickej triede A++, ktorá je jednou z najlepších.

Vďaka jej veľkému objemu v nej viete bez väčších ťažkostí uložiť všetky potraviny pre rodinu. Je vhodná aj pre väčšie rodiny, ktoré majú viac členov. Zaujal vás tento model a chceli by ste o ňom vedieť niečo viac? Prečítajte si o ňom v našej recenzií!

Dizajn

Mohli by sme povedať, že dizajn nie je tak dôležitý parameter. Nijako totižto neovplyvňuje to ako daný spotrebič funguje a pracuje. Na druhej strane, ide o veľmi dôležitý parameter, ktorý vo veľkej miere ovplyvňuje to, či si daný spotrebič kúpime alebo nie. Preto je úplne na mieste povedať niečo o dizajne tohto modelu chladničky. 

Samsung RFG23UERS1 vyzerá veľmi moderne, minimalisticky a štýlovo. Hneď na prvý pohľad je možné všimnúť si, že tento model je moderný a hodí sa do každej jednej kuchyne. Či už preferujete minimalistický štýl alebo ste skôr milovníkom rustikálneho, v tomto prípade si prídete určite na svoje.

Čisté a jednoduché línie sú niečo, čo charakterizuje model LG GSL960PZVZ. Ide o americkú chladničku. To znamená, že chladnička je rozmerná, veľká a masívna. Najlepšie zapadne do veľkej kuchyne, kde si nájde určite miesto. Má dvoje dvere, čo je pri mnohých amerických chladničkách úplne bežné.

Nerezové prevedenie je nadčasové a klasické. Vyzerá veľmi štýlovo, skvelo. Dôležité je podotknúť, že nerez je síce veľmi háklivý na špinu a nečistoty, no v tomto prípade to tak nie je. Chladnička je potiahnutá vrstvou, ktorá zabraňuje odtlačkom prstov. Dizajn je tak zachovaný a chladnička LG GSL960PZVZ vyzerá stále skvelo. 

Mraziaca časť

Chladnička LG GSL960PZVZ poskytuje ako chladiacu, tak aj mraziacu časť. Chladiaca časť poskytuje 405 litrov a mraziaca 196 l. Mrazničku nájdete v spodnej časti. Je to výhoda najmä pre byty, ktoré už neposkytujú miesto na samotnú mrazničku.

Vďaka vysokému výkonu vie mraznička zamraziť až 12 kg potravín za iba 24 hodín. Pokojne tak nakupujte aj vyšší počet potravín. Mraznička s tým nebude mať problém. 

V prípade výpadku elektrického prúdu zvládne mraznička udržať až 10 hodín optimálnu teplotu na uskladnenie potravín. Nemusíte sa tak báť, že by sa vám jedlo hneď pokazilo.

Objem chladničky

Objem chladničky je príjemných 601 litrov, vďaka čomu sa hodí najmä do väčších rodín, ktoré majú viac rodinných príslušníkov. Aj pri väčšom nákupe budete mať dostatok priestoru pre úplne všetko. 

A síce je chladnička veľká, vďaka praktickému vnútornému usporiadaniu sa v nej veľmi jednoducho orientujete. V mrazničke uložíte všetky potraviny do štyroch políc z tvrdeného skla a do dvoch veľkých zásuviek.

Chladiaca časť je zas vybavená 4 policami z tvrdeného skla v kovovom dekore, zásuvkami Fresh Balacer a Moist Balance Crisper. Samozrejmosťou je aj držiak na vajíčka a víno. Vo dverách zas nájdete police na umiestnenie fliaš.

Spotreba

Chladnička LG GSL960PZVZ spadá do energetickej kategórie A++, čo znamená, že je veľmi úsporná. Na začiatku do nej síce budete musieť investovať vyššie čiastky, no rozhodne sa vám to oplatí.

Funkcie

Chladnička značky LG sa môže pochváliť veľkým množstvom rôznych funkcií. Poďme si o nich niečo povedať.

Prvou je funkcia Smart ThinkQ, ktorá vám umožňuje chladničku ovládať prostredníctvom aplikácie v mobile. Či už ste doma alebo sa nachádzate na inom kontinente, nastavte si výkon alebo teplotu, ktorú chcete mať v chladničke alebo mrazničke.

Funkcia Pure N Fresh minimalizuje pachy v chladničke a to pomocou jedinečného systému čistenia vzduchu. Nikdy sa tak nestane, že by ste chladničku otvorili a ucítili by ste nepríjemný zápach.

Rovnomerné chladenie je zaistené aj prieduchmi Door Cooling + TM. Tie sa nachádzajú v prednej časti a schladia potraviny na dvierkach výrazne rýchlejšie. Zabezpečujú taktiež chladenie v každej časti chladničky a pomáhajú udržiavať rovnomernú teplotu, vďaka čomu zostanú vaše potraviny dlhšie čerstvé.

Ďalšou veľmi dobrou funkciou je výdajník chladenej vody, ktorý sa nachádza priamo na dvierkach. Rovnako tu nájdete aj výdajník ľadu, ktorý sa vám postará o dostatok ľadu počas horúcich dní. Táto funkcia je takou bežnou klasikou, ktorá sa nachádza v takmer každej americkej chladničke, no rozhodne poteší. Výdajníky sa ovládajú veľmi jednoducho prostredníctvom prehľadného ovládacieho panelu. Na ňom sa taktiež ukazuje momentálne nastavenie teploty v chladiacej a mraziacej časti chladničky.

Vyššie sme spomenuli Fresh Balancer a Moist Balance Crisper zásuvky. Tá prvá využíva funkciu, ktorý udržiava vlhkosť na optimálnej úrovni. Reguluje totižto vlhkosť v priestore zásuvky, v ktorej vydrží ovocie a zelenina dlhšie čerstvé.

A následne ide o Moist Balance Crisper. Táto zásuvka vie taktiež udržať správnu vlhkosť, pričom nastaviteľnou ventiláciou optimalizuje vlhkosť ovocia a zeleniny v závislosti od zvoleného režimu. Máte tak zaistené tie najlepšie výsledky.

Veľmi praktickou funkciou je oddelená regulácia teploty v chladničke a v mrazničke. Viete si tak nastaviť úplne všetko, čo potrebujete.

Nechali ste náhodou otvorené dvere? Netreba sa ničoho báť, chladnička vás na to veľmi rada upozorní zvukovým alarmom.

Hlučnosť

Veľkou výhodou chladničky LG GSL960PZVZ je najmä jej tichý chod, ktorý vás nebude rušiť pri spánku, sledovaní televízie či konverzácií s priateľmi. Dokonca vám nebude vadiť ani vtedy, keď sa budete nachádzať v kuchyni a pripravovať jedlo. 

Jej hlučnosť je len 39 dB. To znamená, že ju takmer nepočuť. Nikdy vám nebude robiť problémy alebo vadiť.

O značke

LG obohacuje váš život výrobkami spojenými s vysokými hodnotami, výhodami, záväzkami a osobitými vlastnosťami. Filozofia spoločnosti vychádza z ľudí, úprimnosti a dodržiavania zásad. Cieľom značky je porozumieť zákazníkom a ponúknuť im optimálne riešenia a moderné inovácie, ktoré im uľahčia život.