Hľadáte kvalitnú a štýlovú chladničku, ktorá by vám zapadla do kuchyne? V tom prípade máte pred sebou beh na dlhú trať. Výber chladničky totižto nie je vôbec tak jednoduchý, ako sa na prvý pohľad zdá. Pri výbere je potrebné sledovať jednotlivé parametre, modely medzi sebou porovnávať a následne zisťovať, ktorý vám poskytuje presne to, čo potrebujete. Ak aj vás čaká nákup novej chladničky, veľmi radi vám s výberom pomôžeme.

Chladničky sú spotrebiče, ktoré patria medzi staršie vynálezy techniky. Dokážu vám totižto skvelo zachladiť nápoje vo veľmi teplom počasí. Rovnako vám ponúkajú aj skladovanie potravín. Asi len málokto si vie predstaviť život bez nich.

Pri výbere chladničky je dôležité sledovať, do akej energetickej triedy sa zaraďuje. Správnym výberom viete ušetriť niekoľko desiatok eur. Na začiatku treba do chladničky možno trochu investovať, no po čase sa vám financie rozhodne vrátia. Poďme si dnes povedať niečo o kvalitnom a výkonnom modeli od značky LG.

Rýchly náhľad

Hľadáte kvalitnú chladničku, ktorá by vám skvelo sadla do kuchyne? V tom prípade ste ju práve našli. Je ňou chladnička LG GSI961PZAZ, ktorá patrí medzi americké typy. Spotrebič je rozdelený na dve časti, kde vľavo nájdete priestrannú mrazničku a vpravo chladničku s priehľadným otvorom. Vďaka nemu získate dokonalý prehľad o tom, čo sa v chladničke nachádza bez toho, aby ste ju vôbec otvárali.

Celkový objem chladničky LG GSI961PZAZ je neuveriteľných 601 litrov. Ponúka vám tak dostatok miesta či už ide o menšiu rodinu alebo práve naopak, väčšiu. Interiér je taktiež prehľadne členený do niekoľkých políc. Tým pádom na nič v chladničke nezabudnete.

Dizajn

Mohli by sme povedať, že dizajn nie je tak dôležitý parameter. Nijako totižto neovplyvňuje to ako daný spotrebič funguje a pracuje. Na druhej strane, ide o veľmi dôležitý parameter, ktorý vo veľkej miere ovplyvňuje to, či si daný spotrebič kúpime alebo nie. Preto je úplne na mieste povedať niečo o dizajne tohto modelu chladničky. 

Samsung RFG23UERS1 vyzerá veľmi moderne, minimalisticky a štýlovo. Hneď na prvý pohľad je možné všimnúť si, že tento model je moderný a hodí sa do každej jednej kuchyne. Či už preferujete minimalistický štýl alebo ste skôr milovníkom rustikálneho, v tomto prípade si prídete určite na svoje.

Čisté a jednoduché línie sú niečo, čo charakterizuje model LG GSI961PZAZ. Ide o americkú chladničku. To znamená, že chladnička je rozmerná, veľká a masívna. Najlepšie zapadne do veľkej kuchyne, kde si nájde určite miesto. Má dvoje dvere, čo je pri mnohých amerických chladničkách úplne bežné.

To, čo je však veľmi zaujímavé na tomto modele je najmä to, že na pravej strane má priehľadné sklo, cez ktoré môžete vidieť do chladničky. Tento systém sa nazýva Door-in-door Insta View. Máte tak vždy prehľad o tom, čo sa v chladničke nachádza bez toho, aby ste ju zbytočne otvárali.

Nerezové prevedenie je nadčasové a klasické. Vyzerá veľmi štýlovo, skvelo. Dôležité je podotknúť, že nerez je síce veľmi háklivý na špinu a nečistoty, no v tomto prípade to tak nie je. Chladnička je potiahnutá vrstvou, ktorá zabraňuje odtlačkom prstov. Dizajn je tak zachovaný a chladnička LG GSI961PZAZ vyzerá stále skvelo. 

Mraziaca časť

Chladnička LG GSI961PZAZ poskytuje ako chladiacu, tak aj mraziacu časť. Chladiaca časť poskytuje 405 litrov a mraziaca 196 l. Mrazničku nájdete v spodnej časti. Je to výhoda najmä pre byty, ktoré už neposkytujú miesto na samotnú mrazničku.

Vďaka vysokému výkonu vie mraznička zamraziť až 12 kg potravín za iba 24 hodín. Pokojne tak nakupujte aj vyšší počet potravín. Mraznička s tým nebude mať problém. 

V prípade výpadku elektrického prúdu zvládne mraznička udržať až 10 hodín optimálnu teplotu na uskladnenie potravín. Nemusíte sa tak báť, že by sa vám jedlo hneď pokazilo.

Objem chladničky

Objem chladničky je príjemných 601 litrov, vďaka čomu sa hodí najmä do väčších rodín, ktoré majú viac rodinných príslušníkov. Aj pri väčšom nákupe budete mať dostatok priestoru pre úplne všetko. 

Veľký objem je však často skôr problémom, ako výhrou. Ľudia sa v chladničke nevedia vyznať. V tomto prípade sa však nemusíte ničoho báť. Chladnička je veľmi prehľadne rozdelená:

  • 4 sklenené police
  • 2 zásuvky na ovocie a zeleninu
  • Utility Box
  • držiak na fľaše
  • držiak na vajcia
  • 4 police vo dverách
  • 4 mraziace police
  • 2 mraziace boxy
  • výrobník ľadu

Spotreba

Chladnička LG GSI961PZAZ spadá do energetickej kategórie A++, čo znamená, že je veľmi úsporná. Na začiatku do nej síce budete musieť investovať vyššie čiastky, no rozhodne sa vám to oplatí a neskôr si všimnete, že pri jej používaní šetríte desiatky eur. 

Nesmieme zabudnúť, že na celú spotrebu vplýva aj výhoda Door-in-door Insta View, vďaka ktorej nemusíte otvárať dvere, keď sa do chladničky potrebujete pozrieť.

Funkcie

Chladnička značky LG sa môže pochváliť veľkým množstvom rôznych funkcií. Poďme si o nich niečo povedať.

Jednou z hlavných funkcií, ktorou sa chladnička odlišuje od tých ostatných je práve funkcia Door-in-door Insta View, vďaka ktorej nemusíte chladničku otvárať na to, aby ste zistili, čo v nej je. Na presklenenú časť stačí len zaklopať. Vnútorné osvetlenie sa po tomto pohybe zapne a vy uvidíte, čo sa v jej vnútri nachádza.

Utility box je vhodný pre menšie pochutiny, ktoré sú napríklad už hotové a potrebujete ich na nejaký čas niekam uložiť. Udrží ich vôňu a chuť.

FRESH Balancer je miesto, ktoré je ako stvorené pre ovocie a zeleninu. Vďaka nemu totižto všetko zostane čerstvé, chrumkavé a plné vitamínov. Box disponuje pohodlným nastavením optimálnej vlhkosti, vďaka čomu si teplotu aj vlhkosť prispôsobíte presne podľa seba.

Moist Balance Crisper zásuvka má špeciálny kryt, vďaka ktorému si udržuje tú správnu teplotu a vlhkosť.

Vďaka kvalitnému filtru Pure N Fresh sa zbavíte všetkých nepríjemných pachov ako napríklad zo syrov, ovocia, zeleniny alebo uvareného jedla. Tento špeciálny systém si zamiluje úplne každý, kto má problém so zápachom v chladničke.

Ovládanie prostredníctvom mobilu je pri tomto modeli taktiež možné. Stačí, aby ste si do mobilu stiahli aplikáciu LG Smart ThinQ a následne sa pripojili na chladničku. Odkiaľkoľvek zo sveta tak môžete chladničku nastavovať tak, aby fungovala správne.

A poslednou, no taktiež veľmi dôležitou vecou, je kompaktný výrobník ľadu. Ten je umiestnený zvonku a jednoducho sa ovláda. Je praktický a v lete pomocou neho prichystáte chutné ľadové nápoje.

Hlučnosť

Veľkou výhodou chladničky LG GSI961PZAZ je najmä jej tichý chod, ktorý vás nebude rušiť pri spánku, sledovaní televízie či konverzácií s priateľmi. Dokonca vám nebude vadiť ani vtedy, keď sa budete nachádzať v kuchyni a pripravovať jedlo. 

Jej hlučnosť je len 39 dB. To znamená, že ju takmer nepočuť. Nikdy vám nebude robiť problémy alebo vadiť.

O značke

LG obohacuje váš život výrobkami spojenými s vysokými hodnotami, výhodami, záväzkami a osobitými vlastnosťami. Filozofia spoločnosti vychádza z ľudí, úprimnosti a dodržiavania zásad. Cieľom značky je porozumieť zákazníkom a ponúknuť im optimálne riešenia a moderné inovácie, ktoré im uľahčia život.