Chladničky sú dôležitým spotrebičom, ktorý by vám nemal chýbať vo vašej domácnosti. Hľadáte kvalitnú chladničku, ktorá vám bude perfektne vyhovovať? Niekedy je to omnoho ťažšie, ako si myslíte. Kvalitná chladnička sa dneska nachádza na trhu veľmi ťažko, pretože ich je naozaj veľmi veľa a takisto vám všetky ponúkajú nejaké funkcie, no nie každá je presne to, čo by ste očakávali a chceli. Sami si musíte nastaviť podmienky, ktoré potrebujete a sami by ste si dať podmienky, ktoré by vaša chladnička mala mať, aby vám vyhovovala úplne najviac a najlepšie, ako sa dá.  Práve výber tej správnej chladničky či mrazničky do vašej domácnosti, ktorá by vám mohla vyhovovať, je niekedy omnoho ťažšie, ako sa na prvý pohľad zdá. Okrem toho, že vám musí chladnička sedieť do domácnosti svojim štýlom, mala by aj spĺňať mnohé kritériá, ktoré sa od klasických chladničiek vyžadujú. Stačí sa pozrieť na trh zaplnený chladničkami a zistíte, že výber nebude až taký jednoduchý. Pomocou viacerých recenzií sa to však dá a veľmi jednoducho si môžete vybrať presne ten spotrebič, ktorý chcete vy sami.

Chladničky sú spotrebiče, ktoré patria medzi staršie vynálezy techniky, na ktoré by ste mali určite staviť. Dokážu vám totižto skvelo zachladiť nápoje vo veľmi teplom počasí. Rovnako vám ponúka aj skladovanie potravín. Asi len málokto si vie predstaviť život bez chladničiek. Mnohí nakupujú aj na niekoľko dní, týždňov, a práve to je dôvod, prečo potrebujú kvalitnú chladničku, ktorá sa dokáže postarať o potraviny, ovocie, zeleninu alebo nejaké nápoje. Mnohé chladničky ponúkajú zaujímavé úložné priestory, ktoré neprepúšťajú zápach, vďaka čomu si do tohto spotrebiču môžete uložiť úplne všetko, čo potrebujete. Dôležité pri výbere chladničky je aj to, do akej energetickej triedy sa zaraďuje. To je veľmi dôležité, pretože ak chcete ušetriť nejaké financie, treba do chladničky na začiatku možno trochu investovať, aby sa vám financie neskôr mohli bez problémov vrátiť. Výhodou mnohých chladničiek je to, že patria práve do vysokých energetických tried, vďaka čomu spotrebujú len veľmi málo energie a vy tak ušetríte.

Značka Gorenje patrí medzi značky, ktoré určite poznáte a možno od nej máte aj nejaké výrobky. S jej výrobkami sú spokojní zákazníci po celom svete najmä vďaka tomu, že sú kvalitne spracované, kvalitné a dá sa s nimi žiť aj niekoľko rokov. Nepokazia sa už po prvom roku a nepatria medzi spotrebiče s vysokou spotrebou. Vďaka chladničkám, ktoré značka Gorenje ponúka si tak všetky potraviny uchováte čerstvé, kvalitné a dobré. Práve chladničky patria medzi najsilnejšie produkty, ktoré Gorenje ponúka. Sú to také chladničky, ktoré svojou cenou a kvalitou predbiehajú iné. Nedajte sa zmiasť. Síce Gorenje ponúka kvalitné výrobky, často ich môžete nájsť za omnoho nižšiu cenu, ako ste očakávali. Jedna z chladničiek, ktorá práve teraz boduje na trhu je aj chladnička Gorenje Advanced R 6192 LX, ktorú si zamilujete hneď na prvý pohľad alebo vyskúšanie.

Ak si práve teraz vyberáte chladničku pre svoju veľkú rodinu, zrejme sa neuspokojíte len s veľkým chladiacim priestorom, ktorý vám nič iné neponúkne. V tomto prípade určite rátate s chladiacim priestorom, ktorý vám ponúka veľký rad ďalším funkcií, na ktoré by ste mali staviť aj vy. Chladnička Gorenje Advanced R 6192 LX je presne to, čo hľadáte. Vašim potravinám predlžuje ich životnosť, takisto však ponúka omnoho viac funkcií, ktoré by ste možno ani len neočakávali. V jednoduchom, minimalistickom a veľmi štýlovom prevedení, ktorý sa pomaly dostáva až do sivo matnej farby, vás určite dostane a inú chladničku chcieť ani len nebudete. Svojím dizajnom vás takisto presvedčí, že sa do vašej modernej kuchyne určite hodí.

Chladnička Gorenje Advanced R 6192 LX ponúka obrovský priestor s objemom neuveriteľných 368 litrov. Máte tak miesto pre všetky vaše obľúbené potraviny, ktoré si chcete uchovať. Ekonomicky sa chladnička značky Gorenje radí do energetickej triedy A++, vďaka čomu vám ušetrí omnoho viac energie, ako si môžete myslieť. Spotreba zodpovedá 0,31 kWh, čo je naozaj nízka hodnota. Pre maximálnu čerstvosť ponúka chladnička ponúkať zásuvku Fresh Zone, ktorá zachladí potraviny na 3 stupne Celzia.

Výživový poradca by s chladničkou Gorenje Advanced R 6192 LX určite súhlasil v mnohých smeroch a potriasol by jej aj “rukou”. Dôvod je najmä ten, že spotrebič disponuje veľkou zásuvkou Crisp Zone, ktorá vám umožňuje uložiť si čerstvé ovocie a zeleninu vo vnútri zásuvky, kde si môžete nastaviť vy sami úroveň vlkhosti so systémom Humidity Control. Môžete mať tak doma aj veľké zásoby zeleniny a ovocia, ktoré budú neustále čerstvé a zachovajú si obsah vitamínov a minerálnych látok. Všetky druhy ovocia a zeleniny budú v takom stave, v akom ich dávate dovnútra. Zvädnuté plody vás už odrádzať nebudú, pretože všetko bude vďaka tejto zásuvke vždy čerstvé.

Akonáhle do chladničky vložíte väčšie množstvo potravín s izbovou teplotou, mnohokrát sa stáva, že to má nevhodný vplyv na vnútorné okolie chladničky a celkovo na potraviny, ktoré sa v nej nachádzajú. Chladničky Gorenje Advanced R 6192 LX vám však ponúka vyrovnanie teploty, aby bola teplota vždy stabilná. Pre tieto prípady, ako napríklad väčší nákup, môžete staviť na funkciu Super Cool, ktorá stiahne teplotu vo vnútri na nasledujúcich šesť hodín na hodnotu 3 stupne Celzia, čo opäť prospieva dlhodobej čerstvosti chladeného jedla.

Bežne v domácnostiach je chladnička miestom, kde sa nachádza naozaj veľmi veľa baktérií a nepríjemného zápachu práve z dôvodu veľkého množstva potravín. Chladnička Gorenje Advanced R 6192 LX však baktérie veľmi jednoducho vypudí z chladničky von pomocou systému Ion Air. Technológia spolu s vetracím systémom Dynami Cooling priebežne dodáva záporné ionty, ktoré sa starajú o čistenie vzduchu vo vnútri chladničky, takže baktérie ani zápach tu nemajú šancu. Ionizované prostredie prispieva k ideálnej úrovni vlhkosti a takisto aj k predĺženiu trvanlivosti potravín.

Chladnička Gorenje Advanced R 6192 LX je spotrebičom, ktorý vás dôkladne pozná. Ak chodíte do vašej chladničky pozerať sa a len tak ju otvárate, nie je to nič, čo by tešilo potraviny vo vnútri. Pri každom otvorení spotrebiča do neho vniká teplý vzduch, ktorý tak skracuje trvanlivosť potravín. V prípade chladničky Gorenje Advanced R 6192 LX je to však úplne iné. Tento prístroj disponuje senzormi, ktoré vás po dobu siedmich dní monitorujú a zistia, ako často a v akom čase chladničku otvárate. Prispôsobí sa veľmi jednoducho tomuto cyklu a v očakávaných návštevách vo vnútri znáži teplotu a neprichádza tak k teplotným šokom.