Chladničky sú dôležitým spotrebičom, ktorý by vám nemal chýbať vo vašej domácnosti. Hľadáte kvalitnú chladničku, ktorá vám bude perfektne vyhovovať? Kvalitná chladnička sa dneska na trhu hľadá veľmi ťažko. Každý model vám ponúka rôzne funkcie, no nie každý je presne to, čo by ste potrebovali. Sami si musíte nastaviť podmienky, ktoér chcete aby spotrebič splnil.Okrem tohto všetkého, vám musí chladnička sedieť do domácnosti svojim štýlom a mala by spĺňať mnohé kritériá. Pomocou našej receznie sa vám však budeme snažiť výber najnovšieho modelu zjednodušiť.

Chladničky sú spotrebiče, ktoré patria medzi staršie vynálezy techniky. Dokážu vám totižto skvelo zachladiť nápoje vo veľmi teplom počasí. Rovnako vám ponúkajú aj skladovanie potravín. Asi len málokto si vie predstaviť život bez nich.

Pri výbere chladničky je dôležité sledovať, do akej energetickej triedy sa zaraďuje. Správnym výberom viete ušetriť niekoľko desiatok eur. Na začiatku treba do chladničky možno trochu investovať, no po čase sa vám financie rozhodne vrátia. Poďme si dnes povedať niečo o kvalitnom a výkonnom modeli od značky Electrolux.

Rýchly náhľad

Americká chladnička Electrolux EN6086JOX je perfektnou voľbou do väčších rodinných domov alebo bytov, ktoré disponujú veľkými kuchyňami. V takých si totižto chladnička Electrolux EN6086JOX nájde rozhodne miesto. Je značne úsporná, výkonná a priestranná. Na svoje si prídu veľké rodiny, ktoré majú viac členov.

Nadčasový elegantný vzhľad je skombinovaný s bohatou technologickou výbavou, čo z nej robí jednu z najlepších chladničiek. Užite si aj vy najlepšie technologické funkcie, ktoré vám poskytuje model Electrolux EN6086JOX a skladujte jedlo najlepšie ako viete.

Dizajn

Mohli by sme povedať, že dizajn nie je tak dôležitý parameter. Nijako totižto neovplyvňuje to ako daný spotrebič funguje a pracuje. Na druhej strane, ide o veľmi dôležitý parameter, ktorý vo veľkej miere ovplyvňuje to, či si daný spotrebič kúpime alebo nie. Preto je úplne na mieste povedať niečo o dizajne tohto modelu chladničky.

Electrolux EN6086JOX vyzerá veľmi moderne, minimalisticky a štýlovo. Hneď na prvý pohľad je možné všimnúť si, že tento model je moderný a hodí sa do každej jednej kuchyne. Či už preferujete minimalistický štýl alebo ste skôr milovníkom rustikálneho, v tomto prípade si prídete určite na svoje.

Čisté a jednoduché línie sú niečo, čo charakterizuje model Electrolux EN6086JOX. Ide o americkú chladničku, čo znamená, že je rozmerná, veľká a masívna. Najlepšie zapadne do veľkej kuchyne, kde si nájde určite miesto. Má tri dvere, čo je pri mnohých amerických chladničkách nezvyčajné, pretože väčšina z nich sa pýši len dvomi.

Nerezové prevedenie je nadčasové a klasické. Vyzerá veľmi štýlovo. Dôležité je podotknúť, že nerez je síce veľmi háklivý na špinu a nečistoty, no v tomto prípade to tak nie je. Chladnička je potiahnutá vrstvou, ktorá zabraňuje odtlačkom prstov. Dizajn je tak zachovaný a chladnička Electrolux EN6086JOX vyzerá stále skvelo.

Objem

Ako sme už naznačili, chladnička Electrolux EN6086JOX je veľká a vhodná pre početnejšie rodiny. Jej objem je neuveriteľných 536 litrov. Pri každom nákupe si tak budete istí, že všetky potraviny máte kam uložiť a kde skladovať.

Priestor v chladničke si môžete upravovať presne podľa seba. Zmestíte doň ako klasické mliečne výrobky, mäso alebo zeleninu, tak aj veľký hrniec či pekáč.

Kapacita 536 litrov je vhodná pre 5+ osôb, takže pokojne na ňu stavte, ak je vás doma viac a potrebujete skladovať vyšší počet potravín.

A ako vyzerá vnútorné rozloženie chladničky?

  • 3x polica z tvrdeného skla
  • 3x polica na fľaše vo dverách chladničky
  • 2x malý úložný box
  • 1x veľký úložný box
  • 3x zásuvka v mrazničke
  • 1x zásobník na vodu

Mraziaca časť

Chladnička Electrolux EN6086JOX poskytuje ako chladiacu, tak aj mraziacu časť. Chladiaca časť poskytuje 417 litrov a mraziaca 119. Mrazničku nájdete v spodnej časti. Je to výhoda najmä pre byty, ktoré už neposkytujú miesto na samotnú mrazničku. V jednom veľkom spotrebiči nájdete všetko.

Vďaka vysokému výkonu vie mraznička zamraziť až 10 kg potravín za iba 24 hodín. Pokojne tak nakupujte aj vyšší počet potravín. Mraznička s tým nebude mať problém.

V prípade výpadku elektrického prúdu zvládne mraznička udržať až 12 hodín optimálnu teplotu na uskladnenie potravín. Nemusíte sa tak báť, že by sa vám jedlo hneď pokazilo.

Spotreba

Chladnička Electrolux EN6086JOX spadá do energetickej kategórie A+, čo znamená, že je veľmi úsporná. Na začiatku do nej síce budete musieť investovať vyššie čiastky, no rozhodne sa vám to oplatí.

Funkcie

Chladnička značky Electrolux sa môže pochváliť veľkým množstvom rôznych funkcií. Poďme si o nich niečo povedať.

Prvou funkciou je technológia Twin Tech No Frost. Tá využíva dva oddelené chladiace a ventilačné systémy. Zároveň sa však stará o správnu klímu v chladničke, ktorá zabraňuje vysychaniu potravín a strate vlhkosti. To znamená, že jedlo je vždy veľmi chutné.

Druhou veľmi dobrou funkciou je výdajník chladenej vody, ktorý sa nachádza priamo na dvierkach. Rovnako tu nájdete aj výdajník ľadu Twist & Serve, ktorý sa vám postará o dostatok ľadu počas horúcich dní. Táto funkcia je takou bežnou klasikou, ktorá sa nachádza v takmer každej americkej chladničke, no rozhodne poteší. Výdajníky sa ovládajú veľmi jednoducho prostredníctvom prehľadného ovládacieho panelu. Na ňom sa taktiež ukazuje momentálne nastavenie teploty v chladiacej a mraziacej časti chladničky.

Funkcia rýchleho chladenia a zmrazenia je najlepšia vtedy, keď ste priniesli práve veľký objem potravín a potrebujete, aby sa rýchlo zachladili a nepokazili. Tieto funkcie sa postarajú o to, aby sa rýchlo dosiahla požadovaná teplota a zachovala sa ako chuť, tak aj dôležité vitamíny.

LED osvetlenie v chladničke Electrolux EN6086JOX je lepšie ako v ktorejkoľvek inej chladničke. Je to najmä kvôli tomu, že dosahuje do každého rohu spotrebiča. Nikdy sa tak nestane, že by ste na nejaké jedlo zabudli, aj keď ide o veľkú chladničku. Okrem toho toto osvetlenie má nižšiu energetickú spotrebu, ako bežné osvetlenie v chladničkách. Vďaka tomuto faktu má aj dlhšiu dobu životnosti.

A síce to nepatrí medzi nejaké špeciálne funkcie, treba spomenúť aj to, že chladnička Electrolux EN6086JOX má skvele premyslený interiér. Objem samotnej chladničky bez mraziacej časti je 417 litrov a v jej vnútri nájdete poličky z tvrdeného skla, úložné boxy, poličky a priehradky na oboch krídlach dverí. To z tejto chladničky robí jednu z tých najlepších.

Free Store a Multi Flow sú systémy, ktoré sú veľkým plusom. Jemne totižto rozvádzajú chladný vzduch do všetkých úrovní chladničky. Na každej polici sú tak k dispozícií vynikajúce podmienky na skladovanie. Pri vkladaní potravín sa nemusíte ponáhľať. Multi Flow vie veľmi rýchlo obnoviť správnu vnútornú teplotu hneď po tom, ako zatvoríte dvierka na chladničke.

Zásuvka Fresh Zone je pre každého, kto potrebuje udržať v správnej teplote napríklad mäso alebo iné výrobky. V tejto zásuvke totižto nájdete o 15 % nižšiu teplotu v porovnaní s ostatným priestorom v chladničke. Čerstvé mäso či ryby ostanú čerstvé dvakrát dlhšie.

Hlučnosť

Veľkou výhodou chladničky Electrolux EN6086JOX je najmä jej tichý chod, ktorý vás nebude rušiť pri spánku, sledovaní televízie či konverzácií s priateľmi. Dokonca vám nebude vadiť ani vtedy, keď sa budete nachádzať v kuchyni a pripravovať jedlo.

Jej hlučnosť je len 43 dB. To znamená, že ju takmer nepočuť. Nikdy vám nebude robiť problémy alebo vadiť.

O značke

Electrolux je známou značkou, ktorá predáva kvalitné spotrebiče. Jej výrobky sú štýlové a majú príjemný dizajn, vďaka ktorému sa vám budú do domácnosti určite hodiť. Okrem elektrických rúr sa Electrolux zaoberá aj výrobou vysávačov, klimatizácií, mrazničiek či práčok. Všetky výrobky sú vyrobené s dôrazom na jednoduché a intuitívne ovládanie. Značka si drží na trhu stále miesto už niekoľko desiatok rokov.