Chýba vám v kuchyni štýlová, veľká a moderná chladnička, ktorá by si poradila s veľkým množstvo potravín a zmestil by sa do nej úplne celý nákup? Na trhu nájdete množstvo rôznych modelov. Do veľkej domácnosti sa hodí dvojdverová, americká chladnička. Do menších zas menšia, spravidla jednodverová. Ako si však vybrať tú najlepšiu?

Na trhu sa dnes stretnete s dvomi základnými typmi chladničiek. Tým prvým sú klasické. Sú spravidla menšie a vhodné do stredne veľkých rodín. Druhým typom sú americké chladničky. Tento typ je väčší, poskytuje veľké množstvo priestoru a je vhodný najmä do veľkých domácností. Výber je čisto na vás. 

V dnešnej recenzii vám prinášame tip na jednu americkú chladničku od značky Concept, ktorá patrí medzi veľmi obľúbené. 

Rýchly náhľad

Kto by nesníval o veľkej americkej chladničke, ktorá dominuje celej kuchyni? Ak jednu takúto hľadáte, no neviete si vybrať ten najlepší model, máme pre vás tip. Je ním chladnička Concept LA8783bc, ktorá vám poskytuje veľký objem, nízku hlučnosť, jednoduché ovládanie a skvelú energetickú triedu.

Chladnička značky Concept si zakladá na veľkom objeme a štýlovom dizajne. Aj preto sa môžete tešiť z krásneho čierneho prevedenia a skvelého interiérového rozdelenia. A to stále nie je všetko.

Zaujala vás chladnička Concept LA8783bc? V tom prípade čítajte našu recenziu ďalej. Máte sa na čo tešiť.

Dizajn 

Dizajn spotrebičov, ktoré sa nachádzajú na očiach vo frekventovaných miestnostiach, musí byť štýlový. Jedným z takýcho spotrebičov je aj chladnička. Tú si všimne každý hneď po tom, ako vojde do kuchyne. Ide totižto o dominantný prvok. Práve preto musí spolu s ostatným zariadením ladiť. Nemala by byť v inom štýle či farebnom prevedení.

Chladnička Concept LA8783bc má štýlové, celočierne prevedenie, ktoré pritiahne pozornosť nejedného človeka. Hneď na prvý pohľad dominuje celej kuchyni.

Hodí sa najmä do minimalistického štýlu, no pokojne ju skombinujte aj do iného zariadenia.

Model Concept LA8783bc dopĺňajú jemné strieborné detaily, ktoré sa nachádzajú v strede chladničky a oddeľujú chladiacu a mraziacu časť.

Logo značky Concept sa nachádza na vrchnej časti. Netreba sa však báť. Nijakým spôsobom nezasahuje do celkového štýlového dizajnu.

V rámci dizajnu spomenieme aj jednotlivé rozmery chladničky. Pri americkom type je potrebné počítať s masívnejším prevedením.

Rozmery chladničky Concept LA8783bc sú takéto:

  • šírka: 83,3 cm
  • výška: 190,0 cm
  • hĺbka: 66,6 cm
  • hmotnosť: 104 kg

Spotrebič sa hodí do veľkých domácností a kuchýň. Ak ju správne skombinujete s ďalším zariadením, vie skvelo splynúť a pritom stále pôsobiť ako štýlový doplnok.

Spotreba 

Spotreba je dôležitým parametrom, ktorý by ste pri nakupovaní mali sledovať ako prvý. Dopredu vám napovie, na aké výdavky sa musíte pripraviť. To, akú má výrobok spotrebu, najlepšie zistíte podľa energetickej triedy. Tá sa označuje písmenom a znakom plus. Najlepšou triedou je A+++. Spotrebič, ktorý má triedu nižšiu ako A by ste kupovať nemali.

Americká chladnička Concept LA8783bc svojou spotrebou trochu sklame. Zaraďuje sa totižto len do kategórie A+, čo znamená, že jej spotreba je vyššia ako pri mnohých iných modeloch.

Treba však povedať, že trieda A+ je stále dobrá. Netreba sa báť príliš veľkých výdavkov. Pre vašu predstavu vám vieme povedať aj odhadované náklady.

Na jeden rok sú vo výške 85 €, na 5 rokov 425 € a a 10 rokov 850 €.

To, či sú pre vás tieto sumy vysoké alebo ste ochotní akceptovať ich, je na vás. Poprípade si model porovnajte s inými chladničkami.

Treba však povedať, že Concept LA8783bc má množstvo ďalších silných stránok a skvelých funkcií, ktoré vám iné chladničky neposkytnú.

Objem chladničky 

Podľa objemu chladničky viete veľmi jednoducho zistiť, či je pre vás dostatočne veľká alebo by ste mali hľadať ďalej. Tento parameter sa uvádza v litroch.

Concept LA8783bc je vhodná do stredne veľkých a veľkých rodín. Jej objem je perfektných 340 litrov v chladiacej časti a až 168 litrov v mraziacej časti. To znamená, že si svoje uplatnenie nájde v rodinách s až 8 členmi.

Na to, aby ste veľký interiér využili, potrebujete, aby bol správne rozdelený. Značka Concept nenecháva nič na náhodu, a preto vám interiér chladiacej časti rozdelila prostredníctvom:

  • štyroch sklenených políc
  • dvoch objemných zeleninových boxov
  • šiestich bočných poličiek

Jednoducho si tak všetky potraviny správne roztriedite. Nikdy sa nestane, že by ste do chladničky museli pozerať príliš dlho.

Dlho otvorené dvere chladničky sú problémom najmä pre vnútornú teplotu. Tú musí spotrebič dlho vyrovnávať, kvôli čomu zvyšuje výkon a taktiež spotrebu.

V mraziacej časti zas nájdete šesť objemných transparentných boxov. Vždy tak vidíte, čo sa vo vnútri nachádza. Ani do mrazničky tak nemusíte dlho pozerať a mať ju otvorenú.

Funkcie 

Funkcie chladničiek sa menia model od modelu. Niektoré ich majú viac, iné menej. Čím viac ich však chladnička má, tým lepšie. Dokáže vám totižto poskytnúť vyšší komfort. Ako je na tom model Concept LA8783bc?

Chladnička sa pýši niekoľkými skvelými funkciami, ktoré potešia každého milovníka nových technológií.

Tou prvou je funkcia s názvom Total No Frost, vďaka ktorej môžete raz a navždy zabudnúť na dlhé hodiny odmrazovania. Chladnička aj mraznička sa samé pravidelne odmrazujú a zbavujú sa zbytočného ľadu.

Veľmi zaujímavou funkciou je aj Metal Cooling, ktorá zaisťuje rýchle obnovenie požadovanej teploty aj po dlhšom otvorení dverí. Potraviny sa v interiéri chladničky nikdy nepokazia.

Metal Cooling sa však stará aj o to, aby dochádzalo vždy k rovnomernému chladeniu a vysokej úspornosti.

Plus, zadná časť chladničky je vyrobená z kovu. Vďaka tomu omnoho lepšie drží chlad.

Chladnička Concept LA8783bc na prvý pohľad vyzerá objemne a masívne, no aj napriek svojmu extrémne veľkému objemu si uchováva príjemné rozmery, ktoré sme spomenuli vyššie.

Za všetko môže funkcia Perfect FIT, ktorá sa stará o to, aby mala chladnička tenšie steny. Tie sú kvalitné, neprepúšťajú chlad a popritom všetkom sa starajú, aby bol vnútorný objem veľký a rozmery spotrebiča príjemné.

V prípade poruchy dokáže chladnička udržať potraviny v chlade ešte 12 hodín.

Mraziaca časť

Mraziaca časť chladničky Concept LA8783bc má príjemných 168 litrov. Poskytuje šesť oddelených mraziacich boxov. Tie sú transparentné a hlboké. Vložíte do nich úplne všetko, čo potrebujete.

Mraznička má mraziaci výkon 12 kilogramov za 24 hodín. To znamená, že jej výkon je vysoký. Pokojne do nej vložte aj viac potravín. Poradí si s nimi veľmi jednoducho.

Osvetlenie

Chladnička Concept LA8783bc má kvalitné a dobré LED osvetlenie. To je výhodné nielen vďaka tomu, že je silné a dokáže osvetliť úplne každý jeden kút v spotrebiči, ale aj vďaka tomu, že sa nezohrieva tak ako iné typy svetiel.

Nijakým spôsobom tak neovplyvňuje teplotu vo vnútri chladničky aj vtedy, ak je zapnuté dlhší čas.

Hlučnosť 

Hlučnosť spotrebiča nachádzajúceho sa vo vnútri by mala byť nízka. Nemala by vám vadiť pri pozeraní televízie, počúvaní hudby alebo pri bežnej konverzácií. 

Chladnička síce pôsobí mohutným dojmom, no na hlučnosť nemá tento fakt žiaden vplyv. Prevádzka neprekročí úroveň 40 dB, čo je nízka hlučnosť, pri ktorej môžete pozerať film, počúvať hudbu alebo konverzovať s priateľmi.

O značke

Spoločnosť Concept patrí medzi popredných výrobcov a dodávateľov domácich elektrospotrebičov. Najprv pôsobila len na českom trhu, no po čase sa rozšírila aj na slovenský a poľský. Prioritou spoločnosti je ľuďom v dnešnej rýchlej dobe zjednodušiť a zmeniť život. Vyskúšate spotrebiče z jej portfólia a uvidíte, že nebudete ľutovať.