Slúchadlá sa dnes využívajú v celom spektre aktivít. Môžete ich používať len na počúvanie hudby, pri športovaní alebo pri cestovaní. Mali by poskytovať kvalitný zvuk, dobre vyzerať a ešte lepšie sedieť. Nájsť tie najlepšie slúchadlá, ktoré ponúkajú kombináciu týchto funkcií, však nie je tak jednoduché. Pri ich výbere je preto potrebné mnohé modely porovnávať, sledovať ich parametre a skúšať.

Pri nakupovaní slúchadiel cez internetové obchody môže nastať jeden menší problém. Slúchadlá si vyskúšať nemôžete. Neviete, ako vám budú sedieť, ako hrajú a množstvo ďalšieho. V rámci takéhoto nakupovania je dôležité sledovať parametre a recenzie iných užívateľov. Práve recenzie vedia mnohokrát pomôcť viac, ako si myslíte.

Okrem kvality a výkonu však nezabúdajte ani na dizajn. Slúchadlá je pri nosení vidieť. Mali by byť štýlové, v uchu dobre držať a neodstávať. Ak plánujete kúpu nového modelu, no doteraz ste sa stále nerozhodli, máme pre vás jeden tip. Sú ním slúchadlá Beats Powerbeats Pro, ktoré sa svojím výkonom a dizajnom radia medzi tie najlepšie na trhu. Poďte si o nich prečítať niečo viac.

Rýchly náhľad

Beats Powerbeats Pro sú ďalším skvelým krokom vpred pre série slúchadiel Apple, ktoré sú zamerané na cvičenie. Ide o skvelé bezdrôtové slúchadlá, ktoré dobre držia, sú vhodné na akýkoľvek šport a majú moderný dizajn, ktorý si zamiluje úplne každý.

Nový model Beats Powerbeats Pro je zaujímavý hneď niekoľkými funkciami. Poskytuje vysokú pohodlnosť každému užívateľovi. Nevypadáva z ucha a má kvalitný zvuk. Čo viac si od slúchadiel želať?

Ak sa vám tento model zapáčil, rozhodne by ste si o ňom mali prečítať niečo viac v našej dnešnej recenzii.

Dizajn

Dizajn síce nie je tak dôležitý parameter, no slúchadlá vám pri nosení bude vidno. Preto by ste si ich mali vyberať vo farbe, ktorá sa dá skombinovať so všetkým. Najlepšie sú slúchadlá v bielej alebo čiernej farbe. Ak však chcete niečo zaujímavé, mnohé modely nájdete vo farbách ako červená, žltá alebo zelená.

Čo sa týka dizajnu, Powerbeats Pro má síce športový vzhľad, no stále ide o dizajn, ktorý môžete nosiť aj mimo fitness centra alebo telocvične. Vyzerajú moderne a viete ich skombinovať ku každému outfitu.

Na každom z dvoch slúchadiel má Powerbeats Pro ovládacie tlačidlo prehrávania, na ktorom je logo Beats. Minimalistické logo celý dizajn dopĺňa a dodáva mu na elegancií.

Jedným z problémov dizajnu Powerbeats Pro je to, že trochu vyčnievajú z uší. Uvedomíte si to najmä vtedy, keď budete slúchadlá nosiť pri spánku.

Ovládanie

Ovládanie slúchadiel by malo byť jednoduché a intuitívne. Mnohí ľudia ovládacie prvky na slúchadlách nevyužívajú, pretože sú zvyknutí na prepínanie hudby a hlasitosti cez mobil. Ak však ovládanie cez slúchadlá využívate, na tento parameter sa zamerajte.

Ovládacie tlačidlá vám poskytujú možnosť ovládať prehrávanie pomocou ľubovoľnej ruky. Niektoré modely slúchadiel totižto poskytujú ovládacie tlačidlá len na jednej strane.

Samozrejme, ako všetky výrobky Apple, aj tento poskytuje Siri. Ak ste jej aktívnym užívateľom, môžete jednoducho vysloviť “Hey Siri” a hudbu si prepnúť bez použitia rúk.

Komfort pri nosení

Slúchadlá budete pravidelne nosiť. Nemali by vám vypadávať a mali by byť v uchu príjemné. Vyberajte si také, ktoré poskytujú niekoľko možností prispôsobenia.

Ak ste v minulosti používali iné bezdrôtové slúchadlá, môžete si spomenúť, že počas počúvania hudby ste cítili určitý druh tlaku v uchu. Je to niečo, čo vám pri počúvaní môže prekážať, najmä vtedy, keď cvičíte. Výhodou je, že tento problém pri Powerbeats Pro neexistuje. Dôvodom je mikro-laserový barometrický ventilačný otvor v prednej komore, ktorý podľa vlastných slov spoločnosti Apple, znižuje tlak v uchu a zlepšuje basovú odozvu.

Ďalším faktorom, ktorý prispieva k vynikajúcemu zapadnutiu do ucha, je tvar častí slúchadiel, ktoré idú do uší – sú menšie ako množstvo iných bezdrôtových slúchadiel na trhu a so štyrmi rôznymi možnosťami koncoviek existuje veľa spôsobov, ako dosiahnuť dokonalé zapadnutie.

Výkon a zvuk

Medzi hlavné a najdôležitejšie parametre, ktoré by ste pri slúchadlách mali sledovať, je výkon a zvuk. Ak totižto slúchadlá dobre nehrajú, môžu vyzerať akokoľvek dobre, nemali by ste ich kupovať. Práve preto, ak môžete, slúchadlá si vyskúšajte. Zapnite si niekoľko rôznych žánrov a počúvajte.

Prvou vecou, ktorú musíme pri tomto modeli spomenúť je to, ako dobre sa pripájajú k zariadeniam. Po zapnutí Bluetooth na jednom z vašich zariadení, s ktorým sú slúchadlá spárované, sa okamžite pripoja a sú pripravené na prehrávanie hudby.

Kvalita zvuku je výborná. Samozrejme, ide o pomerne subjektívne hodnotenie, pretože každý človek má iné hudobné cítenie. Ak však túžite po všeobecne dobrých slúchadlách, ktoré majú skvelé basy, práve ste ich našli.

Zvuk v slúchadlách je vysoký. Dokáže byť silnejší ako zvuk z okolia, ktorý by vás mohol pri cvičení alebo chodení po vonku rušiť. Ponúka aj funkciu potlačenia okolitého hluku, čo sa vám rozhodne zíde.

Pri výkone treba podotknúť, že tento model slúchadiel nie je odolný voči vode. Nemôžete si ho vziať so sebou na plávanie alebo potápanie. Má totižto len certifikát IPX4, čo znamená, že je odolný voči potu alebo striekajúcej vode. Keď sa však s vodou do kontaktu dostanú, je potrebné, aby ste ich hneď osušili.

Powerbeats Pro fungujú najlepšie v takmer tichom prostredí, napríklad v kancelárii, doma alebo v telocvični, kde môžete využívať aj handsfree Siri. Táto možnosť je vhodná napríklad na uskutočovanie hovorov alebo nastavovanie časovačov.

Výdrž batérie

Batéria slúchadiel je veľká a vydrží až 24 hodín bez nabitia. Tým pádom vám vystačí na niekoľko dní aktívneho počúvania. Nabíjanie z 0 na 100 % trvá približne 5 hodín.

Vybili sa vám slúchadlá a potrebujete ich znova hneď používať? Za polhodinu nabíjania dostanete až 5 hodín aktívneho počúvania hudby.

Na cvičenie ako stvorené

Slúchadlá Powerbeats Pro sú vhodné najmä pre:

  • ľudí, ktorí radi cvičia
  • aktívnych ľudí s rýchlym životným štýlom
  • tých, ktorí majú radi kvalitný zvuk a potrpia si naň
  • tých, ktorí túžia po štýlových slúchadlách.