Výrobky, ktoré dnes môžete nájsť na trhu sa radia medzi tie najlepšie, najmodernejšie a najúspornejšie. Lepšie výrobky už len tak ľahko asi nenájdete. Vzhľadom na primerane vysoké ceny si dnes môže dovoliť každý aj taký luxus, aký niekedy bol možný len vo vyšších vrstvách. Zo zahraničia k nám prišli už veľmi dávno práčky, ktoré sa na trhu usadili a mnohé rodiny si ich hneď kupovali práve z toho dôvodu, že ich potrebovali a klasické pranie v rukách bolo náročné a zdĺhavé. Pravda je taká, že práčky sú jeden z najdôležitejších spotrebičov, ktoré aj napriek veľkej investícií, prinesú veľa ovocia. Práčky sú dnes veľmi obľúbeným spotrebičom hneď z niekoľkých dôvodov. Ten prvý je najmä to, že šetria čas, energie, náklady a celkovo vám uľahčia život. Ten druhý je najmä ten, že si vďaka nim dokážete skrášliť celkový dizajn svojej kúpeľne a pridať na jej modernosti a štýlovosti. Dnes je totižto dizajn a štýlovosť veľmi dôležitá, pretože tvorí úplne celú “tvár” domu či bytu. Mnohí ľudia si nakupujú spotrebiče najmú kvôli tomu, aby dotvorili príjemnú atmosféru príbytku. Práčky sú však nielen vhodné po dizajnovej stránke, ale takisto aj po tej praktickej.

Práčka je spotrebič, ktorý by vám doma nemal chýbať. Pri výbere je potrebné zamerať sa na tie najdôležitejšie parametre a jemné detaily, ktoré tvoria celok. Dnes si v recenzií spomenieme nielen jeden druh práčky, ktorý vám predstavíme, ale takisto vám povieme, čo je veľmi dôležité, čo by ste nemali vynechať a takisto, prečo je práve táto práčka jednou z tých najlepších, na ktorú by ste mali v mnohých prípadoch staviť. Prejdime teda rovno na tú najhlavnejšiu časť, kde si povieme to najdôležitejšie o automatickej práčke Whirlpool FWG81284W EU.

Nákup je ťažký

Nákup novej práčky je v mnohých ohľadoch ťažký. Práčka je totižto spotrebič, ktorý si kupujeme na dlhšie obdobie a mal by teda vydržať omnoho dlhšie, ako len pár rokov. Vybrať si teda taký spotrebič, ktorý bude skvelo sedieť a bude sa nám hodiť, je niekedy naozaj ťažké. Pri výbere však dokážu často pomôcť rôzne recenzie či články o danom spotrebiči. V dnešnom článku budete hovoriť o práčke Whirlpool FWG81284W EU, ktorá uspokojí úplne všetky potreby a kritériá, ktoré máte, no zároveň šetrí náklady na prevádzku a nikdy sa nestane, že by spotrebovala veľmi veľa energie. Voľne stojca práčka Whirlpool FWG81284W EU v klasickom bielom prevedení sa na trhu predáva za príjemné a skvelé ceny, vďaka čomu si ju obľúbite ihneď.
Jej obľúbenosť u vás však porastie, pretože jej ročná spotreba je len 177 kW ročne, čím sa radí do tej najúspornejšej energetickej triedy, ktorou je A+++. Môžete sa tak tešiť nielen zo štýlového a pekného spotrebiču, ale takisto aj z perfektne vypraného oblečenia a ušetrených peňazí.

Kvalitná práčka

Automatická práčka Whirlpool FWG81284W EU sa plní spredu, ako aj drvivá väčšina iných práčok, ktoré máme doma. Ponúka vám kvalitne spracovaný nerezový bubon, ktorého objem je 62 litrov. To znamená, že sa do neho zmestí až osem kilogramov prádla a práčka je tak vhodná pre stredne veľké a veľké rodiny.
Okrem perfektného bubnu si určite obľúbite aj technické vymoženosti a dokonalé výsledky prania, ktoré vám automatická práčka ponúka. Medzi tieto sa rad napríklad detská poistka proti prestaveniu alebo zrušeniu nejakých funkcií. Ako už z názvu vyplýva, poistka sa hodí najmä do domácností, kde sú malé deti. Medzi ďalšie funkcie pratí napríklad systém pre kontrolu tvorby peny a elektronický senzor vyrovnávania nestability spotrebiča.

Šiesty zmysel

Najnovšie práčky majú aj funkciu šiesteho zmyslu, ktorá riadi celý prací proces a automaticky nastaví všetky potrebné parametre, medzi ktoré sa radí množstvo prádla, otáčky, spotreba vody a takisto aj dávkovanie pracieho prostriedku. Vďaka tejto úžasnej funkcií dosiahnete optimálnu rovnováhu medzi výkonom a spotrebou. Následne sa tak môžete tešiť z perfektne čistého prádla na vašom tele za kratší čas s nižšou spotrebou elektrickej energie. Táto technológia je teda tou najlepšou, na ktorú môžete pri praní staviť aj vy.

Jednoduché ovládanie

Ovládanie spotrebiča je niekedy pre mnohých ľudí skôr trestom ako pomocou. Pri práčke Whirlpool FWG81284W EU sa však nemusíte namáhavého a ťažkého ovládania báť, pretože vám ponúka intuitívny LED displej a biely centrálny otočný gombík, ktorý sa nachádza na čelnej strane spotrebiča. Vďaka týmto pomocníkom si nastavíte úplne všetko presne podľa svojich potrieb a prídete tak k svojmu vysnívanému prádlu veľmi rýchlo a jednoducho. Nechýba ani známa funkcia odloženého štartu, vďaka čomu si môžete pranie nastaviť presne na tú hodinu, kedy budete potrebovať.

Programy a funkcie

Poďme si povedať ešte niečo o samotných programoch, ktoré vám práčka Whirlpool FWG81284W EU ponúka. Spotrebič sa môže pochváliť až 12 rôznymi pracími programami, medzi ktorými si určite nájdete ten, ktorý potrebujete. Základné programy ako predpranie, odstreďovanie s regulovateľnou intenzitou, vypúšťanie vody sú doplnené o pokročilé programy vhodné pre pranie bavlneného a syntetického prádla. Program Clean+ vám predĺži pranie v teplotnej fáze 25-35 stupňov Celzia pre lepšie odstránenie škvŕn. Skvelý je takisto program Freshclean+, ktorý našuchorí prádlo na konci pracieho cyklu, aby vám vydržalo dlhšie svieže.
Nesmieme zabudnúť ani na program vlna, ktorý sa postará o pranie odevov z vlny v spomalenom pohybe bubnu. Efektívny program pre farebné prádlo Colours 15 zníži nielen teplotu, ale bubon takisto špeciálne rotuje a dosahuje výborné výsledky prania rovnako ako pri bežnej teplote. Pri práčke Whirlpool FWG81284W EU si jednoducho nájdete svoj obľúbený program určite aj vy.

Dizajn tejto práčky je naozaj veľmi jednoduchý a bude sa hodiť úplne každému do každej jednej miestnosti. Či už ju budete mať v kúpeľni alebo v kuchyni, nikdy sa nestane, že by sa vám niekde nehodila. Minimalistický a štýlový dizajn je dnes jednoducho to, čo mnohí vyžadujú, a preto aj práčky sú v tomto prevedení.
Nesmieme zabudnúť ani na hlučnosť chodu. Hlučnosť nie je vôbec vysoká, a preto sa nemusíte báť, že by vás pri praní vyrušovala.

O značke

Značka Whirlpool patrí medzi kvalitné a veľmi známe značky, ktoré ponúkajú spotrebiče do všetkých kuchýň a kúpeľní. Značka vznikla v roku 1911, no na Slovensko sa dostala až v roku 1991, kedy bola podpísaná zmluva o založení budúceho spoločného podniku na výrobu práčok v Poprade pod názvom Whirlpool Tatramat medzi bývalým československým podnikom Tatramat a celosvetovou korporáciou Whirlpool. Od začiatku pôsobenia získala spoločnosť Whirlpool viacero ocenení, ako „Best in Europe“ v súťaži Trade Partners Satisfaction, titul „Najlepší exportér“, „Zamestnávateľ ústretový k rodine v kategórii Rovnosť príležitostí žien a mužov“, „Firma roku“, „Via Bona“, „Dodávateľ roka“ udeľované obchodným združením Euronics.