Práčky sa stali klasickým pomocníkom v každej modernej domácnosti. Pranie oblečenia v rukách vymizlo a my si môžeme užívať komfort, ktorý nám práčky ponúkajú. Nie každý má však doma kvalitnú a spoľahlivú práčku, ktorá sa radí medzi moderné. Práve moderné práčky vám dokážu ponúknuť nielen už spomínaný komfort pri praní, ale takisto aj veľké množstvo zaujímavých funkcií, kvalitné spracovanie, nadčasový dizajn či množstvo iných výhod, ktoré sa vám budú určite páčiť. Práve práčky, ktoré patria medzi tie najnovšie, vedia ponúknuť naozaj omnoho viac, ako staršie typy, ktoré vám žerú príliš veľa energie a zbytočne tak preplácate aj to, čo by ste nemuseli.

V dnešnom svete patria práčky medzi pomocníkov, ktorí by nemali chýbať v žiadnej domácnosti. Či už žijete v malom byte alebo vo veľkom dome, určite by ste nemali zabúdať na to, že práve vďaka práčke môžete nielen ušetriť svoju energiu, ale takisto aj množstvo energií ako sú elektrina či voda. Sú to dve základné zložky, ktoré určite dokážu ovplyvniť váš rozpočet vo výraznej miere, a preto by ste nemali zabúdať na to, že práve moderná práčka s nízkou spotrebou vám môže tento problém odstrániť. Výhodou mnohých práčok je najmä to, že nie sú ani príliš drahé.

Značka Whirlpool patrí medzi značky, o ktorých ste už určite počuli. Okrem práčok ponúka aj mnohé iné výrobky, o ktoré by ste mohli mať záujem. Kvalitné spracovanie a prevedenie je jednou z výhod, ktorá sa vám bude páčiť. Whirlpool patrí medzi kvalitné značky, ktorých výrobky pozná skoro každý a veľmi rád ich nakupuje. Ak aj vy túžite po práčke, ktorá má nadčasový dizajn, kvalitné spracovanie a hlavne, silný výkon, určite stavte na automatickú práčku Whirlpool AWE 66710!

Asi len málokto vie, že práčka dokáže hneď po chladničke spotrebovať najviac energie v domácnosti. Práve preto by ste mali pri výbere svojej novej práčky myslieť na to, v akej energetickej triede sa nachádza. Práve spotreba elektrickej energie a vody je jedným z najdôležitejších parametrov, ktorý vám pomôže vybrať tú správnu. Mnohé práčky s nízkou cenou sa nevyplatia, pretože síce na nich ušetríte, no po čase zistíte, že preplácate na energiách. Úplne iným príkladom však je automatická práčka Whirlpool AWE 66710 , ktorá nestojí príliš veľa, no dokáže ušetriť omnoho viac energie, ako by ste si na prvý pohľad mohli myslieť.

Začnime dizajnom a prevedením, ktoré sú pre mnohých alfou a omegou. Práčka Whirlpool AWE 66710  patrí medzi spotrebiče, ktoré sa plnia zhora, takže sa hodí aj do menších bytov. Nikde vám nebudú zavadzať dvierka a pohodlne ju naplníte zvrchu. Dizajn je klasický biely, vďaka čomu sa radí táto práčka medzi nadčasové práčky, ktoré sa budú do domácnosti hodiť aj po niekoľkých rokoch. Nemusíte sa tak báť, že by ste si kúpili nejaký spotrebič, o ktorý by ste po nejakom tom roku ani nezavadili. Cena, za ktorú sa práčka Whirlpool AWE 66710  predáva je celkom príjemná a k výkonu je úplne rovnomerná až moc nízka. Táto práčka toho dokáže totižto omnoho viac, ako si na začiatku myslíte.

Mnohí ľudia preferujú najmä práčky plniteľné zboku, pretože sa im to zdá omnoho praktickejšie, ako práčky, ktoré musíte plniť zvrchu. Nemusíte sa však ničoho báť. Automatická práčka Whirlpool AWE 66710 má veľký priestor, vďaka čomu sa vám bude plniť úplne jednoducho a bez problémov. Na jedno vypranie pojme až 6 kilogramov suchej bielizne, vďaka čomu sa hodí do stredne veľkých až veľkých rodín. Nerobí jej naozaj problém žiadny druh bielizne ani nič podobné, čo by iným práčkam mohlo robiť problém. Veľkosť plniaceho otvoru je 21 centimetrov. Je to zlatá stredná cesta, ktorá nie je ani príliš veľká, no ani príliš malá. Ak ste mali doteraz doma práčku, ktorá sa plnila zboku, na túto si zvyknete naozaj veľmi jednoducho a rýchlo.

Väčšina práčok v súčasnosti je vybavená rôznymi ukazovateľmi, vďaka čomu viete, či nemá práčka zanesený filter, či nepotrebujete zavolať servis alebo či náhodou nemáte otvorené dvierka. Všetko toto vám ponúka aj plne automatická práčka Whirlpool AWE 66710 , ktorá má dokonca k dispozícií aj plastovú poistku uzáveru bubna. Mnohé práčky majú takúto poistku kovovú. Tá je síce lepšia, no ani tá plastová samozrejme nie je na zahodenie. Práčka Whirlpool AWE 66710  sa po vypratí neozve žiadnym zvukovým signálom, a tak stačí len sledovať čas, ktorý ešte potrebuje na vypranie všetkej bielizne.

Ako sme spomínali na začiatku, automatická práčka Whirlpool AWE 66710  patrí do tej najúspornejšej triedy a to je energetická trieda A+++. Ročné náklady sa pohybujú v priemere len okolo 30€, čo v skutočnosti nie je naozaj vysoká cena. Čo sa týka spotreby vody za rok, zúžitku sa o niečo viac, než je priemer a to 8500 litrov, no stále to nie je príliš vysoké číslo, ktorého by ste sa mali desiť.

Pýtate sa na žmýkanie? Ani to nerobí tejto práčke problém. Prádlo dokáže totižto vyžmýkať pri najviac 1000 otáčkach za minútu, čo je skvelý počet pre klasickú práčku, za takúto cenu. Účinnosť prania vás takisto môže zaujímať. Práčka nesklamala a zaraďuje sa do triedy A, vďaka čomu budete vždy po vypraní spokojní s výsledkami, ktoré prináša.

Síce práčka nepatrí medzi tie najtichšie, určite vám nebude robiť príliš veľký hluk. Stačí, ak zatvoríte dvere v miestnosti, kde sa nachádza a problém je vyriešený. Nič vás rušiť určite nebude. Hlavným benefitom tejto práčky je tzv. Šiesty zmysel, ktorý majú najnovšie moderné práčky. Táto senzorová technológia riadi celý prací cyklus, vďaka čomu môžeme práčku nazvať, že je automatický. Rozpozná veľkosť náplne prostredníctvom nasiakavosti bielizne a automaticky nastaví všetko, čo potrebuje. Neustále takisto monitoruje a zabezpečuje optimálny výkon. Vďaka tejto technológií tak môžete ušetriť až o 50% viac energie, vody a takisto aj času pri praní.

Samozrejmosťou sú aj iné funkcie, ako napríklad Odložený štart. Ak teda nemáte čas prať práve teraz, no chceli by ste, aby práčka začala v nejakom čase, môžete si sami nastaviť čas, ktorý chcete. Takisto nechýba ani tlačidlo Štart či Pauza, ktoré vám umožňujú spustiť, prerušiť alebo dokonca aj zrušiť zvolený cyklus prania, ktorý ste si vybrali. Pomocou tlačidla Pauza môžete takisto veľmi jednoducho kedykoľvek vypnúť program, pridať oblečenie, na ktoré ste možno zabudli, a zase program zapnúť. Nič vám tak nebude stáť v ceste.

Práčka Whirlpool AWE 66710  vám ponúka až 18 rôznych programov, z ktorých si určite vyberiete presne ten, po ktorom túžite. Samozrejmosťou sú aj pracie cykly, ako napríklad zmiešaná bielizeň. Nechýba ani program pre rodičov s maličkými deťmi, ktorý má antibakteriálnu funkciu. Tento program je však vhodný aj pre ľudí, ktorí majú alergie. Ďalšou výhodou je aj program syntetika, ktorá práčka Whirlpool AWE 66710 má tiež k dispozícií a ponúka vám ho. Nechýba ani špeciálny program pre jemnú bielizeň, vďaka ktorému môžete jemné spodné prádlo prať kedykoľvek chcete.