Výrobky, ktoré dnes môžete nájsť na trhu sa radia medzi tie najlepšie, najmodernejšie a najúspornejšie. Lepšie výrobky už len tak ľahko asi nenájdete. Vzhľadom na primerane vysoké ceny si dnes môže dovoliť každý aj taký luxus, aký niekedy bol možný len vo vyšších vrstvách. Zo zahraničia k nám prišli už veľmi dávno práčky, ktoré sa na trhu usadili a mnohé rodiny si ich hneď kupovali práve z toho dôvodu, že ich potrebovali a klasické pranie v rukách bolo náročné a zdĺhavé. Pravda je taká, že práčky sú jeden z najdôležitejších spotrebičov, ktoré aj napriek veľkej investícií, prinesú veľa ovocia. Práčky sú dnes veľmi obľúbeným spotrebičom hneď z niekoľkých dôvodov. Ten prvý je najmä to, že šetria čas, energie, náklady a celkovo vám uľahčia život. Ten druhý je najmä ten, že si vďaka nim dokážete skrášliť celkový dizajn svojej kúpeľne a pridať na jej modernosti a štýlovosti. Dnes je totižto dizajn a štýlovosť veľmi dôležitá, pretože tvorí úplne celú “tvár” domu či bytu. Mnohí ľudia si nakupujú spotrebiče najmú kvôli tomu, aby dotvorili príjemnú atmosféru príbytku. Práčky sú však nielen vhodné po dizajnovej stránke, ale takisto aj po tej praktickej.

Práčka je spotrebič, ktorý by vám doma nemal chýbať. Pri výbere je potrebné zamerať sa na tie najdôležitejšie parametre a jemné detaily, ktoré tvoria celok. Dnes si v recenzií spomenieme nielen jeden druh práčky, ktorý vám predstavíme, ale takisto vám povieme, čo je veľmi dôležité, čo by ste nemali vynechať a takisto, prečo je práve táto práčka jednou z tých najlepších, na ktorú by ste mali v mnohých prípadoch staviť. Prejdime teda rovno na tú najhlavnejšiu časť, kde si povieme to najdôležitejšie o automatickej práčke Beko Superia WMY 61243 CS PTLB1.

Vhodná do každej rodiny

Automatická práčka Whirlpool AWE 50510 s nerezovým bubnom má naozaj veľké množstvo rôznych výhod, ktoré si rozhodne zamilujete. Prvou a najväčšou výhodou tejto práčky je to, že má príjemné rozmery a tak sa hodí do každej menšej domácnosti. Aj napriek jej malým rozmerom však pojme dostatok oblečenia. Množstvo bielizne na jedno opratie je až päť kilogramov, vďaka čomu sa hodí aj do stredne veľkých rodín.

Práčka značky Whirlpool sa hodí do priestorovo menších kúpeľní a to najmä vďaka tomu, že má praktické plnenie zvrchu. Nikde vás tak neobťažujú dvierka, ktoré by sa otvárali do priestoru. Jej príjemná šírka a hĺbka taktiež potešia milovníkov šetrenia priestoru.

Možno tomu nebudete veriť, no aj napriek malým rozmerom vám práčka Whirlpool AWE 50510  poskytuje špičkový výkon a taktiež kapacitu. Oblečenie bude tak krásne čisté a minimálne pokrčené. Tento model práčky jemne oblečenie aj “žehlí” a vyrovnáva, vďaka čomu pri žehlení nebudete mať s ničím problém.

Automatické ovládanie

Práčka Whirlpool AWE 50510  má názov automatická z jasného dôvodu. Pracovať dokáže veľmi jednoducho a sama, vďaka čomu vám zjednoduší život. Jej elektronické ovládanie je veľmi intuitívne a ľahko vďaka nemu dosiahnete úplne perfektne vypranú bielizeň.
Pri praní vám taktiež pomôže výber až z osemnástich pracích programov. Rovnako si môžete nastaviť sami aj otáčky a to v rozmedzí o 0 do 1000. Práčka je tak prispôsobená presne pre vás a vašu bielizeň.

Ovládanie práčky zvládne úplne každý. Či už ste začiatočník alebo skôr pokročilý v technike, jedno je isté, pomocou návodu všetko zvládnete. Ovládanie je inak intuitívne a hneď ako si na práčku zvyknete, budete vedieť, ako ju používať a ktorý program je pre vás ten najlepší. Používajte aj vy práčku Whirlpool AWE 50510 s úsmevom na tvári!

Programy a funkcie

Medzi 18 programov patria základné programy ako Bavlna, Antibakteriálny, Syntetika, Jemné prádlo, Vlna, Denný program 40 stupňov, Rýchly 15 minút, no taktiež až špeciálne ako Jeans, Eco bavlna a množstvo ďalšieho. Z programov si vyberie úplne každý, vďaka čomu sa práčka hodí do každej jednej rodiny.

Poďme si povedať niečo o zaujímavých funkciách, ktoré si práčka pre vás pripravila. Vďaka praktickej funkcií odložený štart môžete svoje oblečenie oprať presne vtedy, keď budete potrebovať. Využite tak čas, kým budete v práci a po príchode domov nájdete opraté prádlo. Niektorí ľudia však radi perú aj v noci. Pri práčke Whirlpool AWE 50510 to nie je problém, keďže dosahuje len 59 dB a pri odstreďovaní len 76 dB.

Jednoduché pranie s práčkou vám uľahčia aj ďalšie novinky, ako napríklad elektrický senzor, ktorý stabilizuje vibrácie behom odstreďovania, automatika pre hospodárnu prevádzku či kontrola spotreby vody. Vďaka novinkám budete mať prehľad aj nad každou jednou situáciou a môžete sa tak nechať informovať o správnom chode práčky Whirlpool AWE 50510 pomocou jej kontroliek.
Kontrolka otvorených dverí signalizuje, kedy je možné prádlo vytiahnuť a ďalšie kontrolky upozornia v prípadoch, kedy je napríklad potrebné zaniesť práčku do servisu alebo spraviť niečo iné.

A ako práčka Whirlpool AWE 50510  vlastne funguje pri energiách? Vďaka tomu, že sa spotrebič radí do energetickej triedy A++, je to práčka, ktorá je veľmi úsporná a spotrebuje len 148 kWh a 7400 litrov vody. Uľavte svojej peňaženke a perte za omnoho nižšie čiastky ako za tie, ktoré ste boli zvyknutí. Okrem energie vám však práčka šetrí aj pri spotrebe pracieho prášku.

Dizajn

Dizajn práčky je jednoduchý, minimalistický a s čistými líniami. Zamiluje si ju úplne každý, kto potrebuje klasickú, bielu práčku. Vďaka jej malým rozmerom sa hodí do každej rodiny, v ktorej sa potrebuje ušetriť miesto. Menšou nevýhodou je, že ak máte sušičku, nemôžete spotrebič položiť jeden na druhý, pretože práčka je plniteľná zvrchu. Nemá to však len nevýhodu, ale taktiež výhodu, ktorou je tá, že dvere sa tak neotvárajú do priestoru zboku, kde by vám mohli zavadzať.
Práčka sa hodí nielen do kúpeľní, ale taktiež aj do kuchýň. jednoducho ju tak skombinujete do každej miestnosti, v ktorej by ste ju chceli mať.

O značke

Značka Whirlpool patrí medzi kvalitné a veľmi známe značky, ktoré ponúkajú spotrebiče do všetkých kuchýň a kúpeľní. Značka vznikla v roku 1911, no na Slovensko sa dostala až v roku 1991, kedy bola podpísaná zmluva o založení budúceho spoločného podniku na výrobu práčok v Poprade pod názvom Whirlpool Tatramat medzi bývalým československým podnikom Tatramat a celosvetovou korporáciou Whirlpool. Od začiatku pôsobenia získala spoločnosť Whirlpool viacero ocenení, ako „Best in Europe“ v súťaži Trade Partners Satisfaction, titul „Najlepší exportér“, „Zamestnávateľ ústretový k rodine v kategórii Rovnosť príležitostí žien a mužov“, „Firma roku“, „Via Bona“, „Dodávateľ roka“ udeľované obchodným združením Euronics.