Výrobky, ktoré dnes môžete nájsť na trhu sa radia medzi tie najlepšie, najmodernejšie a najúspornejšie. Lepšie výrobky už len tak ľahko asi nenájdete. Vzhľadom na primerane vysoké ceny si dnes môže dovoliť každý aj taký luxus, aký niekedy bol možný len vo vyšších vrstvách. Zo zahraničia k nám prišli už veľmi dávno práčky, ktoré sa na trhu usadili a mnohé rodiny si ich hneď kupovali práve z toho dôvodu, že ich potrebovali a klasické pranie v rukách bolo náročné a zdĺhavé. Pravda je taká, že práčky sú jeden z najdôležitejších spotrebičov, ktoré aj napriek veľkej investícií, prinesú veľa ovocia. Práčky sú dnes veľmi obľúbeným spotrebičom hneď z niekoľkých dôvodov. Ten prvý je najmä to, že šetria čas, energie, náklady a celkovo vám uľahčia život. Ten druhý je najmä ten, že si vďaka nim dokážete skrášliť celkový dizajn svojej kúpeľne a pridať na jej modernosti a štýlovosti. Dnes je totižto dizajn a štýlovosť veľmi dôležitá, pretože tvorí úplne celú “tvár” domu či bytu. Mnohí ľudia si nakupujú spotrebiče najmú kvôli tomu, aby dotvorili príjemnú atmosféru príbytku. Práčky sú však nielen vhodné po dizajnovej stránke, ale takisto aj po tej praktickej.

Práčka je spotrebič, ktorý by vám doma nemal chýbať. Pri výbere je potrebné zamerať sa na tie najdôležitejšie parametre a jemné detaily, ktoré tvoria celok. Dnes si v recenzií spomenieme nielen jeden druh práčky, ktorý vám predstavíme, ale takisto vám povieme, čo je veľmi dôležité, čo by ste nemali vynechať a takisto, prečo je práve táto práčka jednou z tých najlepších, na ktorú by ste mali v mnohých prípadoch staviť. Prejdime teda rovno na tú najhlavnejšiu časť, kde si povieme to najdôležitejšie o automatickej práčke Samsung Quick Drive™ WD90N642OOM/ZE.

2 v 1

Sušenie a pranie v jednom? Presne to sa požaduje od dnešných nových spotrebičov, ktoré sú výkonné, skvelo sa s nimi pracuje a jednoducho sa ovládajú. Moderná práčka v kombinácií s kondenzačnou sušičkou vám dokáže ponúknuť naozaj veľké množstvo zaujímavých funkcií, ktoré si zamilujete. Najväčšou výhodou kombinovaných spotrebičov je šetrenie. A to nielen finančné šetrenie vašej peňaženky, ale takisto aj miesta. Nie všetky byty či domy sú dostatočne veľké na poňatie dvoch veľkých spotrebičov. Ak teda hľadáte kvalitnú práčku so sušičkou, zoznámte sa so spotrebičom Samsung Quick Drive™ WD90N642OOM/ZE, ktorý vás ohúri nielen svojím dizajnom, ale takisto aj funkciami.

Voľne stojaca práčka Samsung Quick Drive™ WD90N642OOM/ZE je v čisto bielej farbe s praktickými dvierkami Add Wash v Crystal Blue dizajne. Dokonale vyperie a usuší vaše oblečenie a všetko ostatné čo do nej dáte behom veľmi krátkej doby a so zreteľnou úsporou. Spotrebič sa radí do energetickej triedy A, ktorá je jednou z najlepších tried.

Štýlový dizajn

Poďme si povedať na začiatok niečo o dizajne. Už pri prvom pohľade si asi môžete všimnúť, že práčka patrí medzi novodobé výdobytky dnešnej doby, ktoré vám poskytujú luxusný a premyslený dizajn. Tento dizajn je síce zaujímavý, no ostáva veľmi elegantný a takisto minimalistický, vďaka čomu sa nemusíte obávať, že by vám práčka so sušičkou značky Samsung nesedela do domácnosti. Veľkosť je veľmi podobná priemerným práčkam, a preto je vhodná pre stredne veľké a veľké rodiny. Objem jej bubna je skvelých 9 kilogramov. K tomu sa však postupne dostaneme.

Práčka Samsung Quick Drive™ WD90N642OOM/ZE je plnená predom a na jedno pranie dokáže oprať až 9 kilogramov, čo znamená, že všetko, čo oprať budete potrebovať, môžete rovno do práčky vložiť. Pri praní vám pomôžu aj klasické pracie programy ako Bavlna, Syntetika, Jemné, Odstreďovanie. Práčka je však doplnená aj nadštandardnými programami ako napríklad Air Wash, ktorý sa postará o napáchnutú bielizeň a osvieži oblečenie. Takisto ho zbaví baktérií a zápachov pomocou tepelného vzduchu. Medzi ďalšie špeciálne programy patrí napríklad Vlna, Super Eco Wash, Denné pranie, Outdoor a funkcia ekologického čistenia bubnu Eco Drum Clean +.

A čo spomínané sušenie? Spotrebič vám ponúka takisto niekoľko sušiacich programov pre bavlnu a syntetické materiály. S bielizňou si tak spotrebič veľmi jednoducho a rýchlo.

LED displej

Keďže vám spotrebič ponúka LED displej, na ktorom uvidíte všetko veľmi prehľadne a graficky znázornené, nemusíte sa báť, že by ste spotrebič nevedeli ovládať. Na ľavej strane spotrebiču sa nachádza zásobník na prací prášok a aviváž. V strede nájdete gombík na nastavovanie pracieho alebo sušiaceho programu a na pravej strane si zas zvolíte teplotu. Úroveň sušenia, otáčky pri odstreďovaní a iné funkcie, ktoré vám spotrebič ponúka, si nastavíte pomocou LED displeja.

Nezabudnite ani na to, že práčka so sušičkou Samsung Quick Drive™ WD90N642OOM/ZE sa dá ovládať aj prostredníctvom smartfónu. Stačí si do mobilu nainštalovať aplikáciu, ktorá je vhodná ako pre Android tak aj pre iOS. Pomocou tejto aplikácie odhalíte aj problémy, ktoré by ste s práčkou mohli mať.

Zaujímavé funkcie a technológie

Povedzme si niečo aj o jednotlivých technológiách. Značka Samsung pri práčke so sušičkou Samsung Quick Drive™ WD90N642OOM/ZE predstavila patentovanú technológiu Quick Drive, ktorá skráti dobu prania každého pracieho cyklu o 50% a prináša až o 20% úsporu energie bez zníženia účinnosti.
Inou technologickou vychytávkou je aj špeciálny bubon Q-Drum, ktorý je zložený z hlavného tela a samostatne rotujúcimi zadnými doskami, ktoré spolu vytvárajú viacrozmerný pohyb bielizne a to zhora dole a zozadu dopredu. Takýto revolučný a dynamický pohyb pri pracom cykle zaručí šetrné, avšak dôkladné vypranie bielizne.
Ďalšou technológiou je technológia Quick Drive, ktorá bola podrobená nezávislému testovaniu a potvrdila, že táto technológia vaše prádlo vyperie s rovnakým účinkom ako ostatné práčky, no pri kratšej dĺžke pracieho cyklu.

Dlhodobý výkon a vyššiu úspornosť zaisťuje srdce práčky, ktorým je digitálny invertorový motor. Tento motor má mimoriadnu, až 10 ročnú záruku. Motor vám poskytuje znižovanie hlučnosti, vďaka čomu sa môžete pri praní aj rozprávať alebo pozerať televíziu či vykonávať rôzne iné úkony.
Výhodou je takisto vykurovacie teleso Ceramix Heater+ s dvojitou povrchovou úpravou proti usadzovaniu vodného kameňa. Usadí sa tu o 55% menej vodného kameňa než na bežnom telese.

Zabudli ste do práčky vložiť nejaké oblečenie, ktoré potrebujete mať vyprané? Žiaden problém! Práčka so sušičkou značky Samsung vám poskytuje unikátne dvierka AddWash, ktoré vám poskytujú možnosť vložiť počas prania kúsky oblečenia.
Spotrebič je takisto vybavený technológiou Eco Bubble, pri ktorej dochádza k miešaniu vody a vzduchu na jemnú praciu penu. Intenzívne škvrny na prádle tak odstránite jediným stlačením funkcie Bubble Soak, pri ktorej je prádlo namočené do aktívnej peny uvoľňujúcej všetky nečistoty z jednotlivých vlákien textílie.

O značke

Značka Samsung patrí medzi popredných výrobcov elektro spotrebičov, ktorí si svoje miesto na trhu neustále držia a výrobky zdokonaľujú. Mnohí zákazníci poznajú značku Samsung najmä podľa štýlových a kvalitných mobilných telefónov. Značka sa však zaoberá aj inými spotrebičmi a elektronikou, ako sú napríklad chladničky, monitory alebo televízory. Všetky tieto výrobky sú precízne spracované, jednoducho ovládateľné a kvalitné, takže vám vydržia desiatky rokov.