Výrobky, ktoré dnes môžete nájsť na trhu sa radia medzi tie najlepšie, najmodernejšie a najúspornejšie. Lepšie výrobky už len tak ľahko asi nenájdete. Vzhľadom na primerane vysoké ceny si dnes môže dovoliť každý aj taký luxus, aký niekedy bol možný len vo vyšších vrstvách. Zo zahraničia k nám prišli už veľmi dávno práčky, ktoré sa na trhu usadili a mnohé rodiny si ich hneď kupovali práve z toho dôvodu, že ich potrebovali a klasické pranie v rukách bolo náročné a zdĺhavé. Pravda je taká, že práčky sú jeden z najdôležitejších spotrebičov, ktoré aj napriek veľkej investícií, prinesú veľa ovocia. Práčky sú dnes veľmi obľúbeným spotrebičom hneď z niekoľkých dôvodov. Ten prvý je najmä to, že šetria čas, energie, náklady a celkovo vám uľahčia život. Ten druhý je najmä ten, že si vďaka nim dokážete skrášliť celkový dizajn svojej kúpeľne a pridať na jej modernosti a štýlovosti. Dnes je totižto dizajn a štýlovosť veľmi dôležitá, pretože tvorí úplne celú “tvár” domu či bytu. Mnohí ľudia si nakupujú spotrebiče najmú kvôli tomu, aby dotvorili príjemnú atmosféru príbytku. Práčky sú však nielen vhodné po dizajnovej stránke, ale takisto aj po tej praktickej.

Práčka je spotrebič, ktorý by vám doma nemal chýbať. Pri výbere je potrebné zamerať sa na tie najdôležitejšie parametre a jemné detaily, ktoré tvoria celok. Dnes si v recenzií spomenieme nielen jeden druh práčky, ktorý vám predstavíme, ale takisto vám povieme, čo je veľmi dôležité, čo by ste nemali vynechať a takisto, prečo je práve táto práčka jednou z tých najlepších, na ktorú by ste mali v mnohých prípadoch staviť. Prejdime teda rovno na tú najhlavnejšiu časť, kde si povieme to najdôležitejšie o automatickej práčke LG F94J8FH2S.

Hľadáte kvalitnú práčku, ktorá by vám ušetrila čas, ktorý následne môžete venovať sebe alebo vašej rodine? My máme pre vás tip na práčku, ktorá si poradí nielen s jeho praním, ale takisto aj s jeho sušením a následným žehlením! Automatická práčka s kondenzačnou sušičkou LG F94J8FH2S si vás získa hneď na prvý pohľad. Tmavý dizajn, ktorý sa hodí do tmavšie zariadených miestností, vám padne do oka a po zistení jej nízkej spotreby a skvelých programov si ju odnesiete domov okamžite. Exkluzívny strieborný dizajn práčky nadchol už nejedného zákazníka. Automatická práčka LG F94J8FH2S sa radí do energetickej triedy A a pomáha vám pri praní, sušení a žehlení!

Kondenzačný typ

Na začiatok by sme však chceli ozrejmiť, aj to, čo vlastne znamená slovo kondenzačná sušička. Aká sušička to vlastne je?
Kondenzačná sušička je taká sušička, ktorá pracuje na princípe kondenzácie pary na vody. Para vzniknutá pri sušení prádla sa premieňa, teda kondenzuje, na vodu a ukladá sa do zásobníkov. To znamená, že domácnosť nemusí riešiť odvod vodných pár. Pri všetkých kondenzačných sušičkách sa voda zdržuje v zásobníku, pri niektorých modeloch je možné sušičku napojiť priamo na odpad pomocou odvodu kondenzátu, ktorý býva pri niektorých modeloch súčasťou.

Automatická práčka LG F94J8FH2S je vhodná pre veľké rodiny, pretože na jedno upratie pojme až 9 kilogramov prádla a na usušenie až 6 kilogramov. Oblečenie však môžete vložiť do práčky a využiť rovno kombinovaný program pranie plus sušenie. V tomto prípade je však dôležité do bubnu vložiť len šesť kilogramov oblečenia.
Výhodou práčky LG F94J8FH2S je najmä to, že vám ponúka obrovské množstvo rôznych programov. Nájdete v nej 14 prednastavených programov, medzi ktoré sa radia bežné programy ako bavlna, zmiešané prádlo, syntetika, ktoré sú doplnené o špeciálne programy ako športové oblečenie, jemné spodné prádlo a podobne.

Funkcie a programy

Veľmi užitočnou vlastnosťou a funkciou, ktorú má práčka LG F94J8FH2S je funkcia True Steam, ktorá sa postará o vysokú účinnosť priania a zničí tak až 99,9% alergénov. Program je tak vhodný pre rodiny s malými deťmi alebo alergikmi. Tento program je však skvelý aj pre 20 minútové osvieženie prádla. Ak máte v skrini alebo v šatníku nejaké oblečenie, ktoré ste už dlhšie na sebe nemali, je čisté, no už dobre nevonia, tento program je vhodný presne na takýto problém.

Výhodou celej tejto práčky so sušičkou je najmä to, že niektoré vaše kúsky oblečenia môžete okamžite, po vybratí z bubnu, dať na seba alebo zložiť do skrine. Nemusíte sa tak báť zdĺhavého sušenia na sušiacom stojane, ktorý by vám len zavadzal. O všetko sa totižto postará kondenzačná sušička, ktorá vám poskytuje až osem sušiacich programov, medzi ktoré patria normálny, normálny Eco, sušenie nižšou teplotou, suché žehlenie, časové žehlenie (30, 60 alebo 120 minút) a Eco Hybrid, ktorý šetrí vodu alebo skracuje cyklus sušenia.

Dizajn

Dizajn tejto práčky je naozaj veľmi exkluzívny a bude sa hodiť úplne každému do každej jednej miestnosti. Či už ju budete mať v kúpeľni alebo v kuchyni, nikdy sa nestane, že by sa vám niekde nehodila. Minimalistický a štýlový dizajn je dnes jednoducho to, čo mnohí vyžadujú, a preto aj práčky sú v tomto prevedení.
Nesmieme zabudnúť ani na hlučnosť chodu. Hlučnosť nie je vôbec vysoká, a preto sa nemusíte báť, že by vás pri praní vyrušovala. Hlučnosť je totižto veľmi dôležitá pri úplne každom jednom spotrebiči. Ak by bola totižto práčka hlučná, vadila by vám pri robení úplne bežných vecí ako napríklad sledovanie televízie, počúvanie hudby či dokonca pri úplne bežnej konverzácií. Vyberajte si kvalitný spotrebič, ktorým je napríklad aj automatická práčka LG F94J8FH2S.

Poďme si povedať niečo o inovatívnej technológií, ktorá vám poskytuje dokonalé výsledky. Veľkou prednosťou práčky je dômyselný systém šiestich pracích pohybov Motion DD, ktorý sa postará o efektíne a šetrné pranie. Vďaka tomu môžete do práčky bez problémov vkladať oblečenie, ktoré je jemnejšie a inak by ste ho v práčke určite neprali. Invertorový motor Direct Drive má rozšírenú, 10 ročnú záruku, je priamo napojený na prémiový bubon práčky s objemom 67 litrov. Spoľahlivo tak potláča nepríjemné vibrácie, kvôli ktorým by sa mohla práčka neustále posúvať z miesta na miesto. Minimum vibrácií vám tak zaručuje tichý chod práčky, ktorá vás nebude vyrušovať nielen počas dňa, ale takisto aj počas noci.

V prípade, že by náhle došlo k výpadku prúdu, spotrebič sa sám automaticky reštartuje a na vás tak neostáva absolútne nič. Nechýba ani funkcia Add Item, vďaka ktorej môžete do práčky vložiť kedykoľvek nejaký kúsok, na ktorý ste zabudli. Ďalšou skvelou a veľmi inteligentnou technológiou je Fuzzy Logic, kedy vložené prádlo práčka zváži a pohybom bubnu vyváži.

Ovládanie

Ovládanie spotrebiča je niekedy pre mnohých ľudí skôr trestom ako pomocou. Pri práčke LG F94J8FH2S sa však nemusíte namáhavého a ťažkého ovládania báť, pretože vám ponúka intuitívny a dotykový LED displej a biely centrálny otočný gombík, ktoré sa nachádzajú na čelnej strane spotrebiča. Vďaka týmto pomocníkom si nastavíte úplne všetko presne podľa svojich potrieb a prídete tak k svojmu vysnívanému prádlu veľmi rýchlo a jednoducho.
Na LED displeji nájdete napríklad čas pre odložený štart alebo ostatkový čas, ktorý ostáva do konca programu. Rovnako prehľadne zistíte, či sú dvierka správne zatvorené alebo či máte zapnutý detský zámok, v prípade ak ste ho zapli.
Vďaka týmto pomocníkom si nastavíte úplne všetko bez problémov a presne tak, aby ste získali perfektné výsledky, čiže krásne vyprané prádlo.

Existujú však ďalšie vychytávky, ktoré si zamilujete. Ak by vám náhodou nestačili prednastavené programy, ktoré vám práčka LG F94J8FH2S ponúka, k dispozícií máte ďalších 15 na stiahnutie prostredníctvom Wi-Fi pripojenia a aplikácií LG Smart ThinQ. Táto aplikácia vám tak poskytuje ďalšie programy a vychytávky ako napríklad predpierka, odložený štart, čistenie bubnu, zvukovú signalizáciu pri zapnutí alebo vypnutí a množstvo ďalšieho.

O značke

A nakoniec si povedzme niečo o značke LG. Značku LG mnohí poznajú najmä vďaka počítačom či mobilným telefónom, ktoré sú u nás celkom populárne a má ich naozaj mnoho ľudí. Je známa tým, že ponúka kvalitné výrobky za nižšie ceny. Presne toto môžete očakávať aj pri automatickej práčke LG F94J8FH2S, ktorá má množstvo výhod. Tie len dopĺňajú fakt, že je jednou z tých najlepších práčok, na ktoré by ste mali staviť, ak si idete kupovať nejakú novú do domácnosti, alebo ak idete vymieňať tú starú za novú. Výrobky značky LG sú jednoducho spoľahlivé a kvalitné, vďaka čomu si môžete byť istí, že vám splnia všetko, čo budete chcieť.