Výrobky, ktoré dnes môžete nájsť na trhu sa radia medzi tie najlepšie, najmodernejšie a najúspornejšie. Lepšie výrobky už len tak ľahko asi nenájdete. Vzhľadom na primerane vysoké ceny si dnes môže dovoliť každý aj taký luxus, aký niekedy bol možný len vo vyšších vrstvách. Zo zahraničia k nám prišli už veľmi dávno práčky, ktoré sa na trhu usadili a mnohé rodiny si ich hneď kupovali práve z toho dôvodu, že ich potrebovali a klasické pranie v rukách bolo náročné a zdĺhavé. Pravda je taká, že práčky sú jeden z najdôležitejších spotrebičov, ktoré aj napriek veľkej investícií, prinesú veľa ovocia. Práčky sú dnes veľmi obľúbeným spotrebičom hneď z niekoľkých dôvodov. Ten prvý je najmä to, že šetria čas, energie, náklady a celkovo vám uľahčia život. Ten druhý je najmä ten, že si vďaka nim dokážete skrášliť celkový dizajn svojej kúpeľne a pridať na jej modernosti a štýlovosti. Dnes je totižto dizajn a štýlovosť veľmi dôležitá, pretože tvorí úplne celú “tvár” domu či bytu. Mnohí ľudia si nakupujú spotrebiče najmú kvôli tomu, aby dotvorili príjemnú atmosféru príbytku. Práčky sú však nielen vhodné po dizajnovej stránke, ale takisto aj po tej praktickej.

Práčka je spotrebič, ktorý by vám doma nemal chýbať. Pri výbere je potrebné zamerať sa na tie najdôležitejšie parametre a jemné detaily, ktoré tvoria celok. Dnes si v recenzií spomenieme nielen jeden druh práčky, ktorý vám predstavíme, ale takisto vám povieme, čo je veľmi dôležité, čo by ste nemali vynechať a takisto, prečo je práve táto práčka jednou z tých najlepších, na ktorú by ste mali v mnohých prípadoch staviť. Prejdime teda rovno na tú najhlavnejšiu časť, kde si povieme to najdôležitejšie o automatickej práčke Indesit XWDE 961480X WSSS EU.

Kvalitné pranie

V dnešnej hektickej dobe si asi neviete predstaviť, že by ste prali všetko svoje prádlo ručne. Práve to je dôvod, prečo sa v dnešnej dobe objavujú spotrebiče, ktoré dokážu pomôcť v mnohých prípadoch, ako napríklad práčky. Perfektne vyprané prádlo a omnoho jednoduchšie žehlenie je to, čo vám automatická práčka so sušičkou Indesit XWDE 961480X WSSS EU ponúka. Jej kapacita je skvelých deväť kilogramov prádla na pranie a 6 kilogramov pre sušenie. Jej maximálna rýchlosť odstreďovania je 1400 otáčok za minútu. Predom plnená práčka vám ponúka perfektných šesťnásť programov na pranie a dvanásť na sušenie, ktoré obsahujú špeciálny program pre odevy z džínsoviny, rýchleho prania a sušenia alebo programov pre starostlivosť o športové odevy a obuv. Toto všetko a omnoho viac vám ponúka práčka so sušičkou Indesit XWDE 961480X WSSS EU.

Kondenzačný typ

Na začiatok by sme však chceli ozrejmiť, aj to, čo vlastne znamená slovo kondenzačná sušička. Aká sušička to vlastne je?
Kondenzačná sušička je taká sušička, ktorá pracuje na princípe kondenzácie pary na vody. Para vzniknutá pri sušení prádla sa premieňa, teda kondenzuje, na vodu a ukladá sa do zásobníkov. To znamená, že domácnosť nemusí riešiť odvod vodných pár. Pri všetkých kondenzačných sušičkách sa voda zdržuje v zásobníku, pri niektorých modeloch je možné sušičku napojiť priamo na odpad pomocou odvodu kondenzátu, ktorý býva pri niektorých modeloch súčasťou.

Práčka so sušičkou Indesit XWDE 961480X WSSS EU vám pomôžu vo všetkých prípadoch, kedy môžete využiť napríklad Rýchle pranie a sušenie a vyprať si plus vysušiť oblečenie už za 45 minút! Verte či nie, túto funkciu určite využijete minimálne raz, pretože je to program, ktorý ľudia majú radi. K veľmi populárnym takisto patrí aj rýchly program pre odstraňovanie zápachu, ktorý je vysoko účinný a vďaka novým pohybom bubnu.

Dizajn

Dizajn tejto práčky je naozaj veľmi jednoduchý a bude sa hodiť úplne každému do každej jednej miestnosti. Či už ju budete mať v kúpeľni alebo v kuchyni, nikdy sa nestane, že by sa vám niekde nehodila. Minimalistický a štýlový dizajn je dnes jednoducho to, čo mnohí vyžadujú, a preto aj práčky sú v tomto prevedení.
Nesmieme zabudnúť ani na hlučnosť chodu. Hlučnosť nie je vôbec vysoká, a preto sa nemusíte báť, že by vás pri praní vyrušovala. Hlučnosť je totižto veľmi dôležitá pri úplne každom jednom spotrebiči. Ak by bola totižto práčka hlučná, vadila by vám pri robení úplne bežných vecí ako napríklad sledovanie televízie, počúvanie hudby či dokonca pri úplne bežnej konverzácií. Vyberajte si kvalitný spotrebič, ktorým je napríklad aj automatická práčka Indesit XWDE 961480X WSSS EU.

Programy a technológie

Čas a námahu vám šetria aj sušiace programy. Oblečenie nemusíte zbytočne vyťahovať a následne ho vešať niekam inam na stojan a čakať. Oblečenie bude veľmi rýchlo vysušené a bez problémov sa vám bude veľmi jednoducho žehliť. Oblečenie bude príjemne mäkké a to aj bez použitia aviváže. Ľudia s citlivou pokožkou toto určite ocenia. Automatické senzory, ktoré sa nachádzajú v práčke, dávajú pozor na dve veci. Prvá je tá, že sleduje to, aby prádlo v práčke neostalo mokré, keď ho budete vyťahovať. Druhá je tá, aby oblečenie nebolo zbytočne presušené, kedy stráca na svojej kvalite. Úroveň vlhkosti je tak monitorovaná a bubon sa zastaví presne vtedy, kedy je odev optimálne suchý.

Ovládanie spotrebiča je niekedy pre mnohých ľudí skôr trestom ako pomocou. Pri práčke Indesit XWDE 961480X WSSS EU sa však nemusíte namáhavého a ťažkého ovládania báť, pretože vám ponúka intuitívny LED displej a biely centrálny otočný gombík, ktorý sa nachádza na čelnej strane spotrebiča. Vďaka týmto pomocníkom si nastavíte úplne všetko presne podľa svojich potrieb a prídete tak k svojmu vysnívanému prádlu veľmi rýchlo a jednoducho.
Na LED displeji nájdete napríklad čas pre odložený štart alebo ostatkový čas, ktorý ostáva do konca programu. Rovnako prehľadne zistíte, či sú dvierka správne zatvorené alebo či máte zapnutý detský zámok, v prípade ak ste ho zapli.
Vďaka týmto pomocníkom si nastavíte úplne všetko bez problémov a presne tak, aby ste získali perfektné výsledky, čiže krásne vyprané prádlo.

Medzi ďalšie špeciálne funkcie patrí napríklad funkcia odloženého štartu, ktorá sa postará o to, aby ste si mohli naplánovať pranie kedykoľvek budete chcieť. Pri práčke a sušičke Indesit XWDE 961480X WSSS EU si môžete naplánovať pranie v intervale od 1 do 24 hodín neskôr.