Výrobky, ktoré dnes môžete nájsť na trhu sa radia medzi tie najlepšie, najmodernejšie a najúspornejšie. Lepšie výrobky už len tak ľahko asi nenájdete. Vzhľadom na primerane vysoké ceny si dnes môže dovoliť každý aj taký luxus, aký niekedy bol možný len vo vyšších vrstvách. Zo zahraničia k nám prišli už veľmi dávno práčky, ktoré sa na trhu usadili a mnohé rodiny si ich hneď kupovali práve z toho dôvodu, že ich potrebovali a klasické pranie v rukách bolo náročné a zdĺhavé. Pravda je taká, že práčky sú jeden z najdôležitejších spotrebičov, ktoré aj napriek veľkej investícií, prinesú veľa ovocia. Práčky sú dnes veľmi obľúbeným spotrebičom hneď z niekoľkých dôvodov. Ten prvý je najmä to, že šetria čas, energie, náklady a celkovo vám uľahčia život. Ten druhý je najmä ten, že si vďaka nim dokážete skrášliť celkový dizajn svojej kúpeľne a pridať na jej modernosti a štýlovosti. Dnes je totižto dizajn a štýlovosť veľmi dôležitá, pretože tvorí úplne celú “tvár” domu či bytu. Mnohí ľudia si nakupujú spotrebiče najmú kvôli tomu, aby dotvorili príjemnú atmosféru príbytku. Práčky sú však nielen vhodné po dizajnovej stránke, ale takisto aj po tej praktickej.

Práčka je spotrebič, ktorý by vám doma nemal chýbať. Pri výbere je potrebné zamerať sa na tie najdôležitejšie parametre a jemné detaily, ktoré tvoria celok. Dnes si v recenzií spomenieme nielen jeden druh práčky, ktorý vám predstavíme, ale takisto vám povieme, čo je veľmi dôležité, čo by ste nemali vynechať a takisto, prečo je práve táto práčka jednou z tých najlepších, na ktorú by ste mali v mnohých prípadoch staviť. Prejdime teda rovno na tú najhlavnejšiu časť, kde si povieme to najdôležitejšie o automatickej práčke Whirlpool FWG81284W EU.

Jedinečná automatická práčka AEG ÖKOMix® L8WBC61SC vám ponúka nielen kvalitné pranie, ale takisto aj sušenie, vďaka čomu sa postará o úplne všetko prádlo, ktoré potrebujete. Je ideálnym kompromisom do menšieho bytu či domu. Je takisto voľne stojaci prostriedok, ktorý sa plní spredu a veľmi jednoducho sa s ňou teda narába. Zvláda všetky funkcie, na ktoré si spomeniete a všetko uvidíte aj na displeji. Kombinácia práčky a sušičky AEG ÖKOMix® L8WBC61SC vám ušetrí nielen priestor na ďalšiu skrinku, vďaka čomu budete mať ďalší priestor, ktorý nie je nikdy dosť, ale takisto vám ponúkne to najlepšie z najlepších.

Kondenzačný typ

Na začiatok by sme však chceli ozrejmiť, aj to, čo vlastne znamená slovo kondenzačná sušička. Aká sušička to vlastne je?
Kondenzačná sušička je taká sušička, ktorá pracuje na princípe kondenzácie pary na vody. Para vzniknutá pri sušení prádla sa premieňa, teda kondenzuje, na vodu a ukladá sa do zásobníkov. To znamená, že domácnosť nemusí riešiť odvod vodných pár. Pri všetkých kondenzačných sušičkách sa voda zdržuje v zásobníku, pri niektorých modeloch je možné sušičku napojiť priamo na odpad pomocou odvodu kondenzátu, ktorý býva pri niektorých modeloch súčasťou.

Ako sa hovorí, nič sa nemá preháňať, no práčka so sušičkou AEG ÖKOMix® L8WBC61SC vám ponúka naozaj obrovské množstvo objemu na pranie a sušenie. Na pranie máte maximálnu možnú kapacitu 10 kilogramov a pre sušenie 6 kilogramov. Sušička je teda kondenzačná, čo sme už vyššie spomínali, takže sa môžete tešiť na skvelé a praktické sušenie.

Funkcie a ovládanie

Veľké množstvo funkcií je takisto obrovským plusom, ktorý určite oceníte nielen vy, ale celá vaša rodina. Práčka so sušičkou AEG ÖKOMix® L8WBC61SC vám ponúka odložený štart, program proti pokrčeniu či rýchly štart. Rovnako si sami môžete navoliť teplotu, otáčky, predpranie alebo ďalšie programy, ktoré si môžete prerušiť počas práce. Ostatkový čas zvoleného programu vidíte na displeji.

Ovládanie spotrebiča je niekedy pre mnohých ľudí skôr trestom ako pomocou. Pri práčke LG F84J7TH1W sa však nemusíte namáhavého a ťažkého ovládania báť, pretože vám ponúka intuitívny LED displej a biely centrálny otočný gombík, ktorý sa nachádza na čelnej strane spotrebiča. Na LED displeji nájdete ostatkový čas spolu s ovládacím panelom v češtine. Všetkému tak porozumiete veľmi jednoducho a rýchlo. Vďaka týmto pomocníkom si nastavíte úplne všetko presne podľa svojich potrieb a prídete tak k svojmu vysnívanému prádlu veľmi rýchlo a jednoducho. Celé ovládanie vám pomôže Wi-Fi pripojenie pre pohodlné ovládanie na diaľku, načítanie programu a inteligentnou diagnostikou v prípade problémov.

Nesmieme však zabúdať ani na nové technológie. Výrobcovia AEG prepracovali systém prania a zdokonalili ho. Nová technológia prania OKOMix zaisťuje zmiešanie pracieho prášku a aviváže s vodou ešte pred samotným praním. Prášok a aviváž sa tak dostanú do každého vlákna oblečenia. Prádlo bude perfektne čisté a nadýchané, vďaka čomu sa tak vlákna neničia a sú chránené. Už len toto je skvelým dôvodom, prečo by ste si mali zaobstarať práčku AEG ÖKOMix® L8WBC61SC, ktorá vás nikdy v ničom nesklame a ponúkne to najlepšie, čo môže.

Dizajn

Dizajn tejto práčky je naozaj veľmi jednoduchý a bude sa hodiť úplne každému do každej jednej miestnosti. Či už ju budete mať v kúpeľni alebo v kuchyni, nikdy sa nestane, že by sa vám niekde nehodila. Minimalistický a štýlový dizajn je dnes jednoducho to, čo mnohí vyžadujú, a preto aj práčky sú v tomto prevedení.
Nesmieme zabudnúť ani na hlučnosť chodu. Hlučnosť nie je vôbec vysoká, a preto sa nemusíte báť, že by vás pri praní vyrušovala. Hlučnosť je totižto veľmi dôležitá pri úplne každom jednom spotrebiči. Ak by bola totižto práčka hlučná, vadila by vám pri robení úplne bežných vecí ako napríklad sledovanie televízie, počúvanie hudby či dokonca pri úplne bežnej konverzácií. Vyberajte si kvalitný spotrebič, ktorým je napríklad aj automatická práčka AEG ÖKOMix® L8WBC61SC.

Vnútro

Vnútro práčky AEG Dualsense® L7WBG47W je veľmi dôležité. Jadro tejto práčky je tvorené motorom OKO Invertor, na ktorý sa vzťahuje doživotná záruka. Môžete si byť tak istí, že motor podáva skvelé výkony a má extrémne tichý chod, ktorý vás nebude nikde vyrušovať. Invertorový motor nepoužíva k prevádzke uhlíkové kefky, ktoré sa rýchlo opotrebovávajú, a preto má aj dlhšiu a lepšiu životnosť. Ponúka vám tak fungovanie niekoľko dlhých rokov.

O značke

Spoločnosť AEG založil v roku 1883 Emil Rathenau ako Deutsche Edison-Gesellschaft für angewandte Elektricität. Zlúčením s dcérskou spoločnosťou Telefunken AG a následnou akvizíciou spoločností Daimler AG a Electrolux sa vytvorila súčasná spoločnosť AEG, ktorá myslí na budúcnosť. Inovácia teda stojí za všetkým, čo sa v AEG deje.