Výrobky, ktoré dnes môžete nájsť na trhu sa radia medzi tie najlepšie, najmodernejšie a najúspornejšie. Lepšie výrobky už len tak ľahko asi nenájdete. Vzhľadom na primerane vysoké ceny si dnes môže dovoliť každý aj taký luxus, aký niekedy bol možný len vo vyšších vrstvách. Zo zahraničia k nám prišli už veľmi dávno práčky, ktoré sa na trhu usadili a mnohé rodiny si ich hneď kupovali práve z toho dôvodu, že ich potrebovali a klasické pranie v rukách bolo náročné a zdĺhavé. Pravda je taká, že práčky sú jeden z najdôležitejších spotrebičov, ktoré aj napriek veľkej investícií, prinesú veľa ovocia. Práčky sú dnes veľmi obľúbeným spotrebičom hneď z niekoľkých dôvodov. Ten prvý je najmä to, že šetria čas, energie, náklady a celkovo vám uľahčia život. Ten druhý je najmä ten, že si vďaka nim dokážete skrášliť celkový dizajn svojej kúpeľne a pridať na jej modernosti a štýlovosti. Dnes je totižto dizajn a štýlovosť veľmi dôležitá, pretože tvorí úplne celú “tvár” domu či bytu. Mnohí ľudia si nakupujú spotrebiče najmú kvôli tomu, aby dotvorili príjemnú atmosféru príbytku. Práčky sú však nielen vhodné po dizajnovej stránke, ale takisto aj po tej praktickej.

Práčka je spotrebič, ktorý by vám doma nemal chýbať. Pri výbere je potrebné zamerať sa na tie najdôležitejšie parametre a jemné detaily, ktoré tvoria celok. Dnes si v recenzií spomenieme nielen jeden druh práčky, ktorý vám predstavíme, ale takisto vám povieme, čo je veľmi dôležité, čo by ste nemali vynechať a takisto, prečo je práve táto práčka jednou z tých najlepších, na ktorú by ste mali v mnohých prípadoch staviť. Prejdime teda rovno na tú najhlavnejšiu časť, kde si povieme to najdôležitejšie o automatickej práčke AEG Dualsense® L7WBG47W.

Kvalitná sušička

Kondenzačná práčka so sušičkou AEG Dualsense® L7WBG47W vás očarí hneď na prvý pohľad a to nielen vďaka dizajnu, ale takisto aj vďaka funkciám, ktoré ponúka. Medzi technológie, ktorú sú jej základným vybavením, patrí napríklad technológia Dual Sense, vďaka ktorej práčka poskytuje prádlu omnoho jemnejšiu starostlivosť a takisto citlivé sušenie. Na jedno sušenie vysuší až štyri kilogramy prádla, vďaka čomu sa hodí do stredne veľkých rodín.
Nechýba ani možnosť voľby samostatných pracích a sušiacich programov či komplexných programov na pranie a sušenie naraz. Práčka AEG Dualsense® L7WBG47W vám tak poskytuje maximálnu flexibilitu v starostlivosti o vaše prádlo.

Kondenzačný typ

Na začiatok by sme však chceli ozrejmiť, aj to, čo vlastne znamená slovo kondenzačná sušička. Aká sušička to vlastne je?
Kondenzačná sušička je taká sušička, ktorá pracuje na princípe kondenzácie pary na vody. Para vzniknutá pri sušení prádla sa premieňa, teda kondenzuje, na vodu a ukladá sa do zásobníkov. To znamená, že domácnosť nemusí riešiť odvod vodných pár. Pri všetkých kondenzačných sušičkách sa voda zdržuje v zásobníku, pri niektorých modeloch je možné sušičku napojiť priamo na odpad pomocou odvodu kondenzátu, ktorý býva pri niektorých modeloch súčasťou.

A presne takáto kondenzačná sušička je súčasťou automatickej práčky AEG Dualsense® L7WBG47W. Môžete si byť tak istí, že táto kombinácia spotrebičov vám nezaberie príliš veľa miesta, no zároveň vám ponúka dostatočný výkon a skvelé výsledky.

Spotrebič značky AEG vám nielen vyperie, ale takisto aj usuší a následne ochráni každý jeden kúsok, ktorý do nej vložíte. Vďaka technológií Dual Sense dostane každá tkanina maximálnu starostlivosť a to najlepšie, čo potrebuje. Práčka totižto dokáže prispôsobiť nielen teplotu, ale takisto aj pohyb bubnu presne podľa toho, čo je vo vnútri. Spoločnosť Woolmark Blue vydala takisto certifikát pre pracie a sušiace programy, takže v tejto práčke môžete pokojne prať aj sušiť všetko, čo chcete.

Programy a technológie

Široká ponuka programov, ktoré ponúka práčka AEG Dualsense® L7WBG47W, sa vám budú určite páčiť. Medzi jeden patrí napríklad hodinový program NonStop 60 Minute. Za tento čas budete mať menšiu náplň v práčke vypranú a vysušenú. Praktický je takisto špeciálny parný program na prádlo, ktoré nepotrebuje vyprať, len osviežiť a zbaviť sa pachov. Samozrejmosťou je aj funkcia odloženého štartu vďaka čomu si môžete pranie nastaviť presne na tú hodinu, kedy budete potrebovať, kontrola vyvažovania náplne v bubne, protipenový systém či ochrana proti vytečeniu vody z práčky.

Technológia Pro Sense pomocou snímačov každú náplň prádla zváži a nastaví ideálnu spotrebu vody, energie a takisto aj času pre vypranie. Môžete prať jeden kúsok prádla alebo aj plnú práčku, vždy bude dĺžka prania prispôsobená náplni. Ušetríte tým nielen čas, ale takisto aj spotrebu energie a vody. Výhodou je takisto aj to, že si ušetríte oblečenie, pretože nepríde k takému opotrebeniu tkanín.

Vnútro

Vnútro práčky AEG Dualsense® L7WBG47W je veľmi dôležité. Jadro tejto práčky je tvorené motorom OKO Invertor, na ktorý sa vzťahuje doživotná záruka. Môžete si byť tak istí, že motor podáva skvelé výkony a má extrémne tichý chod, ktorý vás nebude nikde vyrušovať. Invertorový motor nepoužíva k prevádzke uhlíkové kefky, ktoré sa rýchlo opotrebovávajú, a preto má aj dlhšiu a lepšiu životnosť. Ponúka vám tak fungovanie niekoľko dlhých rokov.

Ovládanie

Ovládanie spotrebiča je niekedy pre mnohých ľudí skôr trestom ako pomocou. Pri práčke AEG Dualsense® L7WBG47W sa však nemusíte namáhavého a ťažkého ovládania báť, pretože vám ponúka intuitívny LED displej a biely centrálny otočný gombík, ktorý sa nachádza na čelnej strane spotrebiča. Vďaka týmto pomocníkom si nastavíte úplne všetko presne podľa svojich potrieb a prídete tak k svojmu vysnívanému prádlu veľmi rýchlo a jednoducho.

Dizajn tejto práčky je naozaj veľmi jednoduchý a bude sa hodiť úplne každému do každej jednej miestnosti. Či už ju budete mať v kúpeľni alebo v kuchyni, nikdy sa nestane, že by sa vám niekde nehodila. Minimalistický a štýlový dizajn je dnes jednoducho to, čo mnohí vyžadujú, a preto aj práčky sú v tomto prevedení.
Nesmieme zabudnúť ani na hlučnosť chodu. Hlučnosť nie je vôbec vysoká, a preto sa nemusíte báť, že by vás pri praní vyrušovala.

O značke

Spoločnosť AEG založil v roku 1883 Emil Rathenau ako Deutsche Edison-Gesellschaft für angewandte Elektricität. Zlúčením s dcérskou spoločnosťou Telefunken AG a následnou akvizíciou spoločností Daimler AG a Electrolux sa vytvorila súčasná spoločnosť AEG, ktorá myslí na budúcnosť. Inovácia teda stojí za všetkým, čo sa v AEG deje.