Výrobky, ktoré dnes môžete nájsť na trhu sa radia medzi tie najlepšie, najmodernejšie a najúspornejšie. Lepšie výrobky už len tak ľahko asi nenájdete. Vzhľadom na primerane vysoké ceny si dnes môže dovoliť každý aj taký luxus, aký niekedy bol možný len vo vyšších vrstvách. Zo zahraničia k nám prišli už veľmi dávno práčky, ktoré sa na trhu usadili a mnohé rodiny si ich hneď kupovali práve z toho dôvodu, že ich potrebovali a klasické pranie v rukách bolo náročné a zdĺhavé. Pravda je taká, že práčky sú jeden z najdôležitejších spotrebičov, ktoré aj napriek veľkej investícií, prinesú veľa ovocia. Práčky sú dnes veľmi obľúbeným spotrebičom hneď z niekoľkých dôvodov. Ten prvý je najmä to, že šetria čas, energie, náklady a celkovo vám uľahčia život. Ten druhý je najmä ten, že si vďaka nim dokážete skrášliť celkový dizajn svojej kúpeľne a pridať na jej modernosti a štýlovosti. Dnes je totižto dizajn a štýlovosť veľmi dôležitá, pretože tvorí úplne celú “tvár” domu či bytu. Mnohí ľudia si nakupujú spotrebiče najmú kvôli tomu, aby dotvorili príjemnú atmosféru príbytku. Práčky sú však nielen vhodné po dizajnovej stránke, ale takisto aj po tej praktickej.

Práčka je spotrebič, ktorý by vám doma nemal chýbať. Pri výbere je potrebné zamerať sa na tie najdôležitejšie parametre a jemné detaily, ktoré tvoria celok. Dnes si v recenzií spomenieme nielen jeden druh práčky, ktorý vám predstavíme, ale takisto vám povieme, čo je veľmi dôležité, čo by ste nemali vynechať a takisto, prečo je práve táto práčka jednou z tých najlepších, na ktorú by ste mali v mnohých prípadoch staviť. Prejdime teda rovno na tú najhlavnejšiu časť, kde si povieme to najdôležitejšie o automatickej práčke LG F94J8VS2W.

Kvalitný spotrebič, ktorý poteší

Ak ste priaznivcami kvalitných práčok, ktoré sa otvárajú prednou stranou, určite pre vás bude skvelou voľbou práčka LG F94J8VS2W, ktorá je nielen štýlová, ale takisto aj veľmi kvalitná a dobre sa s ňou pracuje. Táto práčka je známa najmä tým, že vie nielen kvalitne prádlo vyprať, ale takisto sa oň vie perfektne postarať a nestáva sa, že by niekde pochybila. Okrem toho, že má priamy pohon Direct Drive TM s desaťročnou zárukou, funkciu Turbo Wash, ktorá skráti bežný cyklus iba na 59 minút, ovládanie cez smartfón pomocou Wi-Fi alebo parné pranie, ktoré osvieži prádlo bez alergénov, má takisto veľké množstvo ďalších skvelých funkcií, ktoré si určite okamžite zamilujete.

Veľkosť bubnu a spotreba

Začnime teda veľkosťou bubnu a celkovej práčky. Práčka vyperie na jedno naplnenie až 9 kilogramov prádla, čo znamená, že sa hodí pre stredne veľké až veľké rodiny, ktoré majú o niečo väčšie nároky, ako tie menšie. Takisto sa táto práčka hodí do rodín s malými deťmi, kde sú kladené vysoké nároky na pranie a žmýkanie.

Jej spotreba je takisto veľkou výhodou, pretože 9 kilogramov prádla vyperie so spotrebou vody len 41 litrov vody a 0,69 kWh v najvyššej energetickej triede A+++. Oproti iným práčkam je tak o 30% úspornejšia a ponúka všetko, čo potrebujete. Účinnosť v triede A s 1400 otáčkami ju robí naozaj perfektnou nielen práčkou, ale takisto aj sušičkou, ktorá vám vysuší veľké množstvo oblečenia za krátky čas.

Motor je srdcom práčky

Kľúčovou vecou, ktorá sa nachádza v každej práčke, a ktorá je najdôležitejšia, je motor. Ten by mal byť nielen výkonný a kvalitný, ale takisto aj tichý, aby nerušil okolie pri praní. Práve práčka LG F94J8VS2W má tichý motor Inverter Direct Drive TM, ktorý je pripevnený priamo na stred bubnu. Jeho hlavnými prednosťami sú nízka hlučnosť a dlhá životnosť, vďaka čomu si môžete byť istí, že už pri kúpe budete vedieť, že vám práčka vydrží naozaj veľmi dlho. Spoločnosť LG vám ponúka nadštandardnú záruku až 10 rokov, takže aj pri nejakom pokazení sa nemusíte báť drahej opravy.
Zásluhou spomínaného priameho pohonu je bubon schopný vyvinúť až šesť rôznych pohybov, 6 Motion DD, ktoré vám zaisťujú šetrné a výkonné pranie za každých okolností. A samozrejme, nielen pranie, ale takisto aj sušenie.

Programy a funkcie

Už na začiatku sme spomínali jeden rýchly program, vďaka ktorému máte prádlo vyprané za veľmi krátku chvíľku. Touto funkciou alebo inak povedané programom je Turbo Wash, ktorý skracuje dĺžku štandardného cyklu na necelých 59 minút. To že bude skrátená dĺžka programu sa však neodzrkadlí na tom, že by ste mali vyššiu spotrebu energie, vody alebo že by ste nemali dobré výsledky.
A ako to vlastne práčka LG F94J8VS2W robí? Je to naozaj veľmi jednoduché. O všetko sa postarajú integrované trysky, ktoré behom prania sprchujú prádlo pod vysokým tlakom, čím sa zaručuje najvyššia účinnosť pri výrazne kratšom cykle. Vždy, keď bude potrebovať alebo keď nebudete mať dostatok času, jednoducho zapnete tento program a môžete prať.

Rovnako dôležitým prvkom je technológia parného pranie True Steam, ktorá umožňuje praciemu prostriedku preniknúť hlboko do látky. Je to takisto skvelý program pre alergikov, ktorý zbaví oblečenie až 99% alergénov.
Skvelou funkciou je parné osvieženie, ktoré behom 20 minút osvieži prádlo, ktoré napríklad bolo dlho v šatníku a nevonia práve najlepšie alebo len chcete, aby bolo sviežejšie. Tento program takisto odstráni pomačkané miesta, parná aviváž prádlo zmäkčí pomocou 100% pary a vy tak máte to najlepšie prádlo, po akom ste túžili.
Automatickej práčke LG F94J8VS2W nechýbajú ani programy ako napríklad program pre prikrývky, program pre jemné prádlo alebo program pre funkčné oblečenie a outdoorové oblečenie, ktoré určite ocenia športovci a ľudia, ktorí pravidelne cvičia.

Jednoduché ovládanie

Veľkým plusom je aj to, že automatickú práčku LG F94J8VS2W môžete veľmi jednoducho ovládať prostredníctvom svojho mobilného telefónu, pretože má Wi-Fi technológiu. Ovládanie prostredníctvom aplikácie Smart Thing je veľmi jednoduchá a rýchla. Do svojho smartfónu si ju stiahnete a jednoducho ju môžete používať. Oceníte napríklad diaľkový štart, ktorý vám sľubuje jednoduchú obsluhu. Práčku LG F94J8VS2W si tak môžete pustiť keď budete odchádzať z práce, aby ste ju mohli hneď po príchode vybrať.
V aplikácií môžete zistiť aj reálnu spotrebu vody a energie prechádzajúcich cyklov. Tým najlepším je snáď to, že do aplikácie si môžete stiahnuť ďalšie programy, ktoré neskôr použijete pri praní. A pomocou funkcie Smart Diagnosis naviac sami odstránite menšie problémy bez toho, aby ste museli volať servis.

O značke

A nakoniec si povedzme niečo o značke LG. Značku LG mnohí poznajú najmä vďaka počítačom či mobilným telefónom, ktoré sú u nás celkom populárne a má ich naozaj mnoho ľudí. Je známa tým, že ponúka kvalitné výrobky za nižšie ceny. Presne toto môžete očakávať aj pri automatickej práčke LG F94J8VS2W, ktorá má množstvo výhod. Tie len dopĺňajú fakt, že je jednou z tých najlepších práčok, na ktoré by ste mali staviť, ak si idete kupovať nejakú novú do domácnosti, alebo ak idete vymieňať tú starú za novú. Výrobky značky LG sú jednoducho spoľahlivé a kvalitné, vďaka čomu si môžete byť istí, že vám splnia všetko, čo budete chcieť.