Hľadáte kvalitnú práčku, ktorá za vás odvedie kus roboty a vy si pritom dokonca ešte aj oddýchnete? Automatické práčky, ktoré nájdete dnes na trhu sú už tak inteligentné, že za vás okrem prania prádlo aj vysušia a žehlia. Jediné, čo budete musieť spraviť je oblečenie dať do práčky a o pár hodín ho vytiahnuť pripravené uložiť do šatníka.

Výrobca domácich elektrospotrebičov Gorenje patrí medzi značky, ktoré pozná skoro každý z nás. Ich dobrú povesť rozšírili najmä kvalitné výrobky, ktoré môžete zakúpiť v každom internetovom či kamennom obchode. Ak aj vy hľadáte tú najlepšiu práčku, ktorá by vás spotrebou úplne nezničila a zaručila by vám vždy perfektne oprané oblečenie, stavte na značku Gorenje.

Začnite brať pranie oblečenia ako hru a zábavu! S automatickou práčkou Gorenje Essential W 7523 to naozaj ide. Ak máte vysoké nároky na svoje oblečenie, ktoré chcete mať perfektne čisté a nezničené, začnite prať hneď. Práčka je vhodná nielen pre klasických užívateľov, ale aj pre alergikov, ktorí potrebujú mať zvýšenú pozornosť na každé jedno oblečenie.

Keďže práčka Gorenje Essential W 7523 sa zaraďuje do energetickej triedy A+++ perfektne zníži spotrebu a ušetrí vám omnoho viac financií, ako by ste očakávali. Výhodou je aj veľký bubon, ktorý pojme až sedem kilogramov oblečenia. Môžete tak na ňu staviť aj vtedy, ak máte väčšiu rodinu a jednoducho sa chcete zbaviť špinavého prádla naraz.

Predom plniteľná práčka značky Gorenje má až 23 pracích programov, vďaka čomu si vždy vyberiete ten, ktorý sa vám najviac hodí a ktorý najviac potrebujete. Nebojte sa tak prať ani to najjemnejšie oblečenie či spodné prádlo, ktoré doma máte.

Určite sa vám bude páčiť aj niekoľko režimov, ktoré práčka ponúka. Medzi ne sa zaraďuje napríklad režim pre alergikov, režim úspory alebo rýchlosti. Technológia s názvom Senso Care vyčistí každý druh tkaniny či materiálu podľa toho, ako to potrebuje. Vždy prináša perfektnú kombináciu teploty, množstva vody, času a rýchlosti prania, aby bolo oblečenie čisté a vhodné na nosenie. Špeciálne programy Bavlna a Syntetika sú vylepšené dokonca aj o extra režimy a funkcie. Nemusíte sa tak báť o vás bavlnený sveter, ktorý ste teraz horko-ťažko prali vždy v rukách.

Ďalší režim s názvom Normal Care zas zvolí optimálnu kombináciu všetkých štyroch parametrov a tak viete, že každé pranie bude perfektné a nikdy nevytiahnete zle vyčistené oblečenie. Režim Allergy Care je vhodný pre alergikov, ktorí majú citlivú pokožku. Využíva viac vody a niekoľko cyklov žmýkania. Time Care skracuje dĺžku prania tak, aby bolo oblečenie úplne čisté, no práčka prala menej, ako zvyčajne. Je to výhodné pre vašu peňaženku a energie. Eco Care je energeticky naúspornejší režim. Všetky tieto režimy a omnoho viac programov si sami zadávate podľa toho, čo potrebujete.

Veľmi dôležitý je aj bubon práčky, ktorý prispieva k čistejšiemu prádlu. Je vyrobený z najkvalitnejšej nehrdzavejúcej ocele s mimoriadne hladkým povrchom. Vďaka nemu je prádlo perfektne vyprané, vyžmýkané a bez akéhokoľvek poškodenia. Už nikdy nevytiahnete z práčky nevhodné a špinavé prádlo. Bunbon má síce väčšie rozmery, no aj keď ho naplníte len spolovice, vaše oblečenie bude perfektne vyprané. Senzor, ktorý sa nachádza vo vnútri práčku vám vždy nastaví všetky potrebné parametre a vyhodnotí, aký program by mal použiť. Ten však môžete nastaviť aj vy sami.

Udržovala sa vám práčka vo vnútri veľmi ťažko? Teraz sa niečo také nestane. Vývojári v značke Gorenje mysleli aj na toto a novú automatickú práčku Gorenje Essential W 7523 vybavili aj programom Steril Tub, ktorý práčku zbaví nečistôt a množeniu baktérií. Práve to spôsobovalo v práčke nepríjemný zápach.

Výraznou prednosťou práčky je okrem minimalistického dizajnu aj to, že udrží vaše peňažné prostriedny na uzde. Špeciálny systém Detergent Saving System zabraňuje strácaniu sa pracieho prostriedku do vody, ktorá odteká do odpadu. Takto sa práčka stará aj o životné prostredie.

Niektoré práčky pri praní dosť vibrujú a mykajú sa. Ak to bol aj problém vašej doterajšej práčky, odteraz na také niečo zabudnete. Systém Stable Tech sa postará o to, aby výrazne znížil vibrácie práčky. Tým sa znižuje aj hluk, ktorý práčka vydáva. Môžete tak príjemne spať, kým práčka bude robiť svoju prácu. Páčiť sa vám bude určite aj LED displej, na ktorom nájdete všetky informácie o danom programe a aj to, za koľko minút bude prádlo vyprané. Nechýba ani detská poistka či odložený štart.