Pri výbere práčky by ste si mali zvážiť všetko, čo prichádza do úvahy. Začať by ste mali určite cenou, ktorá je asi najväčšou informáciou, ktorá ovplyvní váš nákup. Ďalej je to dizajn, ktorý musí presne sedieť do vašej kúpeľne alebo do miestnosti, kde bude nová práčka umiestnená. Takisto to musia byť aj funkcie. Práčku s dvomi funkciami asi nebudete chcieť, a preto by ste mali staviť na také, ktoré sa vám budú hodiť aj po funkčnej stránke. Ďalej by to mala byť spotreba, veľkosť bubna, šírka a výška, aby sa vám práčka zmestila do vašej kúpeľne, ale takisto, aby mohla oprať úplne všetky potrebné veci, ktoré chcete. Po spojení všetkých týchto podmienok by sa pred vami mala črtať práčka, ktorá vyhovie všetkým vaším potrebám, skvelo vám sadne a určite si ju budete pochvaľovať niekoľko rokov. Možno neviete, že taká kombinácia vôbec existuje alebo možno o nej viete, no doteraz ste si ju ešte domov nekúpili, ale na trhu sa objavuje perfektný spotrebič, kombinácia sušičky a práčky. Jeden výrobok vám tak ponúka kvalitné pracie programy, z ktorých vám sadnú určite úplne všetky, no takisto máte v ponuke aj sušičku, ktorá sa postará o suché prádlo. Nemusíte tak vešať všetko na sušiaci stojan, ktorý v domácnosti len zavadzia.

Výrobky, ktoré dnes môžete nájsť na trhu sa radia medzi tie najlepšie, najmodernejšie a najúspornejšie. Lepšie výrobky už len tak ľahko asi nenájdete. Vzhľadom na primerane vysoké ceny si dnes môže dovoliť každý aj taký luxus, aký niekedy bol možný len vo vyšších vrstvách. Zo zahraničia k nám prišli už veľmi dávno práčky, ktoré sa na trhu usadili a mnohé rodiny si ich hneď kupovali práve z toho dôvodu, že ich potrebovali a klasické pranie v rukách bolo náročné a zdĺhavé. Pravda je taká, že práčky sú jeden z najdôležitejších spotrebičov, ktoré aj napriek veľkej investícií, prinesú veľa ovocia. Práčky sú dnes veľmi obľúbeným spotrebičom hneď z niekoľkých dôvodov. Ten prvý je najmä to, že šetria čas, energie, náklady a celkovo vám uľahčia život. Ten druhý je najmä ten, že si vďaka nim dokážete skrášliť celkový dizajn svojej kúpeľne a pridať na jej modernosti a štýlovosti. Dnes je totižto dizajn a štýlovosť veľmi dôležitá, pretože tvorí úplne celú “tvár” domu či bytu. Mnohí ľudia si nakupujú spotrebiče najmú kvôli tomu, aby dotvorili príjemnú atmosféru príbytku. Práčky sú však nielen vhodné po dizajnovej stránke, ale takisto aj po tej praktickej.

Značka Electrolux je známou značkou, ktorá predáva kvalitné spotrebiče a nie je asi človek, ktorý by ju nepoznal alebo na našom trhu ešte nevidel. Jej výrobky sú kvalitné, štýlové a majú príjemný dizajn, vďaka ktorému sa vám budú do domácnosti určite hodiť. Okrem elektrických rúr sa Electrolux zaoberá aj výrobou vysávačov, klimatizácií alebo aj práčok. Všetky tieto výrobky vyrába švédska značka Electrolux s dôrazom na jednoduché a intuitívne ovládanie. Značka si drží na trhu stále miesto už niekoľko desiatok rokov a niet sa ani čomu čudovať. Spotrebiče, ktoré vyrába, a ktoré si zákazníci veľmi radi kupujú, vydržia veľmi dlho a ich výkon je viac ako uspokojivý. Práve preto by ste aj vy mali staviť na automatickú práčku Electrolux EWT1262IFW, ktorá vás nadchne svojím jednoduchým dizajnom a perfektným výkonom.

Poďme sa teda na automatickú pračku Electrolux EWT1262IFW pozrieť z blízka. Čím je lepšia, ako jej konkurentky, ktoré nájdete na trhu, za možno, lepšie ceny? Prvou a veľmi veľkou výhodou je to, že táto práčka je vrchom plniteľná. To znamená, že ak máte málo miesta v kúpeľni a dvierka by vám zavadzali, jednoducho stavte na túto práčku, ktorú naplníte zvrchu. Druhou výhodou je energetická trieda A++. Táto trieda len potvrdzuje, akú nízku spotrebu práčka značky Electrolux má. Vďaka tomu, že veľkosť bubnu je šesť kilogramov, je vhodná pre stredne veľké rodiny, ktoré potrebujú na jedno vysušenie oprať celkom veľa prádla. Nesmieme zabudnúť ani na hlučnosť 57 dB, vďaka čomu vás táto práčka nebude rušiť pri ničom. Môžete pri nej pozerať televíziu, pracovať alebo dokonca aj spať. Pri odstreďovaní je trochu hlučnejšia a hlučnosť dosahuje 76 dB, čo je stále nízka hladina.

Minimalistický dizajn dotvára najmä biela farba a len pár tlačidiel, ktorým sa práčka Electrolux EWT1262IFW ovláda. Veľkou výhodou, ktorú vám ponúka je to, že má veľký LCD displej, na ktorom uvidíte všetky nastavenia a všetko, čo potrebujete, vrátane zvoleného programu. Medzi funkcie, ktoré určite oceníte sa radí aj odložený štart, ktorý vám dáva voľnosť pri rozhodovaní, kedy vlastne vysušiť svoje prádlo. Po príchode z práce môžete mať oblečenie už vypraté. Stačí ho len vytiahnuť a následne ožehliť alebo dať do sušičky vysušiť.

Automatická práčka Electrolux EWT1262IFW je vytvorená najmä pre ľudí, ktorí majú problém s miestom a potrebujú ho čo najviac ušetriť. Hodí sa teda prednostne do malých kúpeľní v bytoch, kde padne ako uliata. Je totižto naozaj veľmi úzka. Aj napriek tomu, že je práčka úzka, sa nemusíte báť, že by ste do nej nevložili všetko, čo potrebujete. Jej objem je až sešť kilogramov, vďaka čomu je vhodná pre stredne veľké rodiny. Presnejšie pre rodiny, ktoré majú štyroch členov. Každý z členov bude mať tak oblečenie vždy čisté, voňavé a pripravené k ďalšiemu noseniu.

Ako sme spomenuli vyššie, práčka Electrolux EWT1262IFW patrí do energetickej triedy A++, čo znamená, že ani pri pravidelnom používaní sa nemusíte báť, že by dochádzalo k vysokej spotrebe vody alebo energie. Hlučnosť nepresahuje ani hodnotu 57 dB pri praní a pri odstreďovaní 76 dB. Zaujímavou funkciou, o ktorej ste možno doteraz ani nepočuli, je funkcia Fuzzy Logic, ktorú práčka značky Electrolux má. Vďaka tejto funkcií práčka automaticky rozpozná množstvo náplne v bubne a podľa nameraných parametrov upraví množstvo vody a pohyb bubna presne tak, ako oblečenie potrebuje bez toho, aby ste spotrebovali viac energie, ako potrebujete. S pomocou Fuzzy Logic si práčka poradí so všetkým a to aj pri nízkej teplote.

Time Manager je niečo, čo uvíta dnes už úplne každý. Tento nastaviteľný časovač vám zaisťuje, že oblečenie bude vyprané vždy v momente, kedy vám to vyhovuje. Po slovensky sa táto funkcia nazýva aj odložený štart.

Dávkovač Flexi Dose Plus zaisťuje najlepšie výsledky prania a je jedno, či použijete práškové alebo tekuté pracie prostriedky. Maximálnu efektivitu dosahuje uvoľňovaním vody v správnu chvíľu. Tento model sa pýši aj modrým certifikátom Woolmark, ktorý je garanciou mimoriadnej šetrnosti ku každému kusu oblečenia. Aj po rokoch bude oblečenie ako nové. Poslednou funkciou, ktorú spomenieme je funkcia Auto Sense, ktorá prispôsobí čas a spotrebu vody a energie každému cyklu.