Výrobky, ktoré dnes môžete nájsť na trhu sa radia medzi tie najlepšie, najmodernejšie a najúspornejšie. Lepšie výrobky už len tak ľahko asi nenájdete. Vzhľadom na primerane vysoké ceny si dnes môže dovoliť každý aj taký luxus, aký niekedy bol možný len vo vyšších vrstvách. Zo zahraničia k nám prišli už veľmi dávno práčky, ktoré sa na trhu usadili a mnohé rodiny si ich hneď kupovali práve z toho dôvodu, že ich potrebovali a klasické pranie v rukách bolo náročné a zdĺhavé. Pravda je taká, že práčky sú jeden z najdôležitejších spotrebičov, ktoré aj napriek veľkej investícií, prinesú veľa ovocia. Práčky sú dnes veľmi obľúbeným spotrebičom hneď z niekoľkých dôvodov. Ten prvý je najmä to, že šetria čas, energie, náklady a celkovo vám uľahčia život. Ten druhý je najmä ten, že si vďaka nim dokážete skrášliť celkový dizajn svojej kúpeľne a pridať na jej modernosti a štýlovosti. Dnes je totižto dizajn a štýlovosť veľmi dôležitá, pretože tvorí úplne celú “tvár” domu či bytu. Mnohí ľudia si nakupujú spotrebiče najmú kvôli tomu, aby dotvorili príjemnú atmosféru príbytku. Práčky sú však nielen vhodné po dizajnovej stránke, ale takisto aj po tej praktickej.

Práčka je spotrebič, ktorý by vám doma nemal chýbať. Pri výbere je potrebné zamerať sa na tie najdôležitejšie parametre a jemné detaily, ktoré tvoria celok. Dnes si v recenzií spomenieme nielen jeden druh práčky, ktorý vám predstavíme, ale takisto vám povieme, čo je veľmi dôležité, čo by ste nemali vynechať a takisto, prečo je práve táto práčka jednou z tých najlepších, na ktorú by ste mali v mnohých prípadoch staviť. Prejdime teda rovno na tú najhlavnejšiu časť, kde si povieme to najdôležitejšie o automatickej práčke Bosch WAN28260CS.

Práčka je spotrebičom, ktorý za vás urobí tú najťažšiu a takisto aj veľmi dôležitú prácu. Postará sa o všetko prádlo, ktoré musí byť čisté a vypraté. O práčke Bosch WAN28260CS nebudete ani len vedieť. Pri jej práci je totižto veľmi tichá a nevadí naozaj nikomu. Ponúka vám tie najlepšie a najmodernejšie funkcie, o ktorých budete snívať aj vy. Medzi jednu veľkú výhodu patrí jej veľký bubon, ktorý na jedno opratie pojme až sedem kilogramov prádla.

Kapacita aj pre väčšie rodiny

Poďme si teda o automatickej práčke Bosch WAN28260CS povedať niečo viac. Na začiatok by sme mohli začať s kapacitou, ktorá je, ako sme už spomínali, až sedem kilogramov. To znamená, že práčka je vhodná pre veľké a stredne veľké rodiny.
Maximálna rýchlosť otáčok je 1400 otáčok za minútu, vďaka čomu získate perfektne vypraté prádlo. Ostatková vlhkosť prádla je tak len 53%.
Nielenže samotná značka Bosch je zárukou kvality, ale takisto vám výrobcovia ponúkajú ešte životnosť 10 rokov na motor práčky, ktorý sa tak pýši dlhou životnosťou a verte nám, vracať ju určite nebudete.
Motor ECo Silence Drive vás takisto príjemne prekvapí tichým chodom, a preto práčku môžete mať aj blízko obývačky alebo spálne. Rušiť vás určite nebude.

Programy a funkcie

Na to, aby ste mali prádlo veľmi rýchlo umyté, potrebujete rýchly program, ktorý sa o všetko postará. Rovnako sa práčka so svojimi programami postará o to, aby ste mali ekonomické riešenie pri praní. Je to najmä vďaka funkcií Verio Perfect, vďaka ktorému si môžet evybrať presne takú funkciu práčky, ktorá sa vám momentálne hodí a chceli by ste ju. Práca programu tak bude optimalizovaná z hľadiska úspory času alebo úspory energie. Ušetrených 65% času alebo 50% energie je dobrý dôvod zamilovať si tohto nového pomocníka, ktorý vám do domácnosti zapadne rovno z viacerých dôvodov.
Naviac, okrem kvalitných programov, sa môžete tešiť aj na krásne čisté prádlo.
Dvojstupňová množstevná automatika Active Water optimalizuje spotrebu vody a energie.

Nezabudnime ani na intuitívne tlačidlá Touch Control, ktoré vám pomáhajú a umožňujú vám práčku nielen spustiť, ale takisto pozastaviť program v jeho procese a doplniť nejaké oblečenie, na ktoré ste napríklad zabudli.
Samozrejmosťou je aj možnosť nastavenia predprania, teploty, počtu otáčok či štartu. Nie je nič príjemnejšieho než si toto všetko nastaviť a mať tak prádlo čisté presne tak, ako ste chceli.

A aké programy automatická práčka Bosch WAN28260CS  ponúka? Štandardné programy, na ktoré sa vzťahujä informácie uvedené na štítku a v informačnom liste, medzi ktoré patrí napríklad bavlna Eco 60 stupňov alebo bavlna Eco 40 stupňov, sú vhodné pre pranie na bežne znečistené bavlnené prádlo a jedná sa o najúčinnejšie programy z hľadiska kombinovanej spotreby energie a vody. Skutočná teplota sa môže líšiť s závislosti na kombinácií zvoleného programu a teploty. Je potrebné takisto počítať, že dĺžka pracieho cyklu môže byť predĺžená v prospech nižšej spotreby vody. Vo všetkých prípadoch je však oblečenie perfektne vypraté a takisto sa zachováva energetická trieda.

Medzi špeciálne programy, ktoré sa vzťahujú na špeciálne materiály, ktoré sú vo vašom šatníku, sa radia napríklad programy ako perie, tmavé prádlo, košele, šport, záclony, rýchly, vlna, jemné, hodváb alebo dokonca aj čistenie bubna. Samozrejmosťou je program pre jednoducho udržovateľné materiály.
Program Alergie Plus tak nájde uplatnenie nielen u alergikov, ale napríklad ich ocenia aj mamy, ktoré sa nechcú báť o citlivosť pokožky pri svojich bábätkách.

Kvalitný bubon

O bubone sme už čo to povedali. Jeho objem je 55 litrov a je nieľkokrát chránený proti škodám spôsobených vodou, takže ak máte doma náhodou tvrdú vodu, nerobí mu to problém. Pre vaše pohodlie slúži aj veľký displej, na ktorom uvidíte naozaj úplne všetko, od priebehu programu cez nastavené teploty, počty otáčok až ku zbytkovému času v minútach. Takisto je možné nastaviť koniec prania až za 24 hodín.

Pohodlné ovládanie

Pohodlné ovládanie je intuitívne a elektronické, vďaka čomu jedným otočným gombíkom pracích a špeciálnych programov nastavujete úplne všetko. Veľmi dobre sa vám bude plniť aj práčka, pretože jej otvor je 30 cm a uhol otvárania dvierok 180 stupňov.
Tichosť práčky má na svedomí Eco Silence Drive, tichý asynchrónny motor s dlhou životnosťou a AntiVibration Design zas zaručuje stabilitu a tichší chod prania a odstreďovania.

Medzi ďalšie skvelé funkcie, ktoré ponúka automatická práčka Bosch WAN28260CS  sú napríklad 3D Aqua Spar systém, množstevná automatika, systém rozpoznania peny a kontrola nevyváženosti. Automatickú práčku značky Bosch nemusíte vôbec kontrolovať, pretože pracuje sama a sama sa vám takisto pripomenie aj signálom, keď bude hotová a dokončí všetko, čo mala.

O značke

Značka Bosch má vo svojej ponuke nielen kvalitné, ale aj štýlové výrobky. Každý produkt je precízne spracovaný a ponúka výkon, hodný mnohých profesionálnych spotrebičov. Výrobky značky Bosch sú známe po celom svete a vy si môžete byť istí, že milióny spokojných zákazníkov by ich nemenili.