Výrobky, ktoré dnes môžete nájsť na trhu sa radia medzi tie najlepšie, najmodernejšie a najúspornejšie. Lepšie výrobky už len tak ľahko asi nenájdete. Vzhľadom na primerane vysoké ceny si dnes môže dovoliť každý aj taký luxus, aký niekedy bol možný len vo vyšších vrstvách. Zo zahraničia k nám prišli už veľmi dávno práčky, ktoré sa na trhu usadili a mnohé rodiny si ich hneď kupovali práve z toho dôvodu, že ich potrebovali a klasické pranie v rukách bolo náročné a zdĺhavé. Pravda je taká, že práčky sú jeden z najdôležitejších spotrebičov, ktoré aj napriek veľkej investícií, prinesú veľa ovocia. Práčky sú dnes veľmi obľúbeným spotrebičom hneď z niekoľkých dôvodov. Ten prvý je najmä to, že šetria čas, energie, náklady a celkovo vám uľahčia život. Ten druhý je najmä ten, že si vďaka nim dokážete skrášliť celkový dizajn svojej kúpeľne a pridať na jej modernosti a štýlovosti. Dnes je totižto dizajn a štýlovosť veľmi dôležitá, pretože tvorí úplne celú “tvár” domu či bytu. Mnohí ľudia si nakupujú spotrebiče najmú kvôli tomu, aby dotvorili príjemnú atmosféru príbytku. Práčky sú však nielen vhodné po dizajnovej stránke, ale takisto aj po tej praktickej.

Práčka je spotrebič, ktorý by vám doma nemal chýbať. Pri výbere je potrebné zamerať sa na tie najdôležitejšie parametre a jemné detaily, ktoré tvoria celok. Dnes si v recenzií spomenieme nielen jeden druh práčky, ktorý vám predstavíme, ale takisto vám povieme, čo je veľmi dôležité, čo by ste nemali vynechať a takisto, prečo je práve táto práčka jednou z tých najlepších, na ktorú by ste mali v mnohých prípadoch staviť. Prejdime teda rovno na tú najhlavnejšiu časť, kde si povieme to najdôležitejšie o automatickej práčke AEG ProSteam® L7FEE48SC.

Výber je jednoduchý

Začnime tak zľahka a povedzme si takú príjemnú vec. Výber práčky nie je príliš ťažký. Je to spotrebič, ktorý si väčšinou vyberáme niekoľkokrát do života. Práčky sú veľmi kvalitné spotrebiče, ktoré však často potrebujú výmenu, pretože pracujú častokrát. Automatická práčka AEG ProSteam® L7FEE48SC je vhodná najmä pre stredne veľké a veľké rodiny, pretože na jedno opranie sa vám do nej zmestí až 8 kilogramov prádla. Bubon vám tak ponúka veľkorysý priestor pre pranie a to takisto aj objemnejších kúskov prádla.

Štýlový dizajn

Dôležitý je aj dizajn, na ktorý by sme pri takýchto spotrebičoch nemali zabúdať. Aj napriek tomu, že mnohí ľudia majú práčky zabudované alebo vložené medzi nábytok tak, aby neboli nejako vidno, je dôležité, aby aspoň predná strana, ktorá je vidno vždy, vyzerala dobre. Práčka AEG ProSteam® L7FEE48SC má nadčasový dizajn, ktorý perfektne doplní úplne každú jednu kúpeľňu, v ktorej bude. Uspokojí tak naozaj aj tých najnáročnejších spotrebiteľov, ktorí si na dizajn potrpia.

Technológie a funkcie

Nároční užívatelia si však prídu na svoje aj vtedy, keď sa bude hovoriť o technológiách, ktoré pri práčke AEG ProSteam® L7FEE48SC sú naozaj pokročilé a o energetickej triede. T8to automatická práčka sa totižto radí do energetickej triedy A+++, čo znamená, že pri jej používaní nespotrebujete toľko energie a ušetríte na energiách.

Keď sme už načali kapitolu o programoch a technológiách, mali by sme spomenúť celú radu programov, ktoré automatická práčka AEG ProSteam® L7FEE48SC má. Medzi tie najpoužívanejšie, ktoré určite poznáte aj vy, sa radia programy ako bavlna, jemné prádlo, syntetika, vlna/hodváb, para, osvieženie, rýchly 20 minútový program na 3 kg prádla, športové oblečenie, bundy, džínsy a mnoho ďalších programov, ktoré si určite zamilujete aj vy.
Veľmi obľúbeným programom je aj úsporný program Eco Time Save, ktorý šetrí váš čas, umožňuje spoločnú voľbu funkcie ECO a Time Save, čím vám ponúkne čo najkratší program a zároveň energeticky úsporné pranie.

Jednoduché používanie

Pri práčke AEG ProSteam® L7FEE48SC je na vás, ako s ňou budete zaobchádzať. V nastaveniach môžete všetko prenechať na práčku a voliť si len programy, no takisto si môžete aj vy sami nastaviť voľbu pre extra vysušenie, množstvo otáčok, teplota či funkcia pre odstránenie škvŕn. Všetko je tak na vás a môžete tak získať tie najlepšie výsledky, vďaka ktorým bude vaše prádlo žiariť čistotou.

Automatická práčka AEG ProSteam® L7FEE48SC používa paru k rýchlemu a jednoduchému osvieženiu pokrčených odevov, aby boli pripravené na nosenie. Veľké množstvo oblečenia tak nemusíte žehliť a jednoducho ho môžete nosiť okamžite. O všetko sa stará najmä technológia Pro Steam, ktorá umožňuje znížiť pokrčenie až o tretinu a vaše prádlo tak bude vyzerať veľmi elegantne. Menej žehlenia tak znižuje opotrebenie vlákien a vaše oblečenie bude vyzerať stále perfektne, aj po rokoch nosenia.

Aké ďalšie technológie vám však práčka ešte ponúka? Medzi jednu z tých najlepších patrí napríklad technológia Pro Sense, ktorá automaticky upraví čas a spotrebu vody a energie na mieru podľa množstva energie. Vďaka tomu dosiahnete pri praní vždy tie najlepšie výsledky, po ktorých túžite, a ktoré aj potrebujete. Automatická práčka zbytočne neplytvá vodou a ani energiami. Táto technológia zaistí takisto aj optimálnu starostlivosť odevov a zároveň optimálnu spotrebu vody a energie. Práve vďaka tejto technológií sa považuje automatická práčka AEG ProSteam® L7FEE48SC za jednu z tých najlepších.

Ďalšou funkciou, ktorá sa vám určite zapáči, je aj funkcia Soft Plus, ktorá dopraje vašim odevom mäkkosť. Oblečenie je omnoho mäkšie a hodvábnejšie ako inokedy predtým. Súčasne táto funkcia chráni tkaniny a predlžuje ich životnosť. Môžete tak oblečenie pokojne nosiť a následne dať prať, pretože sa mu nestane nič hrozné. Soft Plus zaistí aj to, aby sa aviváž v oblečení a v odevoch dokonale rozprestrela a prenikla tak hlboko do vláken. To zaistí ich dokonalú mäkkosť a príjemnú hladkosť. S práčkou AEG ProSteam® L7FEE48SC tak dosiahnete presne tie výsledky, po ktorých túžite.

O značke

Spoločnosť AEG založil v roku 1883 Emil Rathenau ako Deutsche Edison-Gesellschaft für angewandte Elektricität. Zlúčením s dcérskou spoločnosťou Telefunken AG a následnou akvizíciou spoločností Daimler AG a Electrolux sa vytvorila súčasná spoločnosť AEG, ktorá myslí na budúcnosť. Inovácia teda stojí za všetkým, čo sa v AEG deje.