Výrobky, ktoré dnes môžete nájsť na trhu sa radia medzi tie najlepšie, najmodernejšie a najúspornejšie. Lepšie výrobky už len tak ľahko asi nenájdete. Vzhľadom na primerane vysoké ceny si dnes môže dovoliť každý aj taký luxus, aký niekedy bol možný len vo vyšších vrstvách. Zo zahraničia k nám prišli už veľmi dávno práčky, ktoré sa na trhu usadili a mnohé rodiny si ich hneď kupovali práve z toho dôvodu, že ich potrebovali a klasické pranie v rukách bolo náročné a zdĺhavé. Pravda je taká, že práčky sú jeden z najdôležitejších spotrebičov, ktoré aj napriek veľkej investícií, prinesú veľa ovocia. Práčky sú dnes veľmi obľúbeným spotrebičom hneď z niekoľkých dôvodov. Ten prvý je najmä to, že šetria čas, energie, náklady a celkovo vám uľahčia život. Ten druhý je najmä ten, že si vďaka nim dokážete skrášliť celkový dizajn svojej kúpeľne a pridať na jej modernosti a štýlovosti. Dnes je totižto dizajn a štýlovosť veľmi dôležitá, pretože tvorí úplne celú “tvár” domu či bytu. Mnohí ľudia si nakupujú spotrebiče najmú kvôli tomu, aby dotvorili príjemnú atmosféru príbytku. Práčky sú však nielen vhodné po dizajnovej stránke, ale takisto aj po tej praktickej.

Práčka je spotrebič, ktorý by vám doma nemal chýbať. Pri výbere je potrebné zamerať sa na tie najdôležitejšie parametre a jemné detaily, ktoré tvoria celok. Dnes si v recenzií spomenieme nielen jeden druh práčky, ktorý vám predstavíme, ale takisto vám povieme, čo je veľmi dôležité, čo by ste nemali vynechať a takisto, prečo je práve táto práčka jednou z tých najlepších, na ktorú by ste mali v mnohých prípadoch staviť. Prejdime teda rovno na tú najhlavnejšiu časť, kde si povieme to najdôležitejšie o automatickej práčke AEG ProSense™ L6FEG49SC.

Veľkosť práčky

Začnime teda veľkosťou bubnu a celkovej práčky. Práčka vyperie na jedno naplnenie až 8 kilogramov prádla, čo znamená, že sa hodí pre stredne veľké až veľké rodiny, ktoré majú o niečo väčšie nároky, ako tie menšie.
Rovnako ponúka zaujímavé technológie, ako napríklad Pro Sense, ktorý upravuje spotrebu vody a energie presne na mieru náplne práčky. Ďalšia zaujímavá technológia Pro Steam zas zníži pokrčenie o tretinu. Funkcia Jemné+ sa postará o dokonalú mäkkosť oblečenia a parné programy vám zas zaistia menej žehlenia. Spoznajte tak vysokú účinnosť priania s odolným a úsporným motorom OKO Invertor. Celý spotrebič sa radí do energetickej triedy A+++, ktorá zaručuje to najlepšie a najnižšiu spotrebu, ktorú si zamilujete.

Programy

Zamerajme sa teraz na program Para, ktorý môžete použiť aj na vypraté a suché odevy, ktoré potrebujete len osviežiť alebo ich zbaviť nežiaducich pachov. Rovnako sa však program môže použiť napríklad aj na zníženie pokrčenia. Paru môžete takisto využívať ako prídavnú funkciu Para Plus a každý program tak na záver len doplniť o šetrnú dávku pary, ktorá dodá oblečeniu presne to, čo potrebuje. Para totižto dokáže takémuto oblečeniu uvoľniť vlákna a oblečenie bude menej pokrčené a bude sa vám omnoho ľahšie žehliť. Pri niektorých kúskoch ho žehliť nebudete musieť vôbec.

Ochrana odevov je veľmi dôležitá. Košele sú však často v práčke vystavované mnohým rizikám. Automatická práčka AEG ProSteam® L7FBE48SC sa postará o to, aby váš profesijný a dokonalý vzhľad bol dobrý a vy ste vyzerali nielen dobre, ale takisto aj upravene. O košele sa tak táto práčka perfektne stará a funkcia Pro Steam sa postará o zníženie pokrčenia až o tretinu. Každá žena si pri tejto práčke príde na svoje, pretože žehlenie košieľ je jedna z najhorších činností, ktoré určite poznáte aj vy. Chemické čistenie či dlhé žehlenie tak nepripadá v úvahu.

Všímajte si malé detaily! Práčka AEG ProSteam® L7FBE48SC sa totižto postará o to, aby ste mali oblečenie mäkké a príjemne čisté. Vaše odevy budú v omnoho lepšej kvalite ako dovtedy. Prádlo je viac jemné, hebké a hladké. Túto zamatovú hebkosť zaisťuje funkcia Jemné+, ktorá sa postará o rovnomerné rozvrstvenie aviváže v prádle a preniknutie hlboko k vláknam. Okrem zaistenia mäkkosti chráni vlákna a predĺži životnosť odevov, vďaka čomu oblečenie vyzerá naozaj skvelo aj po dlhšom nosení.

Nízka spotreba

Automatická práčka AEG ProSteam® L7FBE48SC šetrí spotrebu energie nielen vďaka tomu, že patrí do energetickej triedy A+++, ale takisto aj vďaka technológií Pro Sece, vďaka ktorej práčka spotrebuje vždy len toľko vody a energie, koľko je nutné pre perfektne vyprané oblečenie.
Táto funkcia automaticky zváži množstvo prádla v práčke a potom upraví dĺžku programu a prispôsobí ju náplni a typu tkaniny. Nikdy tak nespotrebujete viac alebo menej energie či vody, ako je potrebné.

Motor

Motor je srdcom celej práčky. Nový typ motoru OKO Invertor znamená jedinečný výkon pri všetkých pracích programoch. Ponúka vám energetickú úsporu, najvyššiu účinnosť, odolnosť a nízku hlučnosť. Tento motor má rotor s permanentným magnetom a nie je tak potrebné motor magnetizovať. Proti invertorovému klasickému motoru je tento motor omnoho viac účinnejší.

Programov nie je nikdy viac. Tak je to aj pri automatickej práčke AEG ProSteam® L7FBE48SC, s ktorou môžete prať neustále. Okrem klasických programov môžete využiť napríklad program Anti alergický, ktorý pomôže odstrániť z prádla mikroorganizmy. Program Outdoor, ktorý je vhodný pre šetrné pranie moderného športového oblečenia, Krátky, ktorý je len na dĺžku 20 minút a na 3 kilogramy. Je vhodný takisto na prepranie ľahko ušpineného prádla. No a takisto nesmieme zabudnúť ani na programy ako Obliečky, ktorý umožní prať napríklad syntetické deky alebo bundy a program Džínsy, ktorý je vhodný pre džínsovinu, pri ktorej vyvinie špeciálnu starostlivosť.

Dizajn

Ku koncu našej recenzie sa zameriame na dizajn, ktorý je veľmi dôležitou položkou pre viacerých ľudí. Dizajn dnešných moderných práčok je jednoduchý, minimalistický a moderný, vďaka čomu sa hodia do každej jednej miestnosti. Rovnako je na tom aj automatická práčka AEG ProSteam® L7FBE48SC, ktorá sa hodí do každej jednej modernej domácnosti. Nie je príliš veľká, aj keď jej bubon pojme až 8 kilogramov prádla. Zmestí sa tak aj do menších kúpeľní alebo kuchýň. Je len na vás, či ju zabudujete alebo necháte voľne stáť. Výber je na vás. Ak by ste sa však báli, že by nevyzerala dobre nezabudovaná, zabudnite na to. Táto automatická práčka je jednoducho doplnkom každej domácnosti.

O značke

Spoločnosť AEG založil v roku 1883 Emil Rathenau ako Deutsche Edison-Gesellschaft für angewandte Elektricität. Zlúčením s dcérskou spoločnosťou Telefunken AG a následnou akvizíciou spoločností Daimler AG a Electrolux sa vytvorila súčasná spoločnosť AEG, ktorá myslí na budúcnosť. Inovácia teda stojí za všetkým, čo sa v AEG deje.