Výrobky, ktoré dnes môžete nájsť na trhu sa radia medzi tie najlepšie, najmodernejšie a najúspornejšie. Lepšie výrobky už len tak ľahko asi nenájdete. Vzhľadom na primerane vysoké ceny si dnes môže dovoliť každý aj taký luxus, aký niekedy bol možný len vo vyšších vrstvách. Zo zahraničia k nám prišli už veľmi dávno práčky, ktoré sa na trhu usadili a mnohé rodiny si ich hneď kupovali práve z toho dôvodu, že ich potrebovali a klasické pranie v rukách bolo náročné a zdĺhavé. Pravda je taká, že práčky sú jeden z najdôležitejších spotrebičov, ktoré aj napriek veľkej investícií, prinesú veľa ovocia. Práčky sú dnes veľmi obľúbeným spotrebičom hneď z niekoľkých dôvodov. Ten prvý je najmä to, že šetria čas, energie, náklady a celkovo vám uľahčia život. Ten druhý je najmä ten, že si vďaka nim dokážete skrášliť celkový dizajn svojej kúpeľne a pridať na jej modernosti a štýlovosti. Dnes je totižto dizajn a štýlovosť veľmi dôležitá, pretože tvorí úplne celú “tvár” domu či bytu. Mnohí ľudia si nakupujú spotrebiče najmú kvôli tomu, aby dotvorili príjemnú atmosféru príbytku. Práčky sú však nielen vhodné po dizajnovej stránke, ale takisto aj po tej praktickej.

Práčka je spotrebič, ktorý by vám doma nemal chýbať. Pri výbere je potrebné zamerať sa na tie najdôležitejšie parametre a jemné detaily, ktoré tvoria celok. Dnes si v recenzií spomenieme nielen jeden druh práčky, ktorý vám predstavíme, ale takisto vám povieme, čo je veľmi dôležité, čo by ste nemali vynechať a takisto, prečo je práve táto práčka jednou z tých najlepších, na ktorú by ste mali v mnohých prípadoch staviť. Prejdime teda rovno na tú najhlavnejšiu časť, kde si povieme to najdôležitejšie o automatickej práčke AEG ProSense™ L6FEG49SC.

Kvalitný spotrebič, ktorý poteší

Automatická práčka AEG ProSense™ L6FEG49SC je jednou vo svojej triede hneď z niekoľkých dôvodov. Medzi tie najdôležitejšie patrí napríklad to, že má skvelé funkcie a jednoducho sa ovláda. Má štýlový dizajn, vďaka čomu sa bude hodiť úplne každému, kto si potrpí na dizajn a na dizajn interiéru. Poďme sa teda pozrieť aj na nejaké funkcie, ktoré práčka AEG ProSense™ L6FEG49SC ponúka.

Veľkosť bubna

Začnime teda veľkosťou bubnu a celkovej práčky. Práčka vyperie na jedno naplnenie až 9 kilogramov prádla, čo znamená, že sa hodí pre stredne veľké až veľké rodiny, ktoré majú o niečo väčšie nároky, ako tie menšie. Takisto sa táto práčka hodí do rodín s malými deťmi, kde sú kladené vysoké nároky na pranie a žmýkanie. Do práčky sa vám veľmi jednoducho zmestia aj väčšie kúsky prádla, ktoré by ste inak len tak vyprať nemohli. Prať sa dá tak veľmi jednoducho nielen veľký sveter, ale takisto aj vankúš alebo nejaký paplón.

Dizajn

Okrem veľkosti je dôležitý aj dizajn. Práčka AEG ProSense™ L6FEG49SC ponúka nadčasový dizajn, ktorý je moderný a hodí sa do každej jednej modernej kúpeľne, ktorá je štýlovo zariadená. Nemusíte ju skrývať len v kúpeľni, môžete ju mať rovno aj zabudovaný v kuchynskej linke. Stane sa tak dokonalým doplnkom každej jednej miestnosti, v ktorej bude. Je na vás takisto aj to, či si práčku zabudujete alebo ju necháte len tak položenú. Skvelou výhodou je, že sa dá skombinovať aj s rôznymi inými spotrebičmi, ako je napríklad sušička, pretože práčka značky AEG je minimalistická a jednoduchá pre skombinovanie s inými výrobkami.

Spotreba a funkcie

Vďaka najmodernejším technológiám, ktoré automatická práčka AEG ProSense™ L6FEG49SC ponúka, je zaradená do energetickej triedy A+++ a ponúka to najlepšie z najlepších. Pokročilé funkcie si určite spomenieme aj podrobnejšie a intuitívne ovládanie si zamilujete hneď na prvýkrát, čo ju budete používať.

Vďaka tomu, že je automatická práčka AEG ProSense™ L6FEG49SC vybavená technológiou Pro Sence, ktorá automaticky upraví čas a spotrebu vody a energie podľa množstva náplne, sa stáva z klasického prania efektívne pranie, ktoré si obľúbite. Vďaka takémuto praniu totižto dosiahnete vždy tie najlepšie výsledky a to bez toho, aby ste plytvali veľmi veľa energie alebo vody. Všetko vám zaistí aj veľký a priestorný bubon, ktorý sme si už spomínali, no nielen ten. Rovnako sa o dobré pracovanie postará mimoriadne veľký otvor dvierok, ktorý zjednodušuje vkladanie a vykladanie objemného prádla.

Práčka AEG ProSense™ L6FEG49SC je vybavená radou programov, ako napríklad bavlna, syntetické oblečenie, jemné oblečenie, vlna plus, antialergický, rýchly 20 minútový pre 3 kilogramy oblečenia, periny alebo jednoduché žehlenie, pri ktorom niektoré kúsky ani žehliť nemusíte.
Naviac, sami si môžete zvoliž voľbu pre extra sušenie a žmýkanie, množstvo otáčok, výber teploty alebo funkciu pre odstránenie škvŕn. Všetko je tak na vás a vďaka týmto funkciám dostanete pri praní prádla tie najlepšie výsledky, vďaka ktorým bude vaše oblečenie žiariť čistotou, po ktorej tak túžite.

Hlučnosť

Povedzme si rovno, každý túži po tichom spotrebiči, ktorý nerobí zbytočný hluk, ktorý každému prekáža. Práve automatická práčka AEG ProSense™ L6FEG49SC sa postará o to, aby ste mohli pri nej počúvať hudbu alebo pozerať film. Prvotriednu kvalitu a dlhodobú životnosť vám práčka ponúka spolu s kvalitným motorom, ktorý zaisťuje správne pracovanie spotrebiča. Keďže spoločnosť AEG dáva pozor na súčiastky, ktoré sú veľmi dôležité, máte istotu, že kupujete kvalitný výrobok, ktorý sa vyznačuje dlhou životnosťou a minimálnou poruchovosťou. Práve aj kvôli tomu značka AEG poskytuje na invertorový motor až 10 ročnú záruku.

Automatickej práčke AEG ProSense™ L6FEG49SC nechýba ani inteligentný systém prania, ktorý zaisťuje funkcia Fuzzy Logic. Vďaka tejto funkcií dochádza k automatickému váženiu prádla a nulovej spotrebe v režime Stand By, ktorý je tak veľmi úsporný.

Ovládanie

Ovládanie práčky AEG ProSense™ L6FEG49SC je veľmi jednoduché a takisto aj príjemné. K dispozícií máte funkciu odloženého štartu, ktorá zjednoduší plánovanie celého vášho dňa. Takisto nechýba ani LCD displej, na ktorom nájdete všetky dôležité informácie a poskytuje vám tak prehľad o všetkých programoch a zbytkovom čase, ktorý ešte ostáva do konca programu.
Funkcia Soft Plus sa zas postará o vaše oblečenie a po vytiahnutí je vždy ešte mäkšie, hodvábnejšie a príjemnejšie na dotyk, ako kedykoľvek predtým.

O značke

Spoločnosť AEG založil v roku 1883 Emil Rathenau ako Deutsche Edison-Gesellschaft für angewandte Elektricität. Zlúčením s dcérskou spoločnosťou Telefunken AG a následnou akvizíciou spoločností Daimler AG a Electrolux sa vytvorila súčasná spoločnosť AEG, ktorá myslí na budúcnosť. Inovácia teda stojí za všetkým, čo sa v AEG deje.