Takisto ako každý september, aj tento patril jednej veľkej udalosti vo svete technológií. Americká značka Apple totižto každý rok v septembri koná jednu veľkú Apple Konferenciu, na ktorej predstavuje svoje novinky. Táto konferencia je pre mnohých milovníkov značky Apple veľmi významným dňom, kedy zasadnú k svojim notebookom alebo počítačom a so zatajeným dychom čakajú na novinky, ktoré prídu. Rok 2018 priniesol nie jeden a takisto ani dva, ale rovno tri nové mobilné telefóny a jedny Apple Watch štvrtej generácie, ktoré majú o niekoľko milimetrov väčší displej pri zachovaní pôvodnej veľkosti. Nemusíte sa tak báť, že by vám na zápästí hodinky zavadzali alebo boli príliš veľké. Okrem veľkosti však prišli aj iné, nové funkcie, ktoré by ste si nemali nechať ujsť. O hodinkách Apple Watch vám dnes prinášame recenziu, vďaka ktorej sa jednoducho a rýchlo rozhodnete, či vám budú vyhovovať alebo siahnete po iných modeloch.

Asi neexistuje človek, ktorý by nepoznal značku Apple. Tá sa vyznačuje najmä kvalitnými výrobkami, ktoré predáva za celkom vysoké ceny. Tieto ceny sú však v porovnaní s kvalitou na dobrej úrovni, vďaka čomu sa nemusíte báť do nich investovať. Všetky výrobky sú krásne, minimalistické a jednoduché, vďaka čomu sa páčia väčšine ľudí. Okrem veľkého jablka v strede nenájdete iné logo či nejaké iné vzory na výrobkoch, čo je omnoho výhodnejšie a lepšie, ako si možno myslíte. Ľahkosť a elegancia, ktorú ukazuje Apple je niečo, čo iné značky nemajú a vďaka čomu sa od nich odlišuje. Aj napriek vysokým cenám si čoraz viac ľudí kupuje práve mobily,  notebooky, hodinky či tablety od Apple. Sú nielen štýlové, ale takisto aj výkonné a kvalitné, čo len podporuje celý predaj a miesto číslo jedna na trhu. Dnes máme pre vás recenziu na Apple Watch Series 4.

Možno ste zachytili a možno nie, najnovšie názory, ktoré sa týkajú hodiniek Apple Watch Serie 4 hovoria, že sú tieto hodinky výkonnejšie nielen ako staršie generácie hodiniek, ale takisto aj ako samotné mobilné telefóny, ktoré spolu s nimi boli uvedené tento rok na trh. Inteligentné hodinky sú jednoducho tak skvelý vynález, že by nemal chýbať ani vám. Toto zariadenie vás perfektne odbremení od toho, aby ste neustále vyťahovali mobil a kontrolovať každé jedno upozornenie, ktoré vám príde . Ukazujú takisto aj presný čas a mnoho iných zaujímavých informácií. Nesmieme takisto zabudnúť ani na to, že hodinky od značky Apple sú najpredávanejšie na svete aj napriek tomu, že ich cena stúpa každým rokom a pri tých tohtoročných si budete musieť priplatiť o minimálne stovku navyše.

Rozdiely medzi minuloročnou a tohtoročnou generáciou sú len dva väčšie. Ostatné, menšie rozdiely sú sotva badateľné. Ako prvú si môžeme všimnúť veľkosť. Nové hodinky majú totižto až o 30% väčší displej pri zachovaní rozmerov hodiniek. Displej sa rozšíril do okrajov a vidíte na ňom naozaj úplne všetko. Okrem toho majú nové Apple Watch takisto senzor na meranie EKG, vďaka čomu včas zistíte, ak trpíte nejakou chorobou srdca. Žiadne smart hodinky na svete túto funkciu ešte nemajú.

Niektorých vlastníkov Apple Watch trochu iritovalo červené koliesko, ktorým sa hodinky ovládali. Nemusíte sa však báť, tentokrát je koliesko len jemne lemované červenou farbou. Korunka tak nie je príliš nápadná, ale je tam stále. Nechýba ani nový softvér. Kým minulá generácia mala softvér watchOS 4, táto generácia si vyslúžila watchOS 4.

Smarthodinky majú dvojjadrový procesor, ktorý sa postará o plynulý chod zariadenia. Pamäť vám ponúknu 16 GB a nebude chýb ať ani prenos dát cez 2G, 3G či 4G/LTE. V ponuke máte aj Bluetooth technológiu.

Zaujímavosťou je však nová funkcia, ktorú majú takisto len tieto hodinky. Je to detekcia pádu. Ak totižto človek padá, padá určitým smerom ako napríklad dopredu na ruky, dozadu alebo padne z nejakého rebríka či vyššie postaveného miesta. Ak sa niečo takéto stane, hodinky automaticky detekujú pád a na obrazovke sa objaví informácia o tom, že ste spadli. Hneď pod ňou budete mať tlačidlo, ktoré v prípade, že ste v poriadku stlačíte a hodinky neprivolajú záchrannú službu. Ak však do jednej minúty nevypnete toto hlásenie, hodinky automaticky zavolajú záchrannú službu. Je to veľmi dobrá funkcia, ktorá sa určite vyplatí a vy si tak budete môcť byť istí, že ste v bezpečí vždy a všade.

Veľkou výhodou sú aj rôzne náramky a prevedenia, v ktorých si Apple Watch Series 4 môžete zakúpiť. V ponuke nájdete napríklad zlaté alebo strieborné elegantné prevedenie, ktoré sa hodí na bežné nosenie napríklad do práce, mesta alebo do školy. Na trhu sa však nachádzajú aj športové, gumené náramky v rôznych farbách, ktoré si môžete dokúpiť, alebo si hneď hodinky s takýmto športovým náramkom, môžete zakúpiť. Ako sme už prezradili, takéto náramky sú vhodné napríklad na cvičenie.

Apple Watch sú skvelým pomocníkom aj pri cvičení. Okrem behu si tu môžete zapnúť mód ako je turistika či joga. Na cvičenie môžete vyzvať aj svojich priateľov, ktorí hodinky majú a následne sa môžete prekonávať v tom, ako dobre vám to spolu ide.

Apple smart hodinky sú jednoducho kúskom, ktorý by vám nemal nikde chýbať.