Notebooky patria medzi spotrebiče, ktoré preferuje väčšina spotrebiteľov. Dajú sa jednoducho prenášať z miesta na miesto, takže nemusíte byť len na jednom mieste v dome či v byte. Okrem toho si ich môžete vziať do práce alebo do školy a urýchliť si svoju klasickú prácu. Ak ste doteraz nemali žiadny notebook alebo potrebujete jeden z nich vymeniť, určite si dajte od nás poradiť.

V dnešnom svete nájdete na trhu nespočetné množstvo elektroniky, čo je pre klasického človeka naozaj veľmi mätúce. Ak si potrebujete vybrať nejaký poriadny notebook, na výber máte stovky položiek, ktoré sa tvária, že sú kvalitné, no nakoniec také ani nemusia byť. Ak aj vy túžite po klasickom notebooku, dnes tu pre vás jeden máme.

Značka Apple je po celom svete preslávená svojím minimalistickým a elegantným dizajnom, ktorý ohuruje mnohých. Takisto je známa aj kvalitou výrobkov, ktoré ponúka, no aj cenou, ktorá býva niekedy až príliš vysoká. Macbook Air, ktorý tu pre vás dnes máme však nie je až taký drahý a určite si ho budete môcť dovoliť aj vy.

Začnime dizajnom, ktorý je naozaj jednou z najhlavnejších stránok pri výbere produktu. Práve tu Apple nenecháva nič na náhodu a stavia na krásu, eleganciu a dizajn. Notebook Macbook Air je tenký, ľahký a hneď vo viacerých farebných variáciách, z ktorých si môžete jeden určite vybrať. Kvalitný hliníkový materiál, ktorý je ľahký a zároveň pevný vás určite očarí.

Vďaka tomu, že je notebook Macbook Air veľmi ľahký, môžete ho nosiť úplne všade a nebudete sa báť, či náhodou vám neoťažie ruka. Práve slovíčko Air v názve tohto notebooku značí o vzdušnosť, ľahkosť a jednoduchosť, čo v skutočnosti aj perfektne sedí. Skúste si niekedy vziať do ruky tento notebook a určite pochopíte, čo tým myslíme. O jeho ľahkosti a najmä tenkosti hovorí aj 17 mm šírka notebooku, keď je zatvorený. V mieste, kde sa nachádza touchpad, čiže “myš” má notebook len 3 mm! Zaujíma vás konečná váha? Je to len 1,35 kilogramu, čo si v rukách ani len neuvedomíte.

Konštrukcia Macbook Air je veľmi jednoduchá a zaujímavá. Na začiatku máte notebook trochu širší a ku koncu sa pomaly zužuje. Výhodou je aj to, že je vyrobený len z jedného kusu materiálu, čo sa na notebooky moc často nevidí. Nemáte tak žiadne štrbiny či iné miesta, ktoré by neboli príliš pekné. Vrchná časť notebooku je samozrejme obdarená krásnym svietivým logom jablka, ktoré sa páči každému. Nechýba ani podsvietená klávesnica, pri ktorej sa vám bude v tme alebo v horšom osvetlení písať omnoho lepšie.

Displej Macbook Air je retina displej. Práve vďaka tomuto displeju budete vidieť na všetko čo potrebujete omnoho lepšie. Každý obrázok, video či film sa vám bude pozerať ešte lepšie, ako doteraz. Tento notebook značky Apple má 13,3 palca. Nie je to klasická veľkosť, ktorá býva pri notebookoch, tá je väčšinou 15,6, no aj táto je úplne dostačujúca. Vďaka trochu menším rozmerom sa vám notebook bude lepšie prenášať. Pri displeji nechýba ani samostatné zvyšovanie a znižovanie jasu podľa počasia, čo určite mnohí poznajú zo známych telefónov iPhone. Takisto si však aj vy sami môžete jednoducho nastaviť, aký jas preferujete.

Výkon poteší takisto mnohých, ktorí potrebujú notebooky hlavne na prácu či klasické používanie. Dvojjadrový procesor Intel i5 5250U pracuje veľmi dobre. Grafická karta Intel HD 6000 je integrovaná priamo v procesore. Pevný disk si môžete zakúpiť v dvoch veľkostiach a to v 128 GB alebo 256 GB veľkosti. Ak preferujete notebook len na klasickú prácu, stavte na nižšiu veľkosť, ktorá je aj lacnejšia. Vystačí vám to.

Bojíte sa operačného systému, ktorý ponúka notebook Macbook Air? Mnohí hovoria, že Windows je omnoho lepší a prehľadnejší. Nie je to však úplne pravda. Ak ste vždy robili na Windowse, určite vám bude chvíľu trvať, kým sa naučíte pracovať na operačnom systéme Mac OS Sierra, no nie je to nič, čo by ste nezvládli. Prehľadávanie jednotlivých priečinkov je jednoduché, rýchle a máte to za chvíľku. Pre bežného spotrebiteľa je prechod z Windows na Mac OS jednoduchý a veľmi rýchly. Nemusíte sa ani báť toho, že by ste mali starý operačný systém. Môžete si ho vždy, keď je vonku nová aktualizácia, aktualizovať. Pri Windowse túto možnosť, bohužiaľ, nemáte.

Celé prostredie notebooku od značky Apple je príjemne a prehľadne spracované, vďaka čomu sa vám na ňom bude dobre pracovať. Všetky ikony, ktoré potrebujete nemusíte mať na ploche, stačí, ak si ich dáte do “Dock-u”, čo je niečo ako spodná lišta v klasickom Windowse. Takto máte po ruke všetko, čo potrebujete. Urýchľuje to prácu a pomáha vám tak ušetriť si čas.

Trackpad vám ponúka mnohé gestá, vďaka ktorým budete prepínať z jednej karty na druhú. Nechýba ani multi tasking, prostredníctvom ktorého môžete mať otvorené dve karty na jednej ploche naraz. Táto funkcia je vhodná napríklad pri opisovaní nejakých textov či pri písaní rôznych textov do školy alebo do práce.

Niektoré funkcie, ktoré ste doteraz používali na svojom starom notebooku budete musieť vymeniť za tie nové. Niečo nové môže byť, že touchpad nemá pravé tlačidlo. Ak ho chcete používať, pripojte si myš alebo jednoducho stlačte “command” (ctrl) a tlačidlo. Takto si sami vytvoríte pravé tlačidlo. Rovnako to je aj s tlačidlom “delete”, ktoré tu nenájdete. Žiadne z Macbookov nemajú numerickú klávesnicu. Pre niektorých ľudí to môže byť nevýhoda, no vďaka tomu máte omnoho viac miesta na iné veci, lepšie rozloženie klávesnice a zmenšenie notebooku. Čísla však nájdete na vrchnej časti.

Samozrejme, nesmieme zabudnúť ani na perfektnú výdrž baterky a to až 12 hodín! Vy sami sa rozhodnete, kedy skončíte. Baterka vám vydrží naozaj celý deň v práci či v škole!