Tie najlepšie notebooky sa vyberajú dlho a za pomoci niekoho, kto sa v tomto odbore vyzná. Predsa len, na trhu nájdete dnes veľa zaujímavých typov a druhov notebookov, ktoré vyzerajú dobre, majú vysoký výkon a takisto ponúkajú veľkú pamäť. Bohužiaľ, mnohé počítače majú len jednu z týchto vlastností a kombináciu všetkých troch základných a veľmi dôležitých parametrov za príjemnú cenu len tak nenájdete.
Pri výbere sa treba zamerať nielen na dizajn, ktorý je, samozrejme, veľmi dôležitý, ale takisto aj na výkon alebo na to, akú pamäť vám výrobok ponúka.

Aj keď dnešné moderné notebooky v sebe dokážu skĺbiť niekoľko dôležitých parametrov, existuje len veľmi málo kusov, ktoré stoja za to. Pri výbere je teda dôležité naštudovať si základné informácie, následne notebooky porovnať a vybrať si ten najlepší. Medzi základné parametre, na ktoré by ste mali pri výbere a kúpe hľadieť sú operačný systém, operačná pamäť, pevný disk či konektivita.

Rýchly náhľad

Apple Macbook Air (2020) je najnovší, cenovo dostupný prenosný počítač od spoločnosti Apple. Spoločnosť je známa svojimi prémiovými výrobkami, ktoré ponúka za vysoké ceny. Pri Macbook Air sa snaží ukázať, že v portfóliu má aj výkonné zariadenia za nižšiu cenu, ktoré si môže dovoliť väčšie množstvo ľudí.

Toto úsilie sa ukázalo už pri modeli z minulého roka, Macbook Air (2019), ktorý bol uvedený na trh za nižšiu cenu ako predchádzajúci Macbook Air.

Apple pôsobivo pokračuje s trendom, že modely vydáva za nižšiu počiatočnú cenu, pričom poskytuje omnoho viac zaujímavých funkcií ako rok predtým.

Dizajn

Pri modeli Macbook Air nedochádza k radikálnemu redizajnu. Apple sa stále drží svojho obľúbeného minimalistického vzhľadu, čo je aj jeho poznávacou značkou. Výrobky sú kvalitné a na prvý pohľad vyzerajú elegantne.

Ako už názov napovedá, model je pôsobivo tenký a ľahký. Presvedčiť vás môžu aj rozmery 30,91 x 21,24 x 1,61 cm a jeho hmotnosť, ktorá je len 1,29 kg. Prenášanie notebooku je tak jednoduché a rýchle.

Aj napriek tomu, že notebook nemá rovnakú hmotnosť ako napríklad iPad, kombinácia recyklovaného hliníkového puzdra a tenšieho rámu znamená, že je veľmi tenký na to, aby jednoducho vkĺzol do tašky a nerobil pri prenášaní problémy s príliš vysokou hmotnosťou. Nehovoriac o tom, že pri tomto všetkom si stále zachováva svoj prémiový povrch, ktorý zdobí MacBooky už roky.

Aj keď na prvý pohľad nie je na Macbooku Air 2020 nič nové, najväčšia zmena príde vtedy, keď ho otvoríte. Apple konečne nahradil klávesnicu novým dizajnom, ktorý využíva prepracovaný nožnicový mechanizmus. Jeho cieľom je vyhnúť sa problémom so spoľahlivosťou, ktoré sa objavovali pri staršom dizajne motýľovej klávesnice.

Nová klávesnica Magic v Apple MacBook Air 2020 debutovala v minuloročnom MacBook Pro 16-palcovom, kedy zaznamenala veľký úspech.

K dispozícii je tiež snímač odtlačkov prstov Touch ID na biometrické prihlásenie do systému MacOS.

Macbook Air sa dodáva v troch rôznych farebných prevedeniach a to v klasickej striebornej, vesmírnej šedej a zlatej. Všetky sú tak štýlové a dokážu sa prispôsobiť každému.

Displej

Obrazovka sa od minuloročného modelu nezmenila. Notebook je dodávaný s 13,3-palcovým displejom s LED podsvietením, technológiou IPS a natívnym rozlíšením 2 560 x 1 600. Výsledkom je hustota pixelov 227 pixelov na palec pre dosiahnutie ostrej kvality obrazu.

Podobne ako v minulom roku, aj obrazovka MacBook Air 2020 obsahuje technológiu True Tone, ktorá automaticky upravuje teplotu farieb zobrazenú na obrazovke na základe okolitého svetla.

TrueTone je skvelá funkcia, ktorá v telefónoch iPhone a v tabletoch iPad pôsobí už niekoľko rokov. Je to jedna z tých funkcií, ktoré si nikdy nevšimnete, kým ju nevypnete. Z veľkej časti totižto spôsobí, že displej je omnoho lepší na používanie.

Výkon

Prvotný výkon Macbook Air je naozaj pôsobivý. Využívanie notebooku na bežnú prácu ako písanie dokumentov alebo surfovanie po internete je jednoduché. Dokonca, úprava fotografií alebo strihanie videí sa na tomto notebooku dajú bez toho, aby sekal alebo mrzol.

Nesmieme zabudnúť ani na skvelé reproduktory, ktoré si rozhodne zamilujete. Ide o nový model, ktorý sa v Macbook Air ešte nenachádzal. Poskytuje skvelý zážitok z počúvania akejkoľvek hudby či sledovania filmu.

O značke

Apple je americká technologická spoločnosť založená v roku 1976 v Silicon Valley, v kalifornskom meste Cupertino, USA. Hlavnou úlohou značky je výroba a vývoj osobných počítačov s názvom Mac, mobilných telefónov iPhone, tabletov iPad či predaj hudby iTunes. Prvých tridsať rokov svojej existencie bola spoločnosť známa ako Apple Computer, Inc. Zmena názvu bola ohlásená 9. januára 2007 po predstavení nových produktov iPhone a Apple TV.