Dnes sa nehovorí o ničom inom, len o novom mobilnom telefóne iPhone X, ktorý sa práve dnes začal predávať. Milióny ľudí po celom svete čakali na tento okamih a hrnuli sa do obchodov, kde si mohli prezrieť úplne zblízka nový typ mobilného telefónu od známej značky Apple. Ak ste aj vy milovníkom jablka, určite by ste si mali prečítať dnešnú recenziu, v ktorom vám tento zázrak priblížime.

Všetky nové mobilné telefóny od značky Apple nosia spolu so sebou aj slávu a napätie pred ich uvedením na trh. Rovnako to bolo aj tento rok, kedy Apple prišiel nielen s dvomi novinkami, ale až s tromi novými telefónmi, ktoré ovládajú svet. Apple iPhone 8, 8 plus a X sa predstavili pred približne mesiacom, no najväčší očakávaný typ X prišiel do predaja len dnes. Po celom svete tak nastala panika, kto bude mobil mať medzi prvými.

Ak sa už nejakú dobu rozhliadate po novom telefóne a chcete nejaký od značky Apple, určite by ste mali staviť na iPhone X, ktorý dnes prišiel a predáva sa naozaj veľmi rýchlo. Novinky, medzi ktoré patrí napríklad odstránenie stredného tlačidla, tzv. “home button” či displej po celej obrazovke sú len zlomkom, ktoré mobil ponúka. Najnovší typ iPhone má dve veľkosti a to 64 GB a 256 GB. Ponúka takisto dve farby a to Vesmírne sivý a Strieborný. Jeden z najlepších mobilov, aké svet videl môže byť aj váš. Určite vás ohromí nielen funkciami, ale najmä perfektným dizajnom, ktorý je skvostný, elegantný a najmä, moderný. Nároční užívatelia si tak prídu na svoje nielen vďaka profesionálnym funkciám, ktoré mobil ponúka, ale aj vďaka dizajnu.

Výhodou mobilu je jeho veľkosť, šírka a najmä hmotnosť. Ak ste mali doteraz veľký mobil, o ktorý ste sa vždy báli, že sa vám rozbije, tomuto mobilu sa nič také nestane. Jeho šírka je len niekoľko milimetrov, vďaka čomu sa vám zmestí všade a perfektne sadne do každej mužskej či ženskej ruky. Dômyselne vyvinutá povrchová úprava sa postará o to, aby sa vám mobil v rukách dobre držal a nešmýkal sa vám. Svieti vám do mobilu slnko alebo máte jednoducho nepriaznivé podmienky? Nemusíte sa báť, že by ste niečo na displeji neprečítali. Je totižto vybavený antireflexnou vrstvou.

Hmotnosť len 200 g vám zabezpečuje, že vám v ruke mobil neoťažie a dobre sa vám bude držať aj niekoľko hodín v rukách. iPhone X je jednoducho zhotovený na každodenné, niekoľko hodinové používanie, pri ktorom si musíte byť istí, že sa vám s mobilom bude pracovať dobre. Výkvet novej modernej techniky. Aj tak sa dá jednoducho nazvať nový mobil od značky Apple.

Displej s rozmermi 5,8 palca je dokonca väčší, ako na jeho väčšom “súrodencovi” iPhone 8 Plus. Je to najmä z toho dôvodu, že aj keď je iPhone X rozmerovo celkovo menší, má väčší displej, ktorý siaha od jedného kraja až po ten druhý. Displej je Retina OLED s veľkým rozlíšením, ktoré zodpovedá pixelovej hodnote až 2436 x 1125 bodov. To vám tak prináša široké pozorovacie spektrum a veľkú plochu pre zobrazenie objektov na displeji. Odteraz uvidíte na mobile úplne všetko a veľmi jednoducho. Na mobile si môžete pohodlne pozrieť film, seriál, video alebo si na ňom jednoducho prezriete najnovšie fotky. Ani jeden detail vám neujde práve vďaka vysoko-kvalitnému displeju, ktorý ponúka iPhone X. Rovnako sa o displej nemusíte báť, pretože je vysoko odolný proti šmuhám či rôznym odleskom, ktoré mobilu nepridávajú na kráse.

Výkon mobilu je takisto veľmi dôležitý pre každého užívateľa. Sledovanie viacerých videí, spúšťanie niekoľkých aplikácií naraz či nutnosť rýchlej minimalizácie a otvorenie iného súboru sú pre nový iPhone X jednoduchou činnosťou, ktorú zvládne ľavou-zadnou. Výkonný, šesť jadrový procesorom, ktorým je najnovší iPhone vybavený je určený presne na tieto účely. O bezproblémový chod sa vám postará aj 3 GB RAM pamäť, takže jednoducho a za pochodu môžete strihať aj videá vo vysokom rozlíšení. Telefón je jeden z najvýkonnejších a najstabilnejších mobilov, ktoré nájdete na trhu. Okrem výkonu je zariadenie vďaka sklenenej konštrukcií taktiež veľmi odolné a to najmä voči prachu a vode.

Veľkým problémom pre mnohých užívateľov nielen iPhone mobilov, ale aj rôznych iných značiek, je baterka. Tá nikdy nevydrží presne toľko, koľko by jej užívatelia chceli. Práve integrovaná výborná batéria s vysokou kapacitou, ktorú ponúka iPhone X je revolúciou. Vďaka tejto batérií môžete váš iPhone X používať niekoľko hodín na plný výkon nepretržite. Určite tento fakt oceníte najmä pri dlhej ceste niekam do zahraničia, kedy si potrebujete skrátiť čas. Režim vysokej úspory energie je zas zárukou toho, že budete môcť pracovať alebo akokoľvek využívať mobil bez nutnosti napájania dlhé hodiny. Pri dobíjaní môžete použiť napájací lightning konektor alebo napájanie pripojením k počítaču.

Interná kapacita mobilov iPhone je vždy dôležitou informáciou, podľa ktorej si mobil vyberáte. Práve pamäť je veľmi dôležitá na ukladanie všetkých vašich spomienok a súborov, ktoré potrebujete mať pri sebe. Mobily Apple iPhone X ponúkajú dve varianty a to 64 GB a 256 GB. Tieto ohromné veľkosti vás určite budú baviť a vyberiete si, ktorá vám lepšie vyhovuje. Nikým a ničím nerušení môžete tak hrať svoje obľúbené hry, ukladať si tisíce fotografií či videií a mať tak svoje spomienky neustále pri sebe.

Zariadenie iPhone X disponuje dvoma špičkovými True Depth vstavanými kamerami, ktoré vám zaisťujú, že vždy stihnete odfotiť ten správny okamih. Zadná kamera je schopná vytvoriť snímky s rozlíšením až 12 Mpix a skvelé “selfies” fotky prednou kamerou urobíte v rozlíšení až 7 Mpix. Obe kamery majú aj niekoľko funkcií, vďaka ktorým spravíte napríklad spomalené video, stabilizáciu videa, časozber, panorámu či iné zaujímavé veci.

Svoje súbory, ktoré máte v mobile, ako napríklad videá, fotografie či dokumenty, môžete do svojho počítača prenášať prostredníctvom USB Lightning konektoru alebo modernou Bluetooth technológiou. Hneď potom si môžete vo svojom počítači upravovať a inak triediť súbory, ktoré ste si poslali. Samozrejmosťou je aj bleskové pripojenie na bezdrôtovú sieť Wi-Fi či pripojenie GPS. V prípade potreby môžete jednoducho zapnúť dáta a to 4G alebo LTE. Nabíjanie prebieha bezdrôtovo alebo drôtovo, len ako chcete. Novinkou je najmä Face ID, ktorým môžete odomykať svoj telefón. Je to namiesto odtlačku prsta, ktorý bol dodnes vo všetkých iPhone mobiloch.

Operačný systém, ktorý sa nachádza v najnovšom mobilnom telefóne iPhone X je nový iOs 11, ktorý bol vytvorený hlavne pre najnovšie mobily iPhone 8, 8 Plus a X.  Tento operačný systém je navrhnutý tak, aby jeho používanie bolo omnoho jednoduchšie, osobnejšie a hravejšie. To, čo užívateľov doteraz bavilo sa posunulo na omnoho vyššiu úroveň.