Každý rok, približne v septembri, prichádza značka Apple so svojimi novými výrobkami. Každý rok sú to nové smartfóny, ktoré patria medzi tie najlepšie a k nim sa pridávajú ďalšie výrobky, ako napríklad tablety, notebooky alebo hodinky. Tento rok prišli na trh nové mobilné telefóny s názvami iPhone Xs, Xr a Xs Max, ktoré ohúrili mnohých ľudí. Okrem nich však ohúrili takisto aj ďalšie výrobky. Medzi nimi sa nachádzali aj tablety, ktoré sú známe pod názvom iPad Pro. Samozrejmosťou pri značke Apple je najmä to, že väčšina nových výrobkov je vždy v dvoch veľkostiach. Inak to nebolo ani pri iPade Pro, ktorý si môžete kúpiť v dvoch veľkostiach a v niekoľkých GB prevedeniach. Výrobky sa od seba líšia aj dizajnom. Toto všetko a ešte viac si dnes povieme v našej recenzií, podľa ktorej takisto zistíte, či iPad potrebujete alebo nie.

Na začiatok si vlastne povedzme, načo sú tablety vhodné? A pre tých, ktorí používajú tablety, viete si predstaviť život bez tabletov? Mnohí ľudia majú jasnú odpoveď a tou je: Áno, viem. Samozrejme, asi každý si vie svoj život bez tabletov predstaviť. Predsa len, máme ďalšie výrobky, pomocou ktorých robíme svoju prácu, a ktoré sú na nejaké druhy práce omnoho lepšie. Býva to najčastejšie notebook alebo počítač, ktoré využívame na pravidelnej báze a neustále na nich pracujeme. Niektorí ľudia si však zvykli na tablety, ktoré v dnešnej dobe majú tak silný výkon ako notebooky alebo počítače. Niektoré majú dokonca aj vyššiu výkonnosť. Už dávno prešli časy, kedy boli tablety len zväčšenými mobilnými telefónmi, cez ktoré sa nedalo ani dobre telefonovať. Dnes sú tablety zmenšenými notebookmi, ktoré sa omnoho jednoduchšie prenášajú z miesta na miesto a vyhovujú ľuďom, ktorí pracujú, študentom a takisto aj ľuďom, ktorí na nich robia rôzne grafické úpravy či iné, omnoho zložitejšie úkony, ako je len písanie dokumentov. Odpoveď sa prvú otázku sa asi nemení. Život bez tabletov si predstaviť vieme, no mnohí nechcú. A my sa im ani nečudujeme. Prečo by aj mali? Tablety sú v dnešnej dobe veľmi praktické a namiesto toho, aby ste každý deň do školy alebo do práce ťahali notebook, môžete jednoducho vziať tablet, v ktorom máte úplne všetky dokumenty, videá, fotografie či filmy, ktoré práve potrebujete. Bez problémov si vezmete jednu jedinú vec, ktorú môžete napojiť aj na bluetooth klávesnicu a odrazu vám vznikne omnoho ľahší, no takisto výkonný notebook.

O značke

Apple je americká technologická spoločnosť založená v roku 1976 v Silicon Valley, v kalifornskom meste Cupertino, USA. Hlavnou úlohou značky je výroba a vývoj osobných počítačov s názvom Mac, mobilných telefónov iPhone, tabletov iPad či predaj hudby iTunes. Prvých tridsať rokov svojej existencie bola spoločnosť známa ako Apple Computer, Inc. Zmena názvu bola ohlásená 9. januára 2007 po predstavení nových produktov iPhone a Apple TV.

Veľkosť

Začnime teda základnou vecou, ktorou je rozdelenie do dvoch základných skupín a to podľa veľkosti. iPad Pro nájdete na trhu vo veľkosti 11 a 12,9 palcov. Je len na vás, ktorý sa vám bude lepšie používať, a ktorý bude pre vás lepší. Keďže sa spoločnosť Apple vyjadrila, že iPad Pro má byť nástupcom notebookov, pretože je o 99% rýchlejší ako väčšina notebookov, môžete si k tabletu dokúpiť aj klávesnicu, ktorú spárujete s výrobkom prostredníctvom technológie Bluetooth. Pomocou tohto komponentu získate výkonný tablet, ktorý je zároveň notebookom.

Kreatívna práca

iPad Pro je skvelým výrobkom aj pre ľudí, ktorí pracujú ako dizajnéri alebo pre tých, ktorí radi kreslia. Dôvod je najmä ten, že v roku 2018 prišiel na trh ešte jeden výrobok, ktorým je Apple Pencil 2. Pomocou tohto pera môžete tablet používať ako zošit alebo papier, na ktorý sa vám bude príjemne písať. Najnovšia technológia dokonca umožňuje aj to, že pri písaní na tablet cítite, akoby ste písali na perom na papier. Najnovšou technológiou je aj to, že Apple Pencil môžete nabíjať prostredníctvom tabletu a to takým spôsobom, že pero len pripojíte zvrchu na tablet. Okrem Apple pera môžete jednoducho nabíjať aj iné zariadenia, pretože najnovší iPad má USB-C výstup, ktorý sa používa pri nabíjaní.

Farba

Ďalšie rozdelenie, podľa ktorého môžeme deliť iPad je dizajn alebo presnejšie farba. iPady na trhu nájdete v Space Grey, čiže v tmavo sivom a v Silver, čiže v striebornom prevedení. Výber je len na vás. Ďalšie a posledné rozdelenie je podľa veľkosti pamäte. Môžete si vybrať z troch veľkostí a to 64 GB, 256 GB, 512 GB a 1 TB. Podľa veľkosti tak môžete usúdiť, že iPady sú naozaj výkonné. Veľkosť je takisto len na vás. Podľa toho, na čo budete iPad používať a podľa toho, koľko dát máte a uschovávate.

Dizajn iPadu je odlišný od predchádzajúcich typov, ktoré ste si mohli kúpiť. Je to prvý tablet, ktorý môžete odomykať pomocou Face ID, čiže tvárou. Je takisto prvý, ktorý nemá hlavné tlačidlo, na ktoré sme boli zvyknutí zo starších iPhonov alebo iPadov. Najnovší tablet je tak samá obrazovka, vďaka čomu máte omnoho lepší zážitok z práce alebo sledovania filmov či seriálov. Hranie hier je takisto omnoho ľahšie a lepšie.

Funkcie

Poďme si povedať niečo o funkciách, ktoré najnovší iPad Pro ponúka. Medzi tieto funkcie patrí napríklad ovládanie novými intuitívnymi gestami, ktoré sú omnoho jednoduchšie a rýchlejšie. Určite vás ohromí aj nový displej Liquid Retina, ktorý siaha od okraja po okraj a tak vám nič neničí zážitok zo sledovania. Dôležité je aj spektrum farieb, ktoré vďaka technológií ProMotion ponúka omnoho viac, ako doteraz.

Jadro celého iPadu Pro tvorí A12X Bionic inteligentný čip, ktorý bol kedy spoločnosťou Apple vyvinutý. Ponúka technológiu Neural Engine, ktorá zvláda neuveriteľných päť biliónov operácií za sekundu a vám tak ponúka rýchlu prácu. Inak povedané, je rýchlejší ako väčšina klasických notebookov.

Radi používate na notebooku multitasking? V najnovšom iPade to nie je nemožné. Pracujte na kreatívnom projekte a pritom odosielajte správy. Volajte cez Facetime a pritom zhľadávajte dôležité informácie pre vašu prácu. Všetko je možné s najnovším iPadom Pro!

Na spomínanej magnetickej Smart Keyboard Folio sa píše omnoho lepšie ako na väčšine notebookov, vďaka čomu máte komfort zaistený aj počas cesty v autobuse alebo v nejakom inom dopravnom prostriedku. Toto puzdro slúži ako elegantný ochrana nielen prednej, ale takisto aj zadnej strany, na ktorú sa môžete spoľahnúť.

Fotografovanie

Nikdy ste sa nefotili tabletom, pretože mal zlú kvalitu či už prednej alebo zadnej kamery? Pri iPade Pro sa toho nemusíte báť a budete sa ním fotiť neustále. Obe kamery sú vybavené funkciou Smart HDR. Zadná kamera vám ponúka 12 Mpx a môžete ňou robiť fantastické fotky, 4K video, skenovať dokumenty a takisto tvoriť zážitky vo virtuálnej realite. Samozrejmosťou je využívanie kamery True Depth na selfies, FaceTime, Animoji alebo Memoji.

Najväčšou výhodou tabletu iPad Pro je jeho hmotnosť. Tá nepresahuje 500 gramov, vďaka čomu sa dá veľmi jednoducho presúvať z miesta na miesto. Môžete ho nosiť tak všade, kam potrebujete. Batéria vydrží až 10 hodín, vďaka čomu ho môžete používať neustále a je len na vás, kedy ho vytiahnete. Vždy bude pripravený.