Počúvanie hudby sa za posledné roky stalo veľmi obľúbenou voľno časovou aktivitou. Počúvame hudbu skoro neustále. Či už sedíme v aute, v autobuse, doma alebo ležíme v posteli a užívame si dobrú hudbu, ktorá nám hrá z reproduktorov alebo zo slúchadiel. S hudbou plynie čas akoby lepšie a vždy keď potrebujeme, aj rýchlejšie. Na to, aby sme si mohli hudbu užívať neustále, aj počas chôdze, je potrebné mať kvalitné a dobré slúchadlá. Tie totižto dokážu naozaj zázraky.

Ak má človek prístup k dobrej hudbe, jediné čo potrebuje, sú kvalitné slúchadlá, ktoré zaistia naozaj dobrý a kvalitný zvuk. Hudbu si tak môžete vychutnať kedykoľvek a kdekoľvek ste.

Výber slúchadiel je na vás. Najčastejšie sa odvíja od osobných preferencií ako je dizajn, farba, materiál, veľkosť, prevedenie, basy, výšky či rôzne iné špecifické údaje. Pred tým, ako si vôbec kúpite nejaké slúchadlá, je potrebné si ich dobre vyskúšať alebo minimálne porovnať s inými a zistiť čo najviac informácií. My vám dnes poskytujeme veľké množstvo informácií o slúchadlách známej značky Apple.

Pôsobivé slúchadlá so skvelým výkonom

Airpods sú skvelými slúchadlami a perfektným riešením pre každého, kto má mobil iPhone. Je to najmä skvelým riešením pre tých, ktorí nemajú 3,5 mm konektor pre slúchadlá. S týmito slúchadlami nemusíte nosiť redukciu. Mobilné telefóny iPhone 7 a vyššie už 3,5 mm konektor nie je.

Dizajn

Aj keď sa môže zdať, že pri všetkých preferenciách, ktoré musíte pri výbere slúchadiel zohľadniť, je dizajn tým posledným, mýlite sa. Mnohí ľudia si kupujú slúchadlá najmä podľa dizajnu a toho, ako vyzerajú. Prečo? Dôvod je jednoduchý. Ľudia chcú vyzerať dobre za každých okolností. Aj pri nosení slúchadiel.

Apple má veľmi výrazný štýl a AirPods sa ho pevne pridržiava. Ak však už používate drôtové slúchadlá od značky Apple, ste celkom dobre oboznámení tým, ako Airpods vyzerajú a budú sedieť v uchu. Drôtové slúchadlá sú veľmi podobné ako Airpods s rozdielom, že nemajú kábel.

K Airpods nedostávate ani žiadne gumené špunty. Namiesto toho sa Airpods úplne spoliehajú na svoje univerzálne plastové puzdro, aby sa udržali pevne v ušiach. Sedia však veľmi dobre. Taktiež sa s nimi skvelo športuje. Ľudom počas chôdze alebo cvičenia z oší nikdy nepadajú.

Výhodou Airpods je však to, že netlačia na vnútorné časti ucha. Je ich príjemne cítiť počas celého počúvania a sú pohodlné.

Kvalita zvuku

Zvuk slúchadiel má energiu a rytmus, či už si chcete odpočinúť pri niečom príjemnom alebo skôr načerpať energiu príjemnými basami. V zvukovej scéne je tiež veľké množstvo priestoru. Zapnite Back to Black od Amy Winehouse a vrstvenie v orchestrálnej podložke je pôsobivé. Nástroje dokážu zdieľať zvukovú scénu na perfektnej úrovni.

Kvalita zvuku je jednoducho tá najlepšia, akú môžete od značky Apple na slúchadlách počuť.

Konektivita

Konektivita je veľmi dobrá ako s iPhone mobilmi, tak aj s mobilmi iných značiek s Android softvérom. Stačí jednoducho otvoriť puzdro AirPods vedľa telefónu a potom na obrazovke telefónu vyberte možnosť ich spárovania.

Samotné AirPod sa potom rýchlo automaticky spárujú zakaždým, keď ich vložíte do uší, a automaticky sa odpojia, keď obidve vytiahnete.

Jednoduché ovládanie

Hlasitosť zvuku môžete pokojne ovládať aj na mobile. Pravdou však je, že veľa vecí môžete ovládať aj na samotných slúchadlách. Na ich vonkajšej časti nájdete dotykové ovládacie prvky, ktoré sa dajú použiť na prehrávanie alebo pozastavenie hudby, preskakovanie skladieb, prijímanie a ukončovanie hovorov alebo spustenie hlasového asistenta pod názvom Siri.

Ak chcete preskočiť skladbu alebo zvýšiť hlasitosť, musíte dvakrát klepnúť na jedno ušné slúchadlo.

AirPods sú malé a pohodlné vzhľadom na to, ako sa s telefónom rýchlo a ľahko spárujú. Proces párovania je naozaj hračkou a mnohí používatelia sú veľmi spokojní so spôsobom, akým sa AirPod vedia automaticky spárovať bez toho, aby ste sa museli ponoriť do ponuky nastavení Bluetooth.

Dĺžka výdrže batérie

Výdrž batérie Airpods je viac ako skvelá. Slúchadlá vydržia hrať viac ako päť hodín nepretržite. Naopak, puzdro na nabíjanie poskytuje ďalších dvadsaťštyri hodín.

Puzdro nabíjatie pomocou portu Lightning, ako je u značky Apple úplne bežné. Po úplnom nabití má puzdro dostatok energie na plné nabitie vašich AirPodov štyrikrát.

Malá LED pod krytom nabíjacieho puzdra svieti červeno alebo zeleno, čím indikuje stav nabitia AirPodov. Na to, aby ste zistili, na koľko sú nabité, stačí taktiež otvoriť kryt slúchadiel pri mobilnom telefóne. Následne vám vyskočí okno, na ktorom uvidíte, na koľko percent máte nabité Airpods a na koľko kryt.

Zjednodušene povedané, výdrž batérie AirPods je vynikajúca a oveľa lepšia ako konkurencia.

Niekoľko modelov

Ku koncu už len treba dodať, že okrem základných Apple Airpods sa na trh už dostali ďalšie, novšie modely. Tento rok taktiež vyšli úplne nové Airpods, ktoré dokážu redukovať šum zvonka. Jednoducho sa tak môžete ponoriť do hudby a užívať si ju.

O značke

Apple je americká technologická spoločnosť založená v roku 1976 v Silicon Valley, v kalifornskom meste Cupertino, USA. Hlavnou úlohou značky je výroba a vývoj osobných počítačov s názvom Mac, mobilných telefónov iPhone, tabletov iPad či predaj hudby iTunes. Prvých tridsať rokov svojej existencie bola spoločnosť známa ako Apple Computer, Inc. Zmena názvu bola ohlásená 9. januára 2007 po predstavení nových produktov iPhone a Apple TV.