Nájsť kvalitnú chladničku s nízkou spotrebou a štýlovým dizajnom je dnes pomerne jednoduché. Značky pochopili, že ľudia nechcú len praktický, ale najmä trendy spotrebič, ktorý sa im bude do miestnosti hodiť. Medzi veľmi štýlové modely patria najmä veľké americké chladničky s nadčasovým výzorom.

Na trhu sa dnes stretnete s dvomi základnými typmi chladničiek. Tým prvým sú klasické. Sú spravidla menšie a vhodné do stredne veľkých rodín. Druhým typom sú americké chladničky. Tento typ je väčší, poskytuje veľké množstvo priestoru a je vhodný najmä do veľkých domácností. Výber je čisto na vás. 

V dnešnej recenzii vám prinášame tip na jednu klasickú chladničku od značky Samsung, ktorá patrí medzi veľmi obľúbené. 

Rýchly náhľad

Chladnička Samsung RS68N8941SL/EF Family Hub patrí medzi americké chladničky, ktoré majú veľký objem a sú vhodné pre stredne veľké a veľké rodiny. Na prvý pohľad vás dostane jej štýlový dizajn a kvalitné prevedenie. Na ten druhý zistíte, že má nízku spotrebu a skvelý výkon.

Obohaťte aj vy svoj kuchynský priestor a to nielen z praktického, ale aj z estetického hľadiska. Stavte na rodinný model, ktorý vám poskytuje veľký objem, jednoduché ovládanie a zaujímavú plochu Family hub. Zaujal vás tento model a chceli by ste o ňom vedieť niečo viac? Čítajte našu recenziu ďalej!

Dizajn 

Dizajn spotrebičov, ktoré sa nachádzajú na očiach vo frekventovaných miestnostiach, musí byť štýlový. Jedným z takýcho spotrebičov je aj chladnička. Tú si všimne každý hneď po tom, ako vojde do kuchyne. Ide totižto o dominantný prvok. Práve preto musí spolu s ostatným zariadením ladiť. Nemala by byť v inom štýle či farebnom prevedení.

Americká chladnička Samsung RS68N8941SL/EF Family Hub má štýlový, moderný a nadčasový dizajn, ktorý si jednoducho zamilujete. Hodí sa najmä do minimalistických kuchýň zariadených do tmavých odtieňov.

Model Samsung RS68N8941SL/EF Family Hub je odetý do tmavej, takmer čiernej farby. Povrchová úprava je matná. Vďaka špeciálnej úprave sa však nemusíte báť žiadnych odtlačkov. A ak ju náhodou chytíte špinavými rukami, umýva sa veľmi jednoducho.

Celý dizajn dotvára špeciálna funkcia s názvom Family Hub. Tá umožňuje na displeji zobrazovať ako dôležité informácie, tak aj vaše obľúbené fotografie či kresby. Tie si môžete na obrazovke vytvoriť úplne sami.

Family Hub je vhodný aj na prehrávanie hudby. Jedzte a vychutnávajte si pritom obľúbené skladby.

V rámci dizajnu spomenieme aj rozmery. Tie sú pre mnohých veľmi dôležité. Predsa len, pred kúpou spotrebiča musíte vedieť, či sa vám do miestnosti zmestí.

Chladnička Samsung RS68N8941SL/EF Family Hub má takéto rozmery:

  • šírka: 91,2 cm
  • výška: 178 cm
  • hĺbka: 71,6 cm
  • hmotnosť výrobku: 127 kg

Spotrebič patrí k väčším a rozmernejším. Hodí sa tak do väčších kuchýň. Na svoje si prídu najmä veľké rodiny, ktoré majú do 8 členov.

Spotreba 

Spotreba je dôležitým parametrom, ktorý by ste pri nakupovaní mali sledovať ako prvý. Dopredu vám napovie, na aké výdavky sa musíte pripraviť. To, akú má výrobok spotrebu, najlepšie zistíte podľa energetickej triedy. Tá sa označuje písmenom a znakom plus. Najlepšou triedou je A+++. Spotrebič, ktorý má triedu nižšiu ako A by ste kupovať nemali.

Spotreba chladničky Samsung RS68N8941SL/EF Family Hub je veľmi nízka. Spotrebič totižto patrí do energetickej triedy A++. Ani po dlhšom používaní sa nemusíte báť príliš vysokých účtov za energie.

Predpokladané ročné náklady sú 80 €. Za 5 rokov 401 € a za 10 rokov 802 €.

Na spotrebu taktiež vplýva to, ako dlho pozeráte do chladničky a koľko energie musí vyprodukovať na to, aby teplotu vo vnútri znova vrátila do pôvodného stavu.

Výhodou je, že interiér je skvelo rozdelený. Do chladničky nepozeráte príliš dlho. Ušetríte tak svoj čas a aj spotrebu.

Objem chladničky 

Podľa objemu chladničky viete veľmi jednoducho zistiť, či je pre vás dostatočne veľká alebo by ste mali hľadať ďalej. Tento parameter sa uvádza v litroch.

Chladnička Samsung RS68N8941SL/EF Family Hub má veľký objem, ktorý je rozdelený na chladiacu a mraziacu časť. Celkový objem je 593 litrov. Z toho 383 litrov činí objem chladničky a 210 litrov objem mrazničky.

Tento model je síce veľký, no na to, koľko litrov poskytuje, je pomerne kompaktný. Ako je to možné? Chladnička značky Samsung má inovatívnu funkciu SpaceMax, ktorá poskytuje o 100 litrov väčší objem oproti bežným modelom.

Ako sme už spomenuli, interiér chladničky je rozdelený prakticky. Vo vnútri nájdete niekoľko políc a prehľadných transparentných boxov. Bez toho, aby ste ich otvorili viete, čo sa v nich nachádza.

V mraziacej časti zas máte až 6 oddelených priestorov. Boxy sú aj v tomto prípade transparentné. Všetko tak vidíte už pri prvom pohľade.

Mraziaca časť 

Mraziaca časť vám poskytuje šesť priehľadných mraziacich boxov. Do tých priehľadne uložíte úplne všetky potraviny. Nikdy sa nestane, že by ste v nej hľadali niečo príliš dlho.

Mraznička má vysoký výkon. Za 24 hodín vie zamraziť až 12 kilogramov potravín. Pokojne tak nakupujte aj väčší objem potravín. Spotrebič sa vám vie prispôsobiť.

V prípade poruchy vám mraznička bude skladovať potraviny po dobu 10 hodín.

Funkcie 

Funkcie chladničiek sa menia model od modelu. Niektoré ich majú viac, iné menej. Čím viac ich však chladnička má, tým lepšie. Dokáže vám totižto poskytnúť vyšší komfort. Ako je na tom model Samsung RS68N8941SL/EF Family Hub?

Prvou, a veľmi praktickou funkciou, je spomínaný Family Hub, ktorý vám ponúka prehľad o nadchádzajúcom dni hneď po tom, ako vstanete. Šikovná funkcia “Ranný súhrn” vám zobrazí najnovšie správy, predpoveď počasia alebo vaše povinnosti.

Okrem toho, upozorní vás na trvanlivosť potravín v chladničke. Nikdy sa nestane, že sa vám vo vnútri niečo pokazilo.

A ako vlastne túto funkciu používať? Úplne jednoducho. K chladničke stačí len prísť. Obrazovka sa automaticky zapne.

Dokonca, asistent Bixby rozpozná človeka podľa hlasu. Informácie vám tak vie prispôsobiť.

Na komunikáciu s rodinou zas využijete Poznámky alebo Zoznam úloh. Plus, musíme znova spomenúť možnosť fotografií, ktoré skrášlia každú jednu kuchyňu.

Family Hub však poskytuje aj ďalšie funkcie, ako napríklad Smart View. Tá sa postará o to, aby ste mohli zrkadliť obsah vášho smartfónu alebo smart televízie na displeji chladničky.

Zrkadlenie ide automaticky, bez toho, aby ste inštalovali nejaký špeciálny softvér alebo kupovali externé zariadenie.

Chladnička Samsung RS68N8941SL/EF Family Hub je tak inteligentná, že ponúka funkciu prehrávania hudby. Usporiadajte si kuchynskú párty. Family Hub vám prehrá všetky piesne, ktoré milujete.

Stačí, aby ste chladničku prepojili s vašou obľúbenou streamovacou službou. Je jedno, či počúvate cez Spotify, Youtube alebo Apple Music. Všetko je možné.

A s aplikáciou TuneIn získate prístup k zaujímavých podcastom alebo reláciám, ktoré si môžete vypočuť počas varenia.

Nechcete zbytočne otvárať chladničku, no potrebujete zistiť, čo sa v nej nachádza? Aj v tomto prípade vám pomôže Family Hub. Ako? Chladnička má vnútorné kamery, ktoré sledujú, čo sa vo vnútri nachádza. Na diaľku vám tak zobrazí všetky vaše potraviny.

Nechýba ani funkcia “Nákupný zoznam”, do ktorej môžete kedykoľvek pridávať potrebné položky. Nikdy tak nezabudnete na to, čo potrebujete nakúpiť.

A aby toho nebolo málo, chladnička Samsung RS68N8941SL/EF Family Hub má zabudovanú funkciu “Smart recepty”, ktoré vás môžu inšpirovať k tomu, čo variť. Nehovoriac o tom, že vám k receptu poskytne aj všetky inštrukcie.

Funkcia “Plánovač jedla” vám pomôže podľa obsahu chladničky vytvoriť zaujímavé jedlo. Využijete tak všetky zbytky.

Model chladničky Samsung RS68N8941SL/EF Family Hub môžete veľmi jednoducho prepojiť s inými zariadeniami. Túto možnosť máte vďaka funkcii Smart Things.

A aké všetky výhody vám prepojením chladnička ponúka? Napríklad to, že vám nikdy neujde žiaden hovor. Keď je mobil prepojený s chladničkou, vidíte na jej displeji prichádzajúci hovor.

V rámci chladenia vám chladnička poskytuje systém Twin Cooling Plus. Ten optimalizuje vlhkosť a teplotu v chladiacej aj mraziacej časti. Potraviny sú tak omnoho dlhšie čerstvé.

Kovová konštrukcia chladničky sa stará o to, aby si spotrebič udržoval stabilnú teplotu a udržoval chlad. Ten následne neuniká vo veľkých množstvách a spotreba nie je príliš vysoká.

A ako správnej americkej chladničke nechýba dávkovač nápojov a výrobík ľadu.

Osvetlenie

Chladnička Samsung RS68N8941SL/EF Family Hub má kvalitné a dobré LED osvetlenie. To je výhodné nielen vďaka tomu, že je silné a dokáže osvetliť úplne každý jeden kút v spotrebiči, ale aj vďaka tomu, že sa nezohrieva tak ako iné typy svetiel. 

Nijakým spôsobom tak neovplyvňuje teplotu vo vnútri chladničky aj vtedy, ak je zapnuté dlhší čas.

Hlučnosť 

Hlučnosť spotrebiča nachádzajúceho sa vo vnútri by mala byť nízka. Nemala by vám vadiť pri pozeraní televízie, počúvaní hudby alebo pri bežnej konverzácii. 

Hlučnosť chladničky dosahuje len 39 dB.

O značke

Značka Samsung patrí medzi popredných výrobcov elektro spotrebičov, ktorí si svoje miesto na trhu neustále držia a výrobky zdokonaľujú. Mnohí zákazníci poznajú značku Samsung najmä podľa štýlových a kvalitných mobilných telefónov. Značka sa však zaoberá aj inými spotrebičmi a elektronikou, ako sú napríklad chladničky, monitory alebo televízory. Všetky tieto výrobky sú precízne spracované, jednoducho ovládateľné a kvalitné, takže vám vydržia desiatky rokov.