Hľadáte kvalitnú chladničku, ktorá by vám pomohla udržať vaše potraviny v chlade? Na trhu dnes nájdete desiatky modelov. Odlišujú sa od seba výzorom, cenou, značkou či celkovým spracovaním. Pri výbere je potrebné jednotlivé kúsky medzi sebou porovnávať a zistiť, ktorý by vám do domácnosti sadol najlepšie.

Na trhu sa dnes stretnete s dvomi základnými typmi chladničiek. Tým prvým sú klasické. Sú spravidla menšie a vhodné do stredne veľkých rodín. Druhým typom sú americké chladničky. Tento typ je väčší, poskytuje veľké množstvo priestoru a je vhodný najmä do veľkých domácností. Výber je čisto na vás. 

V dnešnej recenzii vám prinášame tip na jednu americkú chladničku od značky LG, ktorá patrí medzi veľmi obľúbené.

Rýchly náhľad

Americká chladnička LG GSX961NSAZ je snom každej domácnosti, ktorá potrebuje dostatok miesta pre svoje potraviny. Okrem toho, že má nízku spotrebu a štýlový dizajn, poskytuje aj desiatky ďalších skvelých funkcií. Tie si zamilujete už po prvom dni používania.

Chladnička je členená na chladiacu a mraziacu časť, takže vám poskytuje dostatok miesta nielen na chladenie, ale taktiež na mrazenie nanukov, zmrzlín či iných jedál. Každý člen rodiny si pri tomto modeli chladničky príde na svoje.

Zaujala vás LG GSX961NSAZ? V tom prípade čítajte ďalej!

Dizajn

Dizajn spotrebičov, ktoré sa nachádzajú na očiach vo frekventovaných miestnostiach, musí byť štýlový. Jedným z takýcho spotrebičov je aj chladnička. Tú si všimne každý hneď po tom, ako vojde do kuchyne. Ide totižto o dominantný prvok. Práve preto musí spolu s ostatným zariadením ladiť. Nemala by byť v inom štýle či farebnom prevedení.

Výhodou chladničky LG GSX961NSAZ je to, že je odetá do nerezového prevedenia. To sa hodí do každej jednej kuchyne nehľadiac na štýl či farbu doplnkov a stien.

Univerzálny nerezový dizajn však môže mnohých v domácnosti desiť. Predsa len, ide o materiál, na ktorom sa veľmi jednoducho zanechávajú odtlačky. Značka LG na tento problém myslela a chladničku potiahla špeciálnym ochranným náterom.

Ten sa stará nielen o to, aby mal spotrebič aj po rokoch štýlový dizajn, ale najmä o to, aby na ňom nezostávali odtlačky. V prípade, že by ste ju chytili špinavými rukami, ju stačí utrieť len navlhčenou handričkou. Nečistoty okamžite zmiznú.

Pri dizajne spomenieme aj rozmery. Tie sú dôležité na to, aby ste vedeli, či sa vám chladnička do kuchyne zmestí. Ako je na tom LG GSX961NSAZ?

 • šírka: 91,2 cm
 • výška: 179,0 cm
 • hĺbka: 73,8 cm
 • hmotnosť: 132,0 kg

Z rozmerov si môžete všimnúť, že chladnička je veľká a masívna. Hodí sa skôr do veľkých kuchýň.

Spotreba

Spotreba je dôležitým parametrom, ktorý by ste pri nakupovaní mali sledovať ako prvý. Dopredu vám napovie, na aké výdavky sa musíte pripraviť. To, akú má výrobok spotrebu, najlepšie zistíte podľa energetickej triedy. Tá sa označuje písmenom a znakom plus. Najlepšou triedou je A+++. Spotrebič, ktorý má triedu nižšiu ako A by ste kupovať nemali.

Americká chladnička LG GSX961NSAZ patrí medzi nové výrobky. Preto sa netreba čudovať, že sa radí do úspornej energetickej triedy A++. Máte tak istotu, že pri platení za energie nebudete musieť siahnuť do vrecka príliš hlboko.

LG GSX961NSAZ sa stará o viac ako len o dizajn vašej kuchyne. Myslí aj na vaše výdavky. Práve preto je skvelým kúskom, ktorého kúpu rozhodne neoľutujete ani po rokoch.

Ak by ste však chceli vedieť presné čísla, odhadované náklady chladenia za jeden rok sú 79 €, za 5 rokov 395 € a za 10 rokov 790 €.

Objem chladničky

Podľa objemu chladničky viete veľmi jednoducho zistiť, či je pre vás dostatočne veľká alebo by ste mali hľadať ďalej. Tento parameter sa uvádza v litroch.

Chladnička amerického typu značky LG poskytuje celkovú kapacitu 601 litrov. Tento objem sa však delí na chladiacu (405 litrov) a mraziacu časť (196 litrov).

Podľa tejto veľkosti sa spotrebič hodí najmä do veľkých rodín s viac ako šiestimi členmi.

Samozrejmosťou je aj praktické rozdelenie interiéru. V chladničke nájdete:

 • 4 sklenené police
 • 2 zásuvky na ovocie a zeleninu
 • Utility Box
 • držiak na fľaše
 • držiak na vajcia
 • 4 dverné police
 • 4 mraziace police
 • 2 mraziace boxy
 • výrobník ľadu

Potraviny si tak jednoducho a prehľadne rozdelíte. Vždy budete vedieť, kde sa čo nachádza. Nikdy sa nestane, že by ste do chladničky alebo mrazničky museli pozerať dlhšie.

Výhoda to je nielen pre vás, že ušetríte čas, ale taktiež pre samotnú chladničku. Po zatvorení nebude musieť dlho vyrovnávať vnútornú teplotu.

Funkcie

Funkcie chladničiek sa menia model od modelu. Niektoré ich majú viac, iné menej. Čím viac ich však chladnička má, tým lepšie. Dokáže vám totižto poskytnúť vyšší komfort. Ako je na tom model LG GSX961NSAZ?

Chladnička sa pýši desiatkami funkcií. Tie si užijete či už budete používať mraziacu alebo chladiacu časť.

Prvou zaujímavou funkciou sú dvierka Door-in-Door. Tie vám umožňujú sledovať obsah chladničky bez toho, aby ste museli otvoriť dvierka. Ako tento koncept funguje?

Veľmi jednoducho. Stačí na dvere chladničky poklepať. Tie sa zmenia na priehľadné sklo, cez ktoré vidíte do interiéru.

A na čo je táto technológia dobrá? Po každom otvorení sa do chladničky dostane teplý vzduch. Spotrebič musí vnútornú teplotu neustále vyrovnávať. Tým zvyšuje svoju spotrebu. Ak sa do chladničky budete pozerať takýmto spôsobom, nemusíte ju otvárať a narúšať jej prostredie.

Okrem toho, táto funkcia prospieva aj k predĺženiu čerstvosti a trvanlivosti uložených potravín.

Výrobník ľadu je skvelou funkciou pre každú rodinu. Oceníte ho najmä počas horúcich letných dní. Zabudnite na klasické tvorenie ľadu v jednotlivých nádobkách. Výrobník je zabudovaný priamo do dvierok mrazničky.

Kedykoľvek budete chcieť alebo budete mať chuť, si ľad nechajte vytvoriť. Plus, výrobník je kompaktný a praktický, takže nijakým spôsobom nenarúša interiér a nezaberá veľké množstvo priestoru.

Chladnička má vo vnútri praktický držiak fliaš. Pomocou neho môžete mať pitie oddelené od ostatného jedla. Držiak je vhodný aj pre väčšie fľaše, ktoré často nedržia dobre vo dverách chladničky.

Zásuvka Utility Box vám ponúka optimálny priestor a stabilnú teplotu vhodnú pre dlhodobé uchovanie čerstvých syrov alebo údenín.

Zásuvka FRESHBalancer je vhodná pre všetky typy ovocia a zeleniny. Má totižto špeciálnu funkciu – udržuje chuť a čerstvosť počas niekoľkých dní.

Moist Balance Crisper je zásuvka disponujúca špeciálnym mriežkovým krytom. Ten zaisťuje, že vlhkosť je v danom mieste stabilná. Vie vďaka tomu udržať šaláty alebo ďalšiu zeleninu chrumkavú bez zvlhnutia alebo uschnutia.

Chladnička má taktiež No Frost technológiu, vďaka ktorej ju nemusíte odmrazovať.

A vedeli ste, že chladničku LG GSX961NSAZ môžete ovládať veľmi jednoducho, na diaľku prostredníctvom mobilu? Stačí, aby ste si do smartfónu stiahli aplikáciu LG Smart ThinQ. Prostredníctvom nej si viete nastaviť teplotu chladenia alebo spustiť diagnostiku.

Výkon mraziaceho priestoru

Výkon mraziaceho priestoru môžete sledovať podľa jednej jednoduchej informácie. Zistite, koľko kilogramov potravín dokáže mraznička zamraziť za 24 hodín.

Mraziaca časť chladničky LG GSX961NSAZ dokáže za 24 hodín zamraziť až 12 kilogramov potravín. Pokojne tak nakupujte aj väčšie množstvo mäsa, mrazenej zeleniny či iného jedla a nechajte chladničku, aby vám ho zamrazila. Nebude jej to robiť žiaden problém.

V prípade, že by sa chladnička pokazila, vám poskytuje dobu skladovania až 10 hodín.

Hlučnosť

Hlučnosť spotrebiča nachádzajúceho sa vo vnútri by mala byť nízka. Nemala by vám vadiť pri pozeraní televízie, počúvaní hudby alebo pri bežnej konverzácii. 

Chladnička LG GSX961NSAZ mí nízku hlučnosť. Dosahuje len 39 dB, čo je v porovnaní s inými spotrebičmi pomerne zanedbateľné množstvo.

O značke

LG obohacuje váš život výrobkami spojenými s vysokými hodnotami, výhodami, záväzkami a osobitými vlastnosťami. Filozofia spoločnosti vychádza z ľudí, úprimnosti a dodržiavania zásad. Cieľom značky je porozumieť zákazníkom a ponúknuť im optimálne riešenia a moderné inovácie, ktoré im uľahčia život.