Americké chladničky sú obľúbeným typom. Poskytujú veľké množstvo objemu, majú skvelý výkon a štýlový dizajn. V prípade, že máte veľkú rodinu, alebo chcete štýlový spotrebič, mali by ste po nej určite siahnuť aj vy.

Na trhu sa dnes stretnete s dvomi základnými typmi chladničiek. Tým prvým sú klasické. Sú spravidla menšie a vhodné do stredne veľkých rodín. Druhým typom sú americké chladničky. Tento typ je väčší, poskytuje veľké množstvo priestoru a je vhodný najmä do veľkých domácností. Výber je čisto na vás. 

V dnešnej recenzii vám prinášame tip na jednu americkú chladničku od značky Concept, ktorá patrí medzi veľmi obľúbené. 

Rýchly náhľad

Ak ste vždy túžili po americkej chladničke, modelom Concept LA8385SS si splníte svoj sen. Okrem toho, že ide o americký typ, vám poskytuje veľký objem, skvelú spotrebu a vysoký výkon. Nehovoriac o tom, že jej dizajn nadchne každého milovníka trendy spotrebičov.

Chladnička Concept LA8385SS sa zaraďuje k veľmi obľúbeným na slovenskom trhu, pretože okrem množstva funkcií má ešte jednu veľkú výhodu. Predáva sa za príjemnú cenu. Dovoliť si ju tak môže každá väčšia rodina, ktorá potrebuje aj väčšiu chladničku.

Zaujal vás tento model a chceli by ste o ňom vedieť niečo viac? Stavte na našu recenziu!

Dizajn 

Dizajn spotrebičov, ktoré sa nachádzajú na očiach vo frekventovaných miestnostiach, musí byť štýlový. Jedným z takýcho spotrebičov je aj chladnička. Tú si všimne každý hneď po tom, ako vojde do kuchyne. Ide totižto o dominantný prvok. Práve preto musí spolu s ostatným zariadením ladiť. Nemala by byť v inom štýle či farebnom prevedení.

Dizajn chladničky Concept LA8385SS je minimalistický a nadčasový. Hodí sa najmä do kuchýň zariadených v minimalizme a do tmavých farieb. Ak si však myslíte, že by sa vám hodil tmavý spotrebič do bledšej kuchyne, neváhajte a siahnite po nej! Uvidíte, že skvelo doplní celú miestnosť.

Chladnička je odetá do tmavej, takmer čiernej farby. Povrchová úprava je matná. Netreba sa však báť žiadnych odtlačkov. Značka Concept na túto maličkosť myslela a chladničku vybavila špeciálnou vrstvou. Tá sa stará o to, aby na nej nezostávali žiadne nečistoty.

V prípade, že by ste ju chytili špinavou rukou, stačí ju len utrieť navlhčenou handričkou.

V rámci dizajnu spomenieme aj rozmery. Tie sú dôležité. Pred kúpou chladničky musíte vedieť, či sa vám do kuchyne zmestí.

Rozmery chladničky Concept LA8385SS sú takéto:

  • šírka: 85 cm
  • výška: 182,1 cm
  • hĺbka: 63,6 cm
  • hmotnosť: 109 kg

Z rozmerov môžete usúdiť, že ide o väčší model, ktorému budete musieť urobiť viac miesta.

Spotreba 

Spotreba je dôležitým parametrom, ktorý by ste pri nakupovaní mali sledovať ako prvý. Dopredu vám napovie, na aké výdavky sa musíte pripraviť. To, akú má výrobok spotrebu, najlepšie zistíte podľa energetickej triedy. Tá sa označuje písmenom a znakom plus. Najlepšou triedou je A+++. Spotrebič, ktorý má triedu nižšiu ako A by ste kupovať nemali.

Chladnička značky Concept sa radí do energetickej trieda A+. Nejde o tú najúspornejšiu triedu, no stále je lepšia ako A. Odhadované náklady tak činia 80 € na rok, 403 € na 5 rokov a 806 € na 10 rokov.

Náklady sú vyššie ako pri iných chladničkách. Je preto potrebné premyslieť si, či nezainvestuejte do modelu s lepšou energetickou triedou.

Objem chladničky 

Podľa objemu chladničky viete veľmi jednoducho zistiť, či je pre vás dostatočne veľká alebo by ste mali hľadať ďalej. Tento parameter sa uvádza v litroch.

Objem chladničky sa delí na dve časti – chladiacu a mraziacu. Celkový objem činí 440 litrov a je delený na 292 litrov (chladiaca časť) a 148 litrov (mraziaca časť).

Chladnička má veľký objem, no na to, aby bol dobre využitý, musí byť interiér správne rozčlenený. Značka Concept na to myslela, a preto chladničku skvelo vybavila.

V interiéri chladiacej časti nájdete:

  • 3 sklenené police
  • 2 boxy na ovocie a zeleninu
  • 6 priehradok na zeleninu

V interiéri mraziacej časti nájdete:

  • 4 mraziace boxy
  • 2 police v mrazničke

Potraviny si tak prakticky rozdeľte presne podľa svojej potreby

Mraziaca časť 

Mraziaca časť vám poskytuje tri mraziace boxy. Do tých prehľadne uložíte úplne všetky potraviny. Nikdy sa nestane, že by ste v nej hľadali niečo príliš dlho.

Mraziaci výkon americkej chladničky je príjemných 12 kg / 24 hodín. To znamená, že si poradí aj s väčším objemom potravín.

Ak by sa náhodou niečo stalo, doba skladovania pri poruche je v tomto modeli až 12 hodín.

Funkcie 

Funkcie chladničiek sa menia model od modelu. Niektoré ich majú viac, iné menej. Čím viac ich však chladnička má, tým lepšie. Dokáže vám totižto poskytnúť vyšší komfort. Ako je na tom model Concept LA8385SS?

Prvou funkciou je Total No Frost. Ide o funkciu nachádzajúcu sa v mnohých chladničkách a mrazničkách. Vždy je však pod iným názvom. Táto funkcia sa stará o automatické odmrazovanie. Vám tak odpadá robota s vypínaním a čistením.

Funkcia Total No Frost funguje ako v chladiacej, tak aj v mraziacej časti. Nadbytočná vlhkosť, ktorá spôsobuje namŕzanie, je priebežne odvádzaná preč, aby sa nestihla usadzovať vo forme ľadových kryštálov na stenách spotrebiča alebo na potravinách.

Chladnička Concept LA8385SS sa vám snaží ukladanie potravín a jej používanie zľahčovať. Práve preto je otváranie dvierok možné až v 90 stupňoch.

Plus, netreba zabudnúť ani na to, že na vrchnej pravej časti nájdete malý LED displej. Ten ukazuje informácie ako napríklad teplotu vo vnútri chladničky.

Funkcie Superchladenie a Supermrazenie si užijete najmä vtedy, ak spravíte veľký nákup. Na to, aby sa potraviny nepokazili a hneď sa zachladili, spotrebič zníži teplotu po dobu niekoľkých hodín.

Funkcia sa vypne buď po 6 hodinách alebo po čase, kedy budú všetky potraviny zachladené alebo zamrazené na správnu teplotu.

V prípade, že by ste zle zatvorili dvierka, vás po krátkej chvíli upozorní varovný signál

Osvetlenie

Chladnička Concept LA8385SS má kvalitné a dobré LED osvetlenie. To je výhodné nielen vďaka tomu, že je silné a dokáže osvetliť úplne každý jeden kút v spotrebiči, ale aj vďaka tomu, že sa nezohrieva tak ako iné typy svetiel. 

Nijakým spôsobom tak neovplyvňuje teplotu vo vnútri chladničky aj vtedy, ak je zapnuté dlhší čas.

Hlučnosť 

Hlučnosť spotrebiča nachádzajúceho sa vo vnútri by mala byť nízka. Nemala by vám vadiť pri pozeraní televízie, počúvaní hudby alebo pri bežnej konverzácii. 

Chladnička Concept LA8385SS dosahuje len 45 dB.

O značke 

Spoločnosť Concept patrí medzi popredných výrobcov a dodávateľov domácich elektrospotrebičov. Najprv pôsobila len na českom trhu, no po čase sa rozšírila aj na slovenský a poľský. Prioritou spoločnosti je ľuďom v dnešnej rýchlej dobe zjednodušiť a zmeniť život. Vyskúšate spotrebiče z jej portfólia a uvidíte, že nebudete ľutovať.