Pre väčšinu ľudí je veľkým luxusom mať nejakého asistenta alebo človeka, ktorý im všetko plánuje, odpovedá na hovory alebo dokonca zdvíha telefóny. V dnešnej dobe je však možné mať aj niečo takéto. Vďka umelej inteligencií existujú hlasoví asistenti. Tí síce neprichádzajú ako roboti, ktorých môžete mať doma a hovoriť im, čo robiť, no poskytujú naozaj skvelé a praktické funkcie, ktoré si určite osvojíte aj vy.

Hlasoví asistenti sú dnes odetí vo veľmi príjemnom minimalistickom dizajne, a preto sa hodia snáď všade. Po vypočutí určitého slova alebo príkazu sa vedia prebudiť a vykonávať rôzne akcie. Môžu zapnúť svetlá, odpovedať na otázky, prehrávať hudbu, zadávať objednávky a mnoho ďalšieho.

Mnohí ľudia si hlasových asistentov mýlia s tými virtuálnymi. Rozdiel medzi nimi je ten, že kým hlasových asistentov máte v podobe nejakého elektronického zariadenia doma, tí virtuálni sú skutoční ľudia, ktorí vykonávajú svoju prácu. Do hlasového asistenta však stačí investovať len raz, pri jeho kúpe, a následne si svoju prácu vykonáva úplne zdarma.

Vysvetliť však túto technológiu, ktorá uľahčuje náš život, je niekedy takmer nemožné. Existuje totižto mnoho výrazov a charakteristík, ktoré sa dajú na túto vec použiť. Taktiež existuje niekoľko druhov hlasových asistentov, no existujú aj univerzálni. Pri ich výbere je dôležité zamerať sa, na čo ich vlastne potrebujete. Existujú inteligentní, múdri, automatickí, virtuálno-digitálni alebo hlasoví asistenti, o ktorých sa ideme práve teraz aj rozprávať.

Perfektný hlasový asistent od Amazonu

Tento pôsobivý malý inteligentný reproduktor umožňuje hovory takmer kdekoľvek vo vašej krajine, umožňuje vám ovládať váš inteligentný domov pomocou niekoľkých príkazov a púšťa hudbu z veľkého množstv svetových hudobných služieb ako napríklad Spotify. Aj napriek svojim malým rozmerom poskytuje obrovské množstvo skvelých výhod, ktoré si zamilujete.

Aj napriek tomu, že v roku 2019 vyšla nová generácia hlasového asistenta, generácia číslo 2 patrí stále medzi tie veľmi dobré. Má skvelé funkcie, jednoducho sa používa a patrí medzi výkonných asistentov, ktorí vedia tým najlepším.

Veľkou výhodou hlasového asistenta od značky Amazon je to, že poskytuje kompatibilitu s viac ako 60000 zariadeniami. Ovládanie celej domácnosti je tak omnoho jednoduchšie.

Samozrejmosťou je bezdrôtové Wi-Fi pripojenie, Bluetooth a 3,5 mm audio jack. Ovládanie je taktiež veľmi intuitívne a jednoduché.

Na začiatku si stačí zariadenie nainštalovať. Je to počiatočná fáza, ktorá čaká na úplne každého. Nemusíte sa však báť. Je to veľmi jednoduché a celým procesom vás zariadenie prevedie. Na používanie Amazon Echo Dot 2. generácie budete potrebovať aj účet na Amazone.

Alexa

Alexa je naozaj veľmi múdra a každou novou generáciou získava nové funkcie. Celkom zvláda už viac ako 50 000 funkcií a príkazov. Okrem toho sa jej ponuka stále aktualizuje a rozširuje vďaka čomu je ovládanie rýchlejšie, jednoduchšie a vie vám pomôcť so stále viac a viac vecami.

Alexa sa ovláda anglickým jazykom, no toho sa nemusíte báť. Základné frázy, ktoré jej budete dávať robiť, sa neustále opakujú. Môžete ich mať napísané v mobile alebo na papieriku niekde pri sebe. Okrem toho, neustále pripojenie na internet vám dáva možnosť mnohé vety a rozkazy preložiť si. Ovládanie tak naozaj nie je vôbec ťažké.

Na čo sa dá používať?

Amazon Echo 2. Generácie je skvelým hlasovým osobným asistentom. V dnešnom svete sme v štádiu, kedy nám naša technológia dokáže pomôcť aj fyzicky. Vie totižto ovládať naše domovy a pomôcť v mnohých ohľadoch.

Vďaka inteligentnému domácemu pripojeniu môžete používať zariadenie Amazon Echo 2. Generácie na ovládanie ďalších prístrojov, ktoré máte doma. Ak používate inteligentné žiarovky, môžete ich týmto zariadením ovládať. Rovnako je to aj s mnohými inými inteligentnými vecami, ktoré sa v domácnostiach nachádzajú. Stačí povedať: “Alexa, zapni/vypni žiarovku.”

A toto všetko je len začiatok. Prístroj Amazon Echo 2. Generácie má obrovské množstvo ďalších zaujímavých zručností, ktoré môžete využívať vo dne aj v noci. Hrajte hry, prispôsobte si osvetlenie alebo prebuďte sa pomocou asistenta, ktorý je tu pre vás nonstop.

Dizajn

Dizajn je pri veciach ako Amazon Echo 2. Generácie veľmi dôležitý. Nachádza sa totižto u nás doma, na stole alebo poličke. Mnohí ľudia si ho tak všimnú. Druhá generácia prichádza s hranami, vďaka ktorým vyzerá reproduktor veľmi štýlovo. Taktiež vyzerá veľmi elegantne a moderne.

Hlasový asistent Amazon Echo 2 nájdete v troch farebných variantoch a to v sivej, čiernej a bielej. Je na vás, ktorý si vyberiete. Všetky však vyzerajú štýlovo, kvalitne a veľmi dobre.

Na rozdiel od prvej generácie, tá druhá je o niečo menšia a poskytuje viacero farebných odtieňov. Amazon neutralizoval vizuálny rozdiel a poskytuje zaujímavé farby. Pri počúvaní reproduktora svieti modrý kruh svetla. K dispozícií sú tiež tlačidlá hlasitosti, mikrofónu a akcie. Tlačidlo hlasitosti má rotujúci krúžok, vďaka čomu sa veľmi jednoducho ovláda. Okolo zadnej strany sa k napájaciemu konektoru pripája aj nový 3?5 mm výstupný konektor.

Kvalita zvuku a mikrofón

Keďže hlasový asistent Amazon Echo 2 je nielen asistentom, ale taktiež skvelým reproduktorom na počúvanie hudby, je potrebná aj dobrá kvalita zvuku.

Generácia 2 poskytuje výrazné zlepšenie zvuku v porovnaní s generáciou prvou. Nechýba ani aktualizovaný softvér a nové funkcie, ktoré vám umožnia robiť omnoho viac vecí ako s prvou generáciou.

Kým obe verzie majú 2,5 palcový basový reproduktor, Amazon Echo 2. Generácie sa pýši oveľa menším výškovým reproduktorom a to iba 0,6 palca. Rozdiel vo vyšších tónoch je síce menej výrazný, no je stále viditeľný.

Kvalitné spracovanie reproduktorov podporuje aj fakt, že sú spracované technológiou a značkou Dolby. Tá sa vyznačuje výrobou kvalitných reproduktorov a výrobkov zameriavajúcich sa na zvuk. Máte tak istotu, že aj samotný Amazon Echo 2. Generácie poskytne ten najlepší zážitok z hudby alebo jednoducho zvuku.

Nová generácia taktiež ponúka sedem mikrofónov nachádzajúcich sa na vrchnej časti. Využívajú technológiu tvarovania lúčov a potlačenie šumu na počúvanie hlasu a to aj pri prehrávaní hudby. Hlas je počuť aj do niekoľkých metrov.

Na záver

Hlasový asistent Amazon Echo 2. Generácie toho poskytuje naozaj obrovské množstvo za príjemnú cenu. To je jedna z jeho najsilnejších zbraní. Aj napriek tomu, že je vysoko kvalitný a poskytuje niekoľko tisíc funkcií, stále si drží pomerne nízku cenu. V porovnaní s inými hlasovými asistentmi si ho môžete určite dovoliť.

Nesmieme zabudnúť ani na to, že zariadenie Amazon Echo 2. Generácie má naozaj štýlový a minimalistický dizajn. Hodí sa tak do každej jednej miestnosti, dá sa spárovať aj s ostatnými zariadeniami a ovládať ho môžete ako prostredníctvom aplikácie, tak aj hlasom. Jednoduché a skvelé, no nie?